Welcome to diyAudio.rs

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

crni.

Harbeth C7ES-3, Magnum MP150/MF125, Dayens i ostale fifi trice

124 posts in this topic
37 minutes ago, Doktor said:

Pregled strucnog lica pod must. 

Ono bar zbog tehnicke provere uredjaja i sigurnosti odneti nekome ko se razume u tu problematiku. 

Slusao sam i slusam kada svratim upravo taj combo Magnum-a ( preamp + mono blokovi ) kod prijatelja. Zvucnici : neki vintage Wharfedale. 

jel on nešto rifrešovao, menjao...?

2 minutes ago, crni. said:

jel on nešto rifrešovao, menjao...?

Za razliku od tvojeg Magnum combo-a, njegovi su uredjaji radili svakodnevno ( sem par meseci leta u toku godine kada nije u Bgd. ).

Koliko se secam, nije radio nikakav refresh, ali je nosio uredjaje na pregled pre par godina ( pitam, javim ).

Tu nam je u komsiluku. Miljakovac 2. :)

Ove velike(lice mi na Vishay-Sprague) ne treba da menjas, ali ove sitne bi valjalo preslisati, u zoni pored tranzistora, povisena emperatura, bar da se pregledaju. Ti znas koliko si kuvao pojacalo.

I u preampu, ove aksijalne bi trebalo menjati, e sad, lako je tudjim, novcanikom, po trnju mlatiti :) 

Zameniti bar za malo visi napon, i dobro bi bilo za 105C, kada vec ima.. :) 

5 minutes ago, Doktor said:

Za razliku od tvojeg Magnum combo-a, njegovi su uredjaji radili svakodnevno ( sem par meseci leta u toku godine kada nije u Bgd. ).

Koliko se secam, nije radio nikakav refresh, ali je nosio uredjaje na pregled pre par godina ( pitam, javim ).

Tu nam je u komsiluku. Miljakovac 2. :)

dva magnuma na miljakovcu:o...neverovatno

18 minutes ago, crni. said:

dva magnuma na miljakovcu:o...neverovatno

Dve audio Magnum amplifikacije i jos ko zna koliko komata onih drugih Magnum-a na Milji. :roll1:

Ti si verovatno nesvesno napravio sinergiju u sistemu :

" A. C. Magnum Ltd was founded by Tony Relph who was also one of the co-founders of Rega. Rega is the abbreviation of the names RElph and Gandy. Tony Relph went on to found A. C. Magnum. Tony Relph has since retired and these amplifiers are no longer manufacturer. Magnum used Colin Wonfor circuit designs and there was definitely some collaboration between Colin Wonfor and Tony Relph at the beginning. Maybe the company name was actually stands for Anthony. Colin. "

Zflazar, crni. and Woland like this

1 hour ago, Doktor said:

Dve audio Magnum amplifikacije i jos ko zna koliko komata onih drugih Magnum-a na Milji. :roll1:

Ti si verovatno nesvesno napravio sinergiju u sistemu :

" A. C. Magnum Ltd was founded by Tony Relph who was also one of the co-founders of Rega. Rega is the abbreviation of the names RElph and Gandy. Tony Relph went on to found A. C. Magnum. Tony Relph has since retired and these amplifiers are no longer manufacturer. Magnum used Colin Wonfor circuit designs and there was definitely some collaboration between Colin Wonfor and Tony Relph at the beginning. Maybe the company name was actually stands for Anthony. Colin. "

potpuno nesvesno, za ovo nisam imao pojma

ideja mi je da napravim neki engleski sistem...ostaje mi još cdp i dac :)

oduvek sam voleo tkzv engleski zvuk...ne znam, sve i svašta sam probao, čuo, ponešto imao, ali njihova filozofija mi najviše leži...i koliko god razlike bilo među samim engleskim proizvodima uvek mi se nešto njihovo više sviđa od nečega drugog. dok se drugi lože za tehniksa ja za regu, drugi za zlatnog marantza ja za mf a1, drugi za jbl ja za proac...i tako je stalno bilo

posle puno audiofilskog lutanja krug se uvek zatvori, vraćam se korenima i starim ljubavima...

Doktor likes this

Sudeci da je test radjen samo sa gramofonom a razlicite su phono sekcije tu je uticaj istih ogroman cak i presudan tako da da dok ne cujes to sa istom opremom a samo razliciti pojacivaci ne donosi nikakav konacan zakljucak

slažem se sa Stradijem. Ako te ne mrzi, uradi slušni test tako da između gramofona i Magnum preampa staviš svoj eksterni phono koji ćeš priključiti Magnumu na line ulaz.

ah, slatke muke tvoje :)

10 hours ago, crni. said:

. . .

ideja mi je da napravim neki engleski sistem...ostaje mi još cdp i dac :)

oduvek sam voleo tkzv engleski zvuk...ne znam, sve i svašta sam probao, čuo, ponešto imao, ali njihova filozofija mi najviše leži...i koliko god razlike bilo među samim engleskim proizvodima uvek mi se nešto njihovo više sviđa od nečega drugog. dok se drugi lože za tehniksa ja za regu, drugi za zlatnog marantza ja za mf a1, drugi za jbl ja za proac...i tako je stalno bilo

posle puno audiofilskog lutanja krug se uvek zatvori, vraćam se korenima i starim ljubavima...

Ovo su moji predlozi ( naravno sve UK ) :

CDP - Cambridge Audio CD 3 od vintage ( imam ga i sam ). 16 x 16 ( 4 komada 1541 Philips sa odlicnim CD transportom CDM1 MK II i dobro uradjenim napajanjem )

http://www.hifi-review.com/140023-cambridge-audio-cd3.html

Od novih bih definitivno uzeo MF 1008 CD Pro ( najbolji ikada CD transport u njemu Philips CD Pro 2 , top loader, vrhunska konstrukcija, finish. Sonicno besprekoran. Ima ga moj dobar prijatelj koji je zaista promenio dosta CD playera novih ( Unison, NAIM . . .  ) i zadrzao ovaj MF.

http://www.hifi-review.com/152046-musical-fidelity-a1008-cd-pro.html

DAC - nemam predlog ( ja sam sa DAC-om zavrsio jos pre 10 god. uzevsi od komshije njegov proizvod, ahhh, opet taj  Miljakovac, Audial The Model DAC i ne razmisljam vise na tu temu ).

Btw, sve cestitke na UK audio sistemu koji sklapas.  

Ima nesto u . . .

Mozemo kasnije i o UK kablovima. ;)

Zflazar likes this

3 hours ago, Zflazar said:

slažem se sa Stradijem. Ako te ne mrzi, uradi slušni test tako da između gramofona i Magnum preampa staviš svoj eksterni phono koji ćeš priključiti Magnumu na line ulaz.

ah, slatke muke tvoje :)

ovo ću da uradim u subotu i javljam rezultate, živo me zanima

mf m1 imam tek pola godine i sad bi trebalo da ga se otarasim, malo mi žao...moram da mu nađem manu :)

@doktor

sa audial modelom i ja bih bio miran doživotno :)  ali ja imam komšijin d-09 pa me stalno nešto kopka...ali dobro, to mi je poslednje

ovi predlozi za cdp su jako interesantni naročito kembridž...imao sam njihove modele azur serije i bio super zadovoljan a čuo sam da su ovi stariji još bolji...ke vidime

od kablova 10 godina imam audioquest type 8 i kimber 8tc, ali mi kimber stoji u ormanu jer je kratak pa ga čuvam za neku priliku

pošto je magnumovo ožičenje takođe kimber to verovatno neću menjati