Jump to content

3w clasic sa Vifa zvucnicima


2a3

Preporučeni Komentari

58 minutes ago, 2a3 said:

Sada sve u 12 db i mnogo bolje nego sto je bilo.Tabele mozda nekom zatrebaju.Nastavlja se slusanje ,srednji i visoki veoma zadovoljavajuci a bas treba jos utegnuti a i malo duze treba da sviridu.:)

IMG_20170918_190852.jpg

IMG_20170917_183049.jpg

IMG_20170917_183107.jpg

Kako na srednjem nestade pola skretnice, mislim na niski propust - rez sa visokotoncem?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I gotove kutije ako nisu nove i stajale, treba im vreme da se malo razgaze...

Nego, da li si za taj bass driver radio neku simulaciju sa nekim soft da vidis kako se ponasa u toj litrazi ili si samo uzeo kutiju, nacrt sa Seas driverima i ubacio Vifu?

Bassboxpro...

 

 

Sent from my LG-E460 using Tapatalk

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Driveri nisu novi ,mislio sam na duze slusanje, i uzeo nacrt 3wclasic od Trolesa sa Seas driverima ,napravio kutije i ubacio Vife pa sad gde doguram jer drugu ideju nisam imao a slicnih karakteristika a i precnika .Nisam radio nikakvu simulaciju nego eto u dokolici dosade ili ti zanimacije obavljam ovu rabotu.:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve je to lepo, zato i sluzi nas hobi. :)

Ako budes hteo da vidis kako se ponasa taj bass driver u toj litrazi, skini taj soft,...mislim da ima u svojoj bazi za sve Vifa drajvere, u najgorem slucaju T/S parametre mozes i sam da ubacis.

Ako ne budes nasao na net, ovih dana mogu da ti pustim na mail link sa soft. On je profi za to.

Cisto se zanimaj, gledaj, vidi...uzivaj u ovome :)

 

Sent from my LG-E460 using Tapatalk

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, Alex said:

Podržavam ideju da srednji pustiš gore da peva slobodno... može biti jako interesantno. Probaj neke atenuacije, odreži još više visoki i atenuiraj ako smeta.

Tako je, takodje podrzavam.

Srednji obavezno pustiti dokle moze, visoke vise.

@2a3

Kako se trenutno bass ponasa?

Svidja mi se upotreba manjih vrednosti C na bassu, nece trebati neka mrga od pojacala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, ab-Co-axial said:

Tako je, takodje podrzavam.

Srednji obavezno pustiti dokle moze, visoke vise.

@2a3

Kako se trenutno bass ponasa?

Svidja mi se upotreba manjih vrednosti C na bassu, nece trebati neka mrga od pojacala.

Nema sta nisam probao i sada sa takvom skretnicom najbolje radi. Bass se smirio eto sa kondom od 30 mf i zadovoljavajuci vise ne mumla .Za sada tako slusanje pa ce vidimo sta ce dalje da se radi.Donosim ih na FAK takve kakve su pa da se cuju.:happy64:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo probaj recimo ovo za osnovno merenje: https://www.parts-express.com/dayton-audio-imm-6-calibrated-measurement-microphone-for-tablets-iphone-ipad-and-android--390-810

ima i bolja ali skuplja USB verzija: https://www.parts-express.com/dayton-audio-umm-6-usb-measurement-microphone--390-808

a imaju i sistem za merenje parametara zvučnika: https://www.parts-express.com/dayton-audio-dats-v2-computer-based-audio-component-test-system--390-806

E sad koliko sve to valja pitanje je, ali bolje bilo kakav merni uređaj nego ništa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dats V2 je jako dobar. Ima kalibraciju i vrlo je precizan, može da meri i L, C i R sem zvučnika. Upoređivao sam sa HP mernim mostom, greška je reda 1% i manja.

Mikrofon sam probao onaj sa Minidsp sajta od tih usb mikrofona, dobija se kalibracioni fajl i to radi jako dobro. U principu dovoljan je i pravljeni mikrofon sa onom Panasonic kapsulom, upoređen sa tim kalibrisanim i to je sasvim ok. Ako me sećanje ne vara neka veća razlika je bila tek nešto iznad 10kHz al iščilelo iz mozga...
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

53 minutes ago, ManicP said:

Dats V2 je jako dobar. Ima kalibraciju i vrlo je precizan, može da meri i L, C i R sem zvučnika. Upoređivao sam sa HP mernim mostom, greška je reda 1% i manja.

Mikrofon sam probao onaj sa Minidsp sajta od tih usb mikrofona, dobija se kalibracioni fajl i to radi jako dobro. U principu dovoljan je i pravljeni mikrofon sa onom Panasonic kapsulom, upoređen sa tim kalibrisanim i to je sasvim ok. Ako me sećanje ne vara neka veća razlika je bila tek nešto iznad 10kHz al iščilelo iz mozga...
 

Odlično da neko ima iskustva sa tim, znači valjaju te spravice.

Ako neko ne želi da se mlati sa pravljenjem, ovi Dayton-i su prava stvar. Za ovaj konkretan slučaj pravljenja Vifa zvučnika, može i onaj najprostiji mikrofon da pomogne, čisto da se izmeri frekventna karakteristika.

Kad bi mi sad tako nešto trebalo, ne bih ništa pravio, kupio bih lepo USB mikrofon UMM6 i Dats V2 i gotovo. Jedino što je pravljeno višestruko jeftinije. Ja imam taj pravljeni sa Panasonic WM-61A, ima malo odstupanja iznad 6 kHz, ali sasvim je dovoljan da uradiš zvučnike. Evo snimljenih odstupanja za 10 kapsula i srednja vrednost. Ima i kalibracioni fajl za srednju vrednost da se skine. 

 

mic_fr.gif

mic_fr_avg.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, damic said:

Nope, oba su bili bez kalibracionog fajla. Posto su oba mikrofona vizuelno identicni ukljucujuci i pakovanje, verujem da koriste iste kapsule. Superlux je samo u crnoj boji.

U pravu si, i ja mislim da verovarno koriste iste kapsule, pogotovu ako su i mehanički identični kao ta dva što si ih koristio. Verovatno sve pravi jedan te isti proizvođač u Kini, pa onda ide razno brendiranje, ili je možda ECM-999 kopija ECM8000.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...