Welcome to diyAudio.rs

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

2a3

3w clasic sa Vifa zvucnicima

74 posts in this topic

Posle duze pauze malo doso i ja na red da se bakcem sa ,,ovim nasim stvarima.Isecen materijal camio oko pola godine pa je red i da jednom krenem pa dokle stignem.Zelja mi je da napravim 3w clasic ali prema svojim mogucnostima ili ti seoskom standardu bez Seas drivera nego mislim da ce i ovi Vifini posluziti.Podelicu to sa auditorijumom pa bi bilo pozeljno i malo pomoci oko skretnica i ostalih detalja jer kao sto znamo da imamo ovde kopetentnih ljudova. Pa da krenemo ,lepljenje je pocelo,prednja ploca je sastavljena od 2 komada  2cm +1cm medijapan .Kutije su polepljene ostala je da se uklopi zadnja strana posto ovi dramoseri sto seku na meru uvek te zajebu bar za milimetar pa to dok osmirglas dobijes suvi.

IMG_20170815_145944.jpg

IMG_20170816_111038.jpg

IMG_20170817_092833.jpg

IMG_20170817_093237.jpg

Fly carpenter and Vix like this

zanimljiv projekat.

sa cime ces terati ove zvucnike ?

Za probu 2a3.mini aleph.crescendo i preamp sa ecc88 pa ce vidimo ali kad bude zavrsena beta verzija.Za sad to sto imamo pa tako i radimo.

Pazi, imaš mesec ipo dana da završiš... što nije mnogo vremena. Ali ni malo :rolleyes::P

Pitam, sudeci da ima i ovaj varijetet prednje ploce , ne znam za unutrasnjost da li su uvek iste kakva god da je prednja ploca ili mozda i njih ima razlicitih. 

Doduse ova je BR a iz predhodnog posta je kompresiona kutija 

ss-3w-intro-3-small.jpg

Obe su bas refleks, samo je ovoj tunel pozadi. Razlika između ta dva modela je u bas zvučniku, X i Y model, i skretnica je drugačija, ali je Troels za taj poboljšani model sakrio vrednosti, može se dobiti samo ako se naruči od njega.

I ona prethodna nije kompresija (ima BR pozadi).

Bolje "izbaciti" srednjak i bas napred za 20mm (2 ploce). Lakse se uradi skretnica (kaze Troels).

Ono kada se za ravan gleda pozicija gde je pocetak membrane kod kalema.

Da,to je ta kutija sto radi Troels sa ravnom prednjom plocom i bas refex napred ,stim sto sam ja izbacio jednu pegradu donju kod basa ali jos to nije final pa cu videti.Inace bas je VIFA M25WO 8 OHM srednji K10 MD 19 8 OHM i visoki D26 TG 05 6 OHM I BR otvor 70 mm.Ako uspem ce radim nesto kao ovo na slici.

3W.png

3WC-victor-11.jpg

A ovaj crtez, ovde su bolje obelezene mere u smislu  da li se meri sa unutrasnje strane materijala ili sa spoljne sto ipak pravi razliku u odnosu na crtezu koji je izabrao 2a3 gde je ostavljeno na izbor (slobodan). 

Razlikuju se malo crtezi tj konstrukcija pa predpostavljam da to ima efekta na zvuk (ono tipa sve ima uticaja na zvuk) . Dimenzije nisu bas identicne, Sad ja imam skromno znanje ali je li  moze ista velicina refleksa a drugi su driveri Vifa a ne Seas , rekoh da covek ne izbusi rupu pa posle kasno.

Ovde gratis i dimenzije stalaka pogotovo sto ima visina od poda.

SEAS-3W-Classic-mkII-cabinet.png

Izvor : http://www.troelsgravesen.dk/1_SEAS-3W-Classic-mkII/SEAS-3W-Classic-mkII-cabinet.png