Welcome to diyAudio.rs

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

Sign in to follow this  
Followers 0
SHAVIJA

Altec 19 ili KEF 107 za malu sobu

89 posts in this topic
16 minutes ago, paja959 said:

ukusi su razliciti,ja sam samo napisao svoje vidjenje stvari,kako osecam sa njima..imao sam KEF CS7(+Luxman L-410),sintisajzerske rifove Zawinul/Weather Report,smisliti nisam mogao na njima,preporodio sam se kad sam ih zamenio za Mission 770 :) ...i mnogo zavisi i od amplifikacije i ostatka sistema..kolko ljudi,tolko cudi,al pre no sto se neko zaleti napamet,nije na odmet poslusati to,pa makar bila i njihova referentna serija,male greskice koje uocimo na pocetku,i skloni smo da ih preskocimo,veremenom mogu da izrastu u ogromne

B)

Sve se slazem sa vama, ovo je samo moje iskustvo.

Imam feedback od ljudi s kojima delim isti ukus zvuka i koji su slusali sve to tako da nije bas na slepo. Recimo uzeti bilo sta sa A liste,recimo Stereophile-ove, i samo ih spojiti prema karekteristikama (snaga+mala dB itd....) bice okej.

ML 27.5 ozbiljni addiofili smatraju za najbolji ML od Madrigala.....1541 ne moram ni da cujem da znam kako zvuchi ...itd ...tako da nije na slepo slepo ali kapiram vas argument i slazem se ali sta cu... 

Na slepo bih uzeo i AN Ongaku i Altec 19 pa verujem da ne bi pogresio iako bi to bilo bas na slepo... :)

parabolis likes this

19 minutes ago, SHAVIJA said:

Imam feedback od ljudi s kojima delim isti ukus zvuka i koji su slusali sve to tako da nije bas na slepo. Recimo uzeti bilo sta sa A liste,recimo Stereophile-ove, i samo ih spojiti prema karekteristikama (snaga+mala dB itd....) bice okej.

ML 27.5 ozbiljni addiofili smatraju za najbolji ML od Madrigala.....1541 ne moram ni da cujem da znam kako zvuchi ...itd ...tako da nije na slepo slepo ali kapiram vas argument i slazem se ali sta cu... 

Na slepo bih uzeo i AN Ongaku i Altec 19 pa verujem da ne bi pogresio iako bi to bilo bas na slepo... :)

veruj sebi,svojim usima,..cak i sa ljudima,sa kojima u vecini slucajeva delis isto misljenje,kod neke komponente,sistema mogu da postoje devijacije,i to je tako u redu,i tako treba da bude,svoj sistem ces slusati ti,kad ti drugari odu...sistem gradis sebi,ne drugima,i ti treba da si zadovoljan a ne drugi,patkometrija i izlazenje na crtu  je opet neki vid zabave,kao i mastanje o sistemimam na slepo sastavljenim od komponenti iz A klase po razoraznim casopisima,moze se lako opeci i na to,al sto kazu i corava koka ubode nekad neko zrno..gradnja sistema nije matematicka jednacina,i nije jednaka slaganju Lego kockica jedno na drugo :P :D..slusao vise puta originalni Ongaku u adekvatnom okruzenju,i ja nisam video to sto mi je drugar govorio,dok je svirao Billie Holiday.."covece,ja vidim kako tece heroin ovde" ..ni od jedne komponente ne treba praviti jedanaestu zapovest..:loleverybody:

hah ...teche hors :) fino drustvance...zovite me sledeci put na slusanje :P

Eto mogu Neskor-u da pozajmim amp da ga upari sa svojim Tannoy-cima pa moze da mi kaze kakav je na visokoosetljivim kutijama... mozete i vi da banete do njega pa da poslushate... Njegova adresa je.... :) salim se...ko oce adresu neka mi posalje PM :D:D ... Dao bi i vama ostalima ali reko aj bolje je da ostanemo prijatelji nego da se jurimo posle :P 

Salu na stranu , ubedjen sam da ce ovo da fercera dosta bolje od F5 i dosadasnjih kutija na njima ( jednostavno nije bilo visokoosetljivih kutija na oglasu godinama).

Ko ima ideju sta je cost effective od ovih audio gadgeta koji mogu da se uzmu za srednje pare a nisu snake oil nek ubaci svoja 2 centa pa da pokusam da uzmem dok sam ovde.... proizvodi tipa Bybee itd , ko oni proton-aligneri sto se stave u uredjaj itd. Jednom prilikom mi je Napijalo rekao da ako uzmem njegove kutije , da ce da mi kaze koji uredjaj tog tipa da uzmem koji za razliku od ostalih pravi znacajnu razliku kad se , mislim rece stavi na zvucnik...mozda gresim, ne secam se :)

U svakom slucaju bolje da potrosim pare na tako nesto nego na zene...to se tek ispostavilo kao not cost-effective i kao snake oil...hahah

2 hours ago, SHAVIJA said:

. . .

Sve OK.

. . . And Out. :)

Jel ima neko ideju kakav bi furnir mogao da stavim na KEFa da izgleda kao parce namestaja i da bude interesantno? Razmisljam da dam da se uradi nesto mozda drugacije tipa kombinacije 2 furnira ili mozda "racing stripe" po sredini jedna linija svetlijeg furnira dok je sve ostalo tamniji furnir... reko kad vec radim da bude lepo za ochi . Svaku ideju kolko luda bila prihvatam jer ni ja nisam bas normalan... :D 

namestajni furnir

:)

Woland likes this

Ona umetnica...Bekvalceva kaze da je dobro krzno od chinchile umesto furnira. Kupio joj decko koji je audiofil. :P

elem slicno nekoj ovoj varijanti mi je u glavi, sta mislite jel komplikovano za uraditi i jel znacajno povecava cenu furniranja ili jok? 

ZebranoO.jpg

Ne povećava značajno cenu furniranja, ali prikazan primer na gornjoj sličici ima front izrađen od masiva - vidi se na otvoru tunela na donjem kraju fronta koji je zaobljen frezovanjem. Tako nije moguće da izgleda furnirana ploča.

Kad je u pitanju furnir koliko je meni poznato, najbolju ponudu imaju Frischeis u Novoj Pazovi i Drvopromet Kula na Pančevačkom putu. Jako tanak kako kaže

2 hours ago, Zen Mod said:

namestajni furnir

:)

ume da bude pomalo beživotan, kao štampa, pa je stoga daleko lepši (i skuplji) jer ima dubinu drveta furnir 1-2,5 mm. Zbog takve debljine daje mogućnost i da se oštri rubovi kutije malo obore a da ne progleda podloga na koju je furnir nanet.

Uzgred, gore navedene firme nude i usluge pa nije zgoreg da se kontaktiraju. A imaju priličan izbor lepe masivnue građe i već furniranih ploča.