Welcome to diyAudio.rs

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

ZZZ

RCA LC1 kabineti

131 posts in this topic

uuuu ZZZ,

...ti znaš za šta živiš...

TittyT.png

Lepa li špera... To neki veeliki tqwt? Pa 4 komada...?

1 hour ago, Pchelac said:

Lepa li špera... To neki veeliki tqwt? Pa 4 komada...?

Sper je od topole. Dobro mi se pokazao na istim kabinetinetima koje sam pravio ranije. A i nije previse masivan pa sam mogu da manipulisem kabinetima u toku izrade i da ih prenosim. A to mi je jako vazno. Drugo, jednostavno ne moze da bude manje. Ivice drivera idu skoro u "margo". Vidi se gore na gotografiji.

Osnova spojasnjih dimenzija je svega front 50.6cm x dubina 54.4cm. A postavljace se jedan na drugi.

Jednostavno ne moze da bude manje za ove TS parametre i promer drivera. Evo i planiranog odziva koji bukvalno jeste ovakav posto sam to vec slusao.

Nego ima 4 kabineta, duplo veci posao, pa i tih nekoliko elemenata koji postoje po kabinetu treba ponoviti 4 ili 8 puta pa se oteze. :(

RCA LC1 cabinet plan.jpg

response_folded_voigt.jpg

Borko_KA likes this

2 hours ago, Zflazar said:

uuuu ZZZ,

...ti znaš za šta živiš...

TittyT.png

Resio sam da kompletiram onaj eksperimentalni sistem. Koji BTW zvuci stvarno odlicno - prirodno, bez direktivnosti i ogromnog sweetspota, za dugo slusanje. :) A i da probam ovu postavku sa 4 komada. Jednostavno nisam mogao da odolim posto vec imam drivere. A posto se noseca ploca menja, probaci kasnije i 4 alniko Tesla 15in drivera. isto 16omski driveri u paraleli po kanalu. Imaju slicne parametre. treba samo prilagoditi port ili eventualno isprobati i ARU umesto porta.

Vix and Zflazar like this

23 minutes ago, ZZZ said:

.....

Nego ima 4 kabineta, duplo veci posao, pa i tih nekoliko elemenata koji postoje po kabinetu treba ponoviti 4 ili 8 puta pa se oteze. :(

neka , slatke su to muke

:cheers:

A ima i ono iz filam Pas koji je voleo vozove kad policajac koji prati zatvorenice. Ljubisa Samardzic kaze "Vrcaj sise na mesta ili cu da upotrebim silu"... :)

53 minutes ago, ZZZ said:

A i da probam ovu postavku sa 4 komada.

Postavka sa 4 komada je strahota.

Sta planiras za guranje drajvera?

Aktiva je optimalna stvar, inace je kilovat u najavi.

jes , sa driverima nazivne snage oko 30W/16R

:P

(poenta je u sisama , a ne vatima )

prophet and vladd like this

2 hours ago, ZZZ said:

A postavljace se jedan na drugi.

Naglavačke, pa jedan port u plafon a dugi u pod ?! Aj, aj ajjj... A kvadratura sobe, veliko nešto?