Jump to content

Harbeth C7ES-3, Magnum MP150/MF125, Dayens i ostale fifi trice


crni.

Preporučeni Komentari

najzad u mogućnosti da stavim i kimbera na zvučnike

WP_20171001_16_42_42_Pro_1.jpg

pa bi konačan setap bio:

harbeth c7es-3, magnum mp150/mf125, audial d-09, rega planar 2+ortofon 2m blue, mf m1 phono stage, ca 340t azur, cdp philips 820 lampiziran, kimber 8tc, kimber kc-1, dayens in vivo, police i stalci hm by ivan ns

WP_20171001_16_37_08_Pro_1.jpg

za sada ovako...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to je i mene zanimalo pa sam onomad napravio test

imam ploču santana 3 koja je sjajno snimljena i producirana pa sam u web "prodavnici" našao taj album u flacu 

pustio gramofon i pustio flac a na selektoru menjao izvor

ukupan utisak je da gramofon lepše svira, malo detaljnije, dok je audial mekši i pitkiji

slično je i sa cdp-om s tim da cdp ima jako otvoren zvuk zahvaljujući lampama pa ima i tu detaljnost kao gramofon

kako da kažem, sve je to negde tu, ujednačen zvuk (to mi je i bio cilj da ništa ne odskače) a opet dovoljno različito da uživam u drugačijem zvuku

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, crni. said:

najzad u mogućnosti da stavim i kimbera na zvučnike

WP_20171001_16_42_42_Pro_1.jpg

pa bi konačan setap bio:

harbeth c7es-3, magnum mp150/mf125, audial d-09, rega planar 2+ortofon 2m blue, mf m1 phono stage, ca 340t azur, cdp philips 820 lampiziran, kimber 8tc, kimber kc-1, dayens in vivo, police i stalci hm by ivan ns

WP_20171001_16_37_08_Pro_1.jpg

za sada ovako...

Sve mi se sviđa kako je složeno, samo fali neki čupavi tepih ispred.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

slažem se, biće i to :)

nego, hteo sam da pitam nešto...jel ima neki uređaj koji se bežično (wi-fi) povezuje sa laptopom da mogu da puštam i slušam muziku a da mi je laptop u drugoj prostoriji?

bio je nekada neki skvizboks, jel ima još to?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Foobar App pa sa androida, ako si na windozi?

Oprosti, sada videh da sam krivo procitao sta se trazi...ovo moje mora laptop pored daca.

Izmenjeno od ab-Co-axial
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

razmišljao sam o mini pc-u ili još jednom laptopu od 10ak inča, ali mi sve to dosta skupo, hteo sam jeftinije da prođem, za oko stotinak evrića

najviše bih voleo neki uređaj sa ekranom da se vidi šta sviri i da se usb kablom povezuje sa dac-om

naravno, da ima daljinac ako ikako može

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za strimovanje imaš sledeće mogućnosti

Airplay protokol

AirPort express  cena 30€-40€ SH , PlugPlay , idiotproof, uključiš u struju i radi. Upravljanje preko iTunesa a može i (sa posebnim programom) iz bilo kog Windows playera ( Foobar, AiMP,...). Komp koji svira može da bude i u špajzu. Ima optički izlaz pa može na DAC . Zocky je pravio I2S izlaz na AYAu ali je to u principu isto jer oba za transfer koriste TI27xx čip. Zvuk preko DACa osetno bolji. Svira nativno samo redbook format. Za HiRes treba da player odradi konverziju.

PRO malečko (kod mene uboden u AC izlaz iza pojačala pa se i ne vidi), jeftino, radi prilično dobro, price/performance odličan

CONTRA Po ovoj ceni- ništa

UPnP protokol

(skoro svi ostali plejeri)

ROKU Soundbridge (preteča Squeezeboxa- podržava sve SB servise) Cena: nema nov, oko 120€-150€  SH

Radi preko daljinskog upravljača i  mnogo konfornije preko tablet (PC) aplikacije. Ima displej sa prikazom pesme, vumetrima, timelapse,... Može i da pušta internet radio. Ima coax i optički izlaz. Kvalitet zvuka malo  bolji od Jabuke.

PRO  Dizajn, univerzalnost(UpnP), kvalitet zvuka

Chromecast i ostali...

Nempojma, nisam probavao

Dedicated PC

Thin Client pod Daphilom i USB DAC ( može i DSD da bude)

Evo ga moj Thin client sa DIY DSD dacom

IMG_6250.jpg

DAPHILA je maksimalno ogoljeni LINIX sa Squeeze Box serverom pa se svodi na ROKU Soundbridge  što se tiče user interfacea. Ako DAC podržava DSD onda je bolhji od ROKUa jer omogućuje i DSD reprodukciju, ako DAC ne podržava DSD onda nema prednosti. Osim cene jer se Thin Clienti mogu naći skoro pa džabe.

PRO:malo , lepo, jeftino, kvalitet zvuka zavisi samo od priključenog DACa

Contra: Ja ne vidim

Raspberry PI  Minijaturni komp CENA 40ak € Može da mu se nakači piggyback DAC ( ali nevideh takav koji podržava DSD i HiRes uopšte a i ako ima računaj na trošak i za taj DAC koji je višak ako imaš već neki DAC)

Može naravno eksterno obični DAC. Meni radi preko USBa sa onim JLSounds DACom. Malo više jebade oko podešavanja i skutijavanja u odnosu na Klient.
PRO minijaturno, sem muzike može da strimuje i filmove

Contra Ima jebavanja oko skutijavanja i programiranja tj puštanja u rad ( zahteva malo IT znanja ali to može da ti neko odradi i da ključ u ruke)

 

Ima još tušta i tma rešenja ali ovo ti je nešto osnovno pa ti vidi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...