Jump to content
2a3

3w clasic sa Vifa zvucnicima

Recommended Posts

On 9/1/2017 at 1:06 PM, Vix said:

Najjjace od svega je sto zena nije kuci ;):)

Najveći dušmanin poštenog dayera je izgleda ŽENA. Moja za sada ne reaguje na svo ovo bavljenje audio uradcima, verovatno zato što nije svesna toga koliko košta sva ta zajebancija, a tek ima da uđem u troškove.

Pa evo na primer moja zena nema pojma koliko kosta na primer par Visaton B200 zvucnika. :D

Al nisu samo pare u pitanju. Cak mi je vreme veci problem. Recimo, ja bih jedan vikend da pravim neke zvucnike, isprobavam, a ona bi da ide u shopping, cipele, haljine, zavese...i tu nastaje problem...i onda se cudimo sto se ljudi razvode.

Ja se opet pitam: Zasto ima tako malo zena audiofila? Ocigledno, njihov mozak je drugacije povezan...

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk

37 minutes ago, Vix said:

Pa evo na primer moja zena nema pojma koliko kosta na primer par Visaton B200 zvucnika. :D

Al nisu samo pare u pitanju. Cak mi je vreme veci problem. Recimo, ja bih jedan vikend da pravim neke zvucnike, isprobavam, a ona bi da ide u shopping, cipele, haljine, zavese...i tu nastaje problem...i onda se cudimo sto se ljudi razvode.

Ja se opet pitam: Zasto ima tako malo zena audiofila? Ocigledno, njihov mozak je drugacije povezan...

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk

Pa tako je, zato su ameri pri ocenjivanju uređaja, naročito zvučnika uveli WAF, koji je izgleda bitna stavka, samo za oženjene naravno.   https://en.wikipedia.org/wiki/Wife_acceptance_factor

Zanimljivo je da to ne važi za kola, znači što veće to bolje.

19 hours ago, vladac said:

@2a3

po kojoj semi je vezana skretnica za srednji?

59aeb57b66511_Xovsrednji.jpg.ccfbf0f6ae7ff7175cbcc4b071e9ead6.jpg                   59aeb5758f3b5_SrednjiXover.png.6c9474d599623dfcfbbaf2da090024ef.png

pozV

Vladac ovo smo drugar i ja na netu nasli podatke za zvucnike ubacili podatke i dobili takve vrednosti i semu /BAZEL,BUTENWORT,LINKWITZ-RILEY/.Sada sam probao visoke da stavim u 18 db sa jos jednim kondom od 4,7 mf i sada su visoki okej i svidja mi se kako rade a kod srednjih sam okrenuo fazu i sad se utisali vise nego sto trebaju.Sad ce privezem kako je vladac stavio semu sto je i meni logicno bilo al eto proba se svasta.Vas dvoje NEXI I VIX  da znate da su retke zene koje tolerisu brdo kutija, uredjaja ,lemilica i jos kojekakvih sto one kazu ,,sranja,,.Moja ume da kaze samo dal joj se svidja zvuk ili ne /voli malo kuratije basove za folk/ a kad ja pustim neki Jazz kaze da oce popizdipis da dobije i jos stosta.:happy64::dodo:

9 minutes ago, 2a3 said:

Vladac ovo smo drugar i ja na netu nasli podatke za zvucnike ubacili podatke i dobili takve vrednosti i semu /BAZEL,BUTENWORT,LINKWITZ-RILEY/.Sada sam probao visoke da stavim u 18 db sa jos jednim kondom od 4,7 mf i sada su visoki okej i svidja mi se kako rade a kod srednjih sam okrenuo fazu i sad se utisali vise nego sto trebaju.Sad ce privezem kako je vladac stavio semu sto je i meni logicno bilo al eto proba se svasta.Vas dvoje NEXI I VIX  da znate da su retke zene koje tolerisu brdo kutija, uredjaja ,lemilica i jos kojekakvih sto one kazu ,,sranja,,.Moja ume da kaze samo dal joj se svidja zvuk ili ne /voli malo kuratije basove za folk/ a kad ja pustim neki Jazz kaze da oce popizdipis da dobije i jos stosta.:happy64::dodo:

CA22RNX-MCA12RC-27TFFC_V1.GIF
These drivers are easy! Simple second order filters -except for tweeter - and all fall into place.

Ovako je bilo u originalu, pazi na faze srednjotonca i visokotonca, obe su kontra.

OK NIXIE sad radim sa onim sto imam a za dalje ce vidimo.Da bar dobijem nesto sto moz slusati.Probano sada ovako sa slike i sad su visoki i srednji mnogo bolji i mogu da prodju.Sad treba bas saplajsati.Ce vidimo sledecih dana.:happy64:

IMG_20170906_130440.jpg

1 hour ago, 2a3 said:

OK NIXIE sad radim sa onim sto imam a za dalje ce vidimo.Da bar dobijem nesto sto moz slusati.Probano sada ovako sa slike i sad su visoki i srednji mnogo bolji i mogu da prodju.Sad treba bas saplajsati.Ce vidimo sledecih dana.:happy64:

IMG_20170906_130440.jpg

A šta je problem sa basom? Koliko vidim  kondenzator od 15mF u paraleli na basu je mali, siguran sam da taj treba da bude barem duplo veći. Takođe skretnica na srednjotoncu mi izgleda kao da su zamenjeni C i L.

2 izmene:

2izmene.jpg

Ako ides na 18dB za visoki, opet mora obrces fazu.

I da, kond na basu izgleda bas mali, ne znam iz koje to kalkulacije...

Anyway, bez barem neke minimalne merne opreme igra bez granica... Moze da se desi da godinama sredjujes skretnicu :D

Posle nedelju dana lemljena, probanja, slusanja/naravno sam sa zenom da mi ne bi neko reko da je to sranje pa manje bole kad ti rodjena to kaze/ dosao sam do neke skretnice sa pristojnim zvukom ili ti podnosljivim sa veoma malo damping materijala koji ce sigurno sledece nedelje da se nadje.Bez merenja isa malo muke proradilo ali to je slasr ovog hobija da bez muke nema ni nauke/vole a ne ume/.:happy64:

IMG_20170911_215813.jpg