Jump to content
crni.

Harbeth C7ES-3, Magnum MP150/MF125, Dayens i ostale fifi trice

Recommended Posts

1 hour ago, crni. said:

mf m1 imam tek pola godine i sad bi trebalo da ga se otarasim, malo mi žao...moram da mu nađem manu :)

. . .

od kablova 10 godina imam audioquest type 8 i kimber 8tc, ali mi kimber stoji u ormanu jer je kratak pa ga čuvam za neku priliku

pošto je magnumovo ožičenje takođe kimber to verovatno neću menjati

MF M1 - sto bi rekli - " 'leba ne jede ". Sacuvaj ti to.

. . .

Kimber 8TC - da li si siguran da je original ? Dosta se poslednjih godina ovde pojavilo laznjaka.

Predlog za Harbeth - Magnum - zvucnicki kabl : QED Profile 79 Strand ( ako se ide na UK pricu u full-u, a da ne kosta bubreg :) ).

Sta je stavljeno od interkonekt kablova trenutno u sistem ?

Magnum ne svira sa Kimberom,mislim da je interesantniji zvuk sa nekim sporijim bakrom.Imao sam i probao svasta ali one lepe muzikalne distorzije idu sa sporim bakrom na cemu je verovatno i u fabrici proban Magnum.

20130525_161914.jpg

25 minutes ago, Okibokis said:

Magnum ne svira sa Kimberom . . .

Vrlo moguce sa nekim od modela ( pr. KCAG ). :)

Na svu srecu Kimber ima siroku paletu kablova ( od bakra do srebra ) tako da ova teza generalno "ne pije vodu".

trenutno je u sistemu zvučnički audioquest type 8, monoblokovi su sa preampom povezani dayens in vivo kablom, a dac je povezan kimberom pbj

prvobitno su mi monoblokovi sa preampom bili povezani sa pbj a dac mi je godinama bio povezan in vivo kablom...posle rotacije in vivo se mnogo bolje pokazao na magnumima i tako sad stoji

gramofon ima svoj integrisani kabl i on ide direktno u preamp

pošto je m1 višak ostao mi još jedan kimber kc1

na tjuneru mi je diy srebrni

kimber 8tc je u stvari 2x4tc upleteni kao 8tc...inače original kupljeni u engleskoj

12 minutes ago, crni. said:

. . .

kimber 8tc je u stvari 2x4tc upleteni kao 8tc...inače original kupljeni u engleskoj

Dzaba mu ako je duzina nedovoljna. Bolje njega pre "u kobasice", tj. u oglase, nego MF phono. :)

Nego, da se malo mi ovde uozbiljimo obzirom da je ovo diy forum i veruje se iskljucivo u merenja, prirodne nauke sa posebnim osvrtom na fiziku.

http://www.roger-russell.com/wire/wire.htm

Procitas ovo lagano u casovima dokolice i vidis sta, kako, gde i koji materijali, duzine, debljine . . . .

Dovoljan bi bio i Talk kabl.

@ Doktor ,mislio sam na 8 TC,znam da svaka firma ima bogatu ponudu,inace pricam na osnovu svog iskustva jer sam dugo trosio Magnum kombo koji je veoma slican ovim monoblokovima i kazem da Magnum nije preterano zahtevan.

Gledaj samo da taj "spori bakar" bude iz engleske, t.j.da je tamo iskopana ruda bakra.

Audiofilija je definitivno psihicki poremecaj.

54 minutes ago, Okibokis said:

Magnum ne svira sa Kimberom,mislim da je interesantniji zvuk sa nekim sporijim bakrom.Imao sam i probao svasta ali one lepe muzikalne distorzije idu sa sporim bakrom na cemu je verovatno i u fabrici proban Magnum.

20130525_161914.jpg

Brzina struje u provodnicima  https://en.wikipedia.org/wiki/Speed_of_electricity

Srebro je samo malo bolji provodnik od bakra  https://www.bluesea.com/resources/108/Electrical_Conductivity_of_Materials

9 minutes ago, Okibokis said:

Dovoljan bi bio i Talk kabl.

. . .

+ 1 za TALK 3 zvucnicki kabl  - :thumbsup:

Zadovoljava oba kriterijuma - UK kabl, nije skup. 

3 minutes ago, Borko_KA said:

Gledaj samo da taj "spori bakar" bude iz engleske, t.j.da je tamo iskopana ruda bakra.

Audiofilija je definitivno psihicki poremecaj.

skroz si u pravu, ali leka nema :)

kom japanci, kom amerikanci, meni englezi