Jump to content

Altec 19 ili KEF 107 za malu sobu


SHAVIJA

Preporučeni Komentari

ono , mislim da si i sam odgovorio ..........

 

a SP preamp ......... meni ne bi u kucu

pravio ja onomad , po narudzbi , SP8 , sa mojom cevnom stabilizacijom jerbo vabricka drek ..... svodi se na to da mu je dusa na permanentnom godisnjem

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bila su mi oba ta AR preampa na slušanju, kao i onaj mini ksa50...Sve to dobro radi s tim što bi istakao AR8 u kombinaciji sa Breeze kineskim  TPA3118. Sviralo u sprezi za neverovati. Ksa50 jako lepo tera skoro sve kutije što se zakace na njega. Ima jako dobar drajv i pri minimalnim glasnocama. Bass je onako mesnato skakutav :)

Od AR8 I AR10 pre bih išao na AR8 iako je matorija sprava. Mislim da imaš prostora za cenjkanje... ;)

 

A što se tiče Altec vs Kef... Pa naravno Altec! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja trazio, a dal cu dobiti videcemo , gain moz biti problem jerbo ga zelim slusati na maloj glasnoci nocu.

Kakva je situacija sa Iron-om i recimo nekim TVC-ovima, KEF je oko 91db , to je sredina onog sto sam imao... na Cabasse od 94 db sa skoro svim preampima ,najmanje pojacanje je bilo previse za nocno slusanje. Hvala sto si mi skrenuo paznju, razmislicu.

@Zen Mod jel ti to misljenje za bezdushnost sviju SP preampa ili samo 8-ice ili samo onog sto si slusao?

Zbog Raal-a mislim da ce trebati nesto smirenije (laNpa) za visoke a plus prostor sa ribonima i lampama je mmm, samo me brine oce li biti olabavljen donji spektar. Svaka karika ima dobru definiciju i kontrolu pa ne bi da gi preamp zezne.

Takodje balavim na Levinsona 26 i 26s , SS preampe...sto bi mi bio prvi izbor .. sumnjam da mogu korektno da se DIY-ju a tolko para nemam . 

Eno dole mozda resenja za crni KEF....ispod crne farbe je oak furnir....znaci smirgla do donjeg stanja pa neki lak u boji ili vosak, graviranje ako mi bude dosadno... ma bice to kicherica kakve nema ako mi iz prve ne uspe da ga napravim "na fabricko stanje"... verovatno ce posle toga ici kod Save :D:D

Drustvance hvala na savetima do sada. 

20170430_180448 (1).jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, SHAVIJA said:

 

 jel ti to misljenje za bezdushnost sviju SP preampa ili samo 8-ice ili samo onog sto si slusao?.........

pravio dva , imam originalne seme za sve , tako da imam formiran stav kako zvuce

pouzdanost konstrukcije takodje nije na najvisem nivou

 

izvedba jeste besprekorna , ali ces uvek naci neki kritican element u samoj semi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sta mislis o ovoj kombinaciji , sta bi leglo kao plus sa sto manje minusa... nesto drugo od lampi, neki SS , neki TVC...? mogu i da pravim posto nije zurba ( mislim mogu da nadjem delove ,sredim kutiju , zalemim zice i vece elemente a za ostalo bice posla za nekog s voruma...taman da naucim nesto )

Bice previse masnoce u sisetemu , sto je divno, prouzrokovane samim karakteristikama sviju komponenti, vucice na tamnu stranu ( vuklo bi da nije stavljen Raal na visoke, mozda jos uvek jeste ako nije cackan koncept skretnice nego je drop-in zamena) pa kolko kontam leglo bi nesto s autoritetom i kontrolim donjeg spektra i prostornoscu i detaljima gornjeg spektra, bez ostrine.

Stereophile kaze da bi 27.5 bio najbolje uparen s kutijama koje malo vuku na tamnu stranu i vec same briljiraju u renderovanju prostora i 3d slici...namely KEF 107... sad samo kontaj jel za normalne pare moze da se napravi ili nadje tako nesto sto ne bi bio korak naazd u bilo kom aspektu.

Kako fercera taj Iron u odnosu na SS preampe i recimo neke TVC uredjaje. 

