Welcome to diyAudio.rs

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

ZZZ

RCA LC1 kabineti

131 posts in this topic
2 hours ago, Zen Mod said:

jes , sa driverima nazivne snage oko 30W/16R

:P

(poenta je u sisama , a ne vatima )

Jes vala blesavo pitanje, sise su zamena za sve  :)

Ja bih da cujem Zokijev izbor, nekako mi znaci :) 

Cisto pokusavam da izvucem odgovor, ali on testerise..

Zoki to i pravi da bude pasivno, mislim da je pomenuo u vise navrata. Postoji naravno rezerva da se nece uklopiti, ali ne radi napamet. Vec je pravio, ima i merenja, koja btw izgledaju odlicno.

Istina nisam pratio. Ne sumnjam da ce uraditi maksimum, ali se polako javlja, a radoznalost kopka. :) 

9 hours ago, Pchelac said:

Naglavačke, pa jedan port u plafon a dugi u pod ?! Aj, aj ajjj... A kvadratura sobe, veliko nešto?

Tako je, poslacu i nacrt. Po osnoj simetriji po sredini visine sobe. I onaj centralni labinet je tacno na sredini visine, a Karlson horne su isto simetricne. Zvuk dolazi iznad nivoa usesa, blago odozgo. Nema veze sa kvadraturom ako se dobro uradi. To sto brunda po sobama su frekvencije iznad 100 - 120Hz. Onih niskih skoro da uopste i nema. Pravio sam ove kabinete ranije i idu dole jako nisko. Ovi kabineti ce biti oko -6db na 110/120Hz i rade onaj najnizi spektar kao na grafu... Ali bi trebalo uskoro bi trebalo i da se selim u neki veci stan.

Zflazar and Vix like this

Pravim za paasivno skretanje. I pogon Single Ended cevnim pojaclom jednocifrene ili slabe dvocifrene snage. Za kucne uslove stvarno nema potrebe vise. Mislim da su driveri kako zen rece 30W mada je isod plavog lonceta klasicna Alnico "pasteta" za drivere oko 25W. I centralni Iskra je isto toliko kao i WE HF jedinice. To su sve driveri male snage i alnico. :)

Za sada im je Quad II cevni amp i previse snage.

Ono sto je bitno za ovaj sistem i sto ga razlikuje od drugih je to

1. Nema direktivnosti centralnog drivera i jeta klasicnih horni

2. da zvuk dolazi odozgo pod uglom, a ne odozdo ili u liniji slusanja

ima toga jos ali kasnije cu...

Vix, Beli_Ninja, Zflazar and 1 other like this

malo fotografija od juce. Pripremio sam skoro sve elemente. Oborio ivice, isekao sper za nogice, itd. Danas zavrsavam sve ostale sitnice i lepim granicnike za montazu. Mora da se prvo sve sklopi pa tek posle da se odsrafe stranice i lepe. Posle toga otvaranje rupa za driver, lakiranje jeda sloj, vadjenje srafova, busenje rupa za tiplove umesto srafova, secenje oko 400 tiplova i ukucavanje... i smirglanje sa jos jednim slojem laka. Transort do kouce...

IMG_0821.JPG

IMG_0822.JPG

IMG_0824.JPG

IMG_0825.JPG

IMG_0828.JPG

mrcelavi, Dual, Zflazar and 2 others like this

Mrzi me da upustam rupe za glave stafova, pa posle treba da se gituje i izravnava svaka glava pa smirglanje. Ovako samo srafovima stegnem dok se lepak ne osusi, izvadim srafove razbusim rupe i zakucam ravno isecene i natutkalisane tiplove. Stvano nemam vremena da gitujem 400 rupica i da ih posle smirglam svaku ponaosob. A mrzi me i da furniram. Tu imam ukupno 12 velikih povrsina za furniranje... Zadovoljava me u potpunosti povrsinski sloj sperke. Samo cu lakirati 2 puta tanko akrilnim lakom pa kasnije ako bude bilo energije moze da se furnira. :)