Jump to content

cika-Brkin cvajtakt


чика-Брка

Preporučeni Komentari

  • 3 years later...
On 11.8.2017. at 13:12, чика-Брка reče

bio je i meni san.

imao sam Tomosa e90.

sve je bilo lepo dok sam ga vozio normalno.

kad sam poceo da malo divljam - neslavno sam zavrsio.

glava, levo koleno, leva ruka + sam sav bio izbuban.

jebo me i Kosutnjak i elektronik i divljanje.

:BeerMugCheers:

 

Neki i dalje voze Tomos ali ne e90! :D

Tomos2.jpg

Tomos1.jpg

Toms3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tu je negde oko 8000dinara. Nazalost, vodi se kao motocikl, iako je 50 kubika, i za to treba minimum A1 kategorija. Polagao sam 2019-e godine za A i sada imam probnu vozacku dozvolu iako sam za B, AM polozio pre oko 15godina!!!

 

Imao bih jos svasta da napisem u vezi problema oko registracije( tj. tehnickog pregleda) ali da ne kvarim temu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sada aktiviraju neke nebulozne propise, nebulozne u smislu nacina primene, pa ce masa ljudi imati probleme.

I 15-icu tretiraju kao veliki motor, a ne zele da organizuju npr sezonsku registraciju, na par meseci...ili pola godine

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ljudi odavno imaju probleme, vezano za ihaj nebuloznih propisa i primena istih

danas je sve problem vezano za registraciju, bilo cega

msm da je nesto uradjeno na planu delimicne (vremenski gledano) registracije, ali po informacijama nisam stekao utisak da usteda vredi neophodne komplikacije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako je. Jel vam se desilo nekad na tehnickom pregledu da vam kazu da skinete neki deo sa vozila jer to fabricki nije imao? Desilo se sigurno nekome. Meni se desilo nesto sasvim suprotno a to je da su mi trazili nesto sto nije imao kada je izasao iz fabrike!!! Da da, moguce je! Naime, kada je ovaj motor izasao iz fabrike, a i svi ostali te oznake, oni nisu imali migavce. Nisu hteli da mi produze registraciju jer su promenili neki zakon i u njemu pise da motocikl mora imati migavce. Rekoh ali ovaj motocikl fabricki nema migavce a oni samo slezu ramenima i kazu tako pise u zakonu, ne mozemo mi tu nista. Da covek poludi vise. Onda me zadesilo to sa probnom vozackom dozvolom, pisao zalbe mupu i dosli smo do toga da jedino mogu na Upravni spor da odem. Odustao sam od spora nazalost jer je pravda tesko dostizna.

 

Ima tu jos stvari, tipa ne radi ti stop svetlo. Rekoh kako ne radi, proverio sam pre polaska na tehnicki pregled komplet sve i sve je ispravno. Pa kao ne radi ti stop kada pritisnes prednju kocnicu. Pa rekoh fabricki nema instalaciju za to(prekidac stopa prednje kocnice i instalaciju), ima samo za zadnju kocnicu! A pa zadnja radi! Strasno sta rade.7

Ako na forumu ima jos ljubitelja Tomos motora, neka mi se javi, bilo je raznih Tomos druzenja. U 2020-oj smo bili u Vrscu, Subotici(i zatim Palic) na skupu oldtimer vozila, Cortanovcima...

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nemm pojma

Cro je u EU i ima bolje propise ( za raju) po ovim pitanjima nego mi

nema veceg turcina od poturice - uvezosmo od propisa iz EU sve sto je restriktivno, i jos restriktivnije se primenjuje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 55 minuta, Zen Mod reče

nemm pojma

Cro je u EU i ima bolje propise ( za raju) po ovim pitanjima nego mi

nema veceg turcina od poturice - uvezosmo od propisa iz EU sve sto je restriktivno, i jos restriktivnije se primenjuje



Ma ne znam te propise ni kod nas nego mi je palo na pamet da bi trebalo nesto takvo postojati.
Bar se nadam.
A sto se "poturica" kod nas tice....bolje da ne kazem. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

https://registracija-vozila.rs/105-uncategorised/1176-registracija-oldtajmera

http://ssiv.rs

Formalno postoji registracija oldtajmera, ali je neopisiva zabava...ne o pi si va...

 

Sada na tehnickom vozila moraju da imaju nivo zagadjenja kao u godini kada su proizvedena...sto deluje relativno ok, povrsno..

Medjutim, za uvezene polovnjake, racuna se godina uvoza, kao godina proizvodnje, pa ko je uvezao skoro euro 4, mora da izduv odgovara euro 5 ili 6.

Ne daj boze euro 3...

 

Ako su hteli da zabrane uvoz, mogli su to drugacije...mada ne bi bilo dovoljno politicki pokvareno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 minuta, vladd reče

https://registracija-vozila.rs/105-uncategorised/1176-registracija-oldtajmera

http://ssiv.rs

Formalno postoji registracija oldtajmera, ali je neopisiva zabava...ne o pi si va...

 

Sada na tehnickom vozila moraju da imaju nivo zagadjenja kao u godini kada su proizvedena...sto deluje relativno ok, povrsno..

Medjutim, za uvezene polovnjake, racuna se godina uvoza, kao godina proizvodnje, pa ko je uvezao skoro euro 4, mora da izduv odgovara euro 5 ili 6.

Ne daj boze euro 3...

 

Ako su hteli da zabrane uvoz, mogli su to drugacije...mada ne bi bilo dovoljno politicki pokvareno...



Ne znam tko je gori u zagorcavanju zivota ljudima. Ovi moji ili ovi kod vas.
Rekao bi covjek da je to ista gamad. 
No vratimo se na temu.
Freccia mi je bila jedan od snova dok sam jos poslije skole vadio mast apencu. :) 
Zamisljao sam kako cu ubrzo biti dovoljno star da ju smijem voziti i da cu malo, po malo zaraditi za barem E90.
Nista se od toga nije desilo. Mislim, jesam ostario, ali nista od motora.
Doslo je drugacije vrijeme i motori su mi bili zadnja briga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...