I da budem iskren , kad bi naleteo neki NAT preamp za nizu cifru , skrasio bi se momentalno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, vladd said:

Vazno je meni da si mi ti rotkinja, ostalo je nebitno za sustinu. :) 

Tvoja kreativna plodnost je nama ovde svima na forumu poodavno poznata i jasna.

Ovakve sale zbijaj tamo kod tebe na poslu. Naravno, ako smes. Ipak, to nije virtuelno kao ovde, pa da ti prolazi . . . . mada, nikad' se ne zna . . . :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

Ehhhh, sad' pa . . . . :)

kako uvek kazem - laze koza , ne lazu rogovi

tlapnjama se odavno ne bavim

 

dakako , ukusi su razliciti ....... a i ne treba zaboraviti - sto Nele rece - "Don't forget that this is just entertainment business" ...... a svako ima svoju felu entertainment-a .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, Zen Mod said:

kako uvek kazem - laze koza , ne lazu rogovi

. . .

Pajz' ovako @Zen Mod,

taman sam postovao na omiljenoj temi " Trenutno na gramofonu " kada dobih notifikaciju da si me quote-ovao.

Pomislih, eto opomene, probably i ban, zbog nekih nagovestaja da ovde imamo ljubimca, kada ono sasvim nesto drugo . :)

Vec sam pisao ovde na forumu - cuo sam tvoju prvu iteraciju preampa aka Kasetoven ( ili tako nekako ) i sada ovu, ako ne najnoviju, ono hajde, recimo, pretposlednju verziju ( pre ovijeh trafoa sa kornjacama, etc. . . ) i da jer to za mene bio zaista veliki pomak u pozitivnom smislu. Ima to ovde negde napisano ( mislim bas na temi " Iron pre " ).

Zakljucak = :thumbsup:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ili ja to naslucujem nekakvu pateticnu pretnju u odsustvu smisla za humor i napadu nekih ispraznih emocija?

Smem ja da zbijam kakve god zelim sale na poslu, narocito ovakve u domenu pristojnosti i ne krsenja pravila. Dalko je da sam zaposleni mis, iako ja volim da se nazovem laboratorijskim misem :) . Na poslu je malo drugaciji odnos.. :) 

 

Nego mene zanima odakle tolika paznja, i to od tako tehnicki najtanjih? :) 

Takodje sam daleko i od poslovice da "sve sto valja, drugi su mu napravili". :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

42 minutes ago, Doktor said:

cuo sam tvoju prvu iteraciju preampa aka Kasetoven ( ili tako nekako ) i sada ovu, ako ne najnoviju, ono hajde, recimo, pretposlednju verziju ( pre ovijeh trafoa sa kornjacama, etc. . . ) i da jer to za mene bio zaista veliki pomak u pozitivnom smislu.

Slušao prvu iteraciju kod sebe i kod Wolanda, slušao i drugu iteraciju kod Wolanda. 

Meni je već i prvi bio sasvim OK. Kod druge iteracije po mojim ušesima nije bilo baš-baš drastičnog pomaka u zvuku s tim da je ovaj drugi bio za nijansu rezolutniji. Iliti trud oko unapređenja prototipa je bio čujan.

Sada, kako ko voli i kakav zvuk kod kuće je užasno intimna stvar a pretpojačalo je samo jedna od karika u lancu reprodukcije od medija (ploče, kasete, digitalija) do slušaoca.

I onda i sada tvrdim da ne treba preskočiti ove gvozdene zujalice samo zbog neke predrasude prema principu rada, konstruktoru, komponentama ili sličnim kerefekama. 

Ja da nisam oplodio moju jajnu ćeliju ideje o cevnobaferizovanom TVC-u u katodnom sledilu na ovom forumu i da nisam već mesecima prezadovoljan sa tim preampom (DeutschePost-EisenVorverstarker) ne bi bilo van pameti da i ja zapatim farmu nebalansiranih kornjača.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Zflazar

Da pojasnim - prototip, tj. taj "prvi" preamp kako ga ti nazivas je bio vec sasvim, sasvim OK.

Razlikujemo se u poimanju te finoce, klasifikacije, gradacije pomaka na bolje iliti u istom takvom sledu na losije, ali generalno smo obojica culi razliku da ide u smeru ka boljem.

To je po meni kada je nekakav razvoj audio uredjaja i najvaznije. Da li je to bolje faktor  x 1.5 ili faktor x 5 na bolje, manje je vazno, zato sto je to individualna kategorija.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...