Jump to content

Altec 19 ili KEF 107 za malu sobu


SHAVIJA

Preporučeni Komentari

1 hour ago, Doktor said:

..........@Zen Mod

........

Pomislih, eto opomene, probably i ban, zbog nekih nagovestaja da ovde imamo ljubimca, kada ono sasvim nesto drugo . :)............

 

 

 

hm... Vladd :

1. nije mi ljubimac

2.jedino sto mu se moze pripisati je da popuno pise ;

3.i iz redova i izmedju istih mogu da ocenim da je i vise nego kvakifikovan na tehnickom planu, tako da mi ne treba dokaz e da bi ja kao stekao utisak o njegovom kredibilitetu

4.i to sto popuno pise ......... procenat gluposti mu je medju najnizima na forumu

5.forumski doktori se mnogo ostre na upotrebu kamena u zadnje vreme ...... a znate sta je receno ko kamena treba da se lati.

6. imate ignore listu , koristite blagodeti koje upotreba iste pruza .......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e ovo pod 6 potvrđujem

pošto je neizdrž prevelik da ne uđem u sukob sa članom ja njega lepo na igore i...milina ljudi...ne čitam gluposti i ne budem banovan, kud ćeš više :)

e da još ne vidim kvotovanog ignorisanog...ih...al ajde, da ne tražim previše:sarcastic:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, crni. said:

. . . 

e da još ne vidim kvotovanog ignorisanog...ih...

Da. Upravo to. 

 

@Zen Mod

Neko ko ima verbalnu dijareju ne mora da emituje samo gluposti, ali vremenom postaje dosadan.

Jos ako nastupa potcenjivacki, pri tome i provocira, smara, njegova mora biti poslednja, e onda je to sasvim drugi padez.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to što je vladd potkovan, ne znači da sme da sa tim potkovicama rita svakog ko se drzne da napravi bilo šta konkretno na forumu. 

Plus nije objavio ni jedan redak plodova svoje pameti koji bi običnoj DIY zajednici bio od ikakve praktične koristi.

Skrstić, zflazar, Nixie su možda niža vrsta preživara na ovoj šarenoj livadi kojima je ovo zabava i igranje u pesku. Ako mi neko sistematski piša u pesak u kom se igram a pri tome ne održava igralište samo obeležava teritoriju, e onda već nisam srećan. I nisam toliko glup da brkam pišanje sa slanom kišom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zlatko, opet cujem duet. :) Pa potrazi na forumu da li ima bar neka restauraija, ako vec nema ne znam cega bi trebalo da ima, pitah a ne dobih odgovor, 

Ne ritam ja nikoga, vise se osecam da su konzumenti ti koji krecu da me ritaju, iz apsolutno nepoznatog razloga.

Taj ruzan stav si sam formirao, a duris se na svaku opasku da je nesto pogresno. Veruj mi, ovo nije stvar vere vec tehnike, i svi su ravnopravni i svako moze da kompenzuje svoje zelje i mogucnosti. Doticni sto su formirali magle lazi, niti zive ovde niti ih mi nesto zanimamo, svoj profit prave ko zna gde..

Kakva crna niza bica, pa ja dete odgajih tretirajuci ga kao odraslo bice, mozda neobicno za balkan, i sada da to menjam prema nepoznatima?

Ne ja nisam od tih, ni u daljini, i jako bih se lose osecao, da pocnem da licim na takve..

A i ne znam sve sto zelim da znam, taman posla, pride me nije sram da ucim , moj problem je sto se moje znanje i iskustvo tesko i malo uklapaju u ovo sto mi je zabava..

 

Ne mesam se recimo u pravljenje zvucnika, jer to malo znam, nije na zadovoljavajucem nivou, iskustva imam, ali neosnovanog, plutajuceg i pogresnog..i slusam,pratim i ucim.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

odustajem definitivno od polemike sa tobom.

na manje ili više fin način ti je nekoliko članova foruma skrenulo pažnju da nije dovoljno biti stručan, načitan i mudar u svojoj profesiji ako doprinos široj zajednici samograditelja većina nas koji nemamo tvoje formalno akademsko znanje, stručno iskustvo a ponajmanje stavove o tehnici mi jednostavno ne osećamo kao konstruktivno.

Tvoji postovi odišu frustracijom prema multinacionalnim kompanijama, zakonima savremenog tržišta, satanizovanjem pojedinaca koji promovišu jednu ili drugu firmu iz domena industrijske ili zabavne elektronike.

Takođe stalno osećam potrebu da obična pravila objašnjavaš preko izuzetaka od tih pravila dodatno mistifikujući struku koju paradoksalno, pokušavaš po svom priznanju da demistifikuješ.

Puno vrednih i stručnih ljudi je na ovom forumu objavilo neki samograditeljski projekat koji su pojedini članovi i napravili i bili sa njim zadovoljni ili nezadovoljni. 

Svaku molbu da učiniš tako nešto si odbio na ovaj ili onaj način iz ovog ili onog razloga.

Zato se nisi libio da tuđe projekte kritikuješ nekada i pre nego što su uošte započeti.

Možda grešim, ali imam utisak i da te uopšte ne zanima kako audio-uređaji zvuče samo kako rade. 

Ima nas puno, koje itekako zanima i to kako ti uređaji zvuče. To im je i namena, zar ne?

Eto, neću se više baviti sa tobom. 

Nisam uspeo da prodrem u tvoj hermetizovani sistem razmišljanja.

Niti sam, da budem iskren, uspeo da razumem tvoje pobude bivstvovanja na forumu kome je prvenstvena namena samogradnja audio uređaja, čega se ti gadiš očigledno.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Zflazar said:

 

 

Možda grešim, ali imam utisak i da te uopšte ne zanima kako audio-uređaji zvuče samo kako rade. 

Ima nas puno, koje itekako zanima i to kako ti uređaji zvuče. To im je i namena, zar ne?

 

 

 

e i ovo potpisujem, ali nije vladd jedini

svojevremeno kad mi je brka zamenio kondove na snagašu mnoge nije bilo briga kako to svira nego su se bavili nedotegnutim frafovima na šasiji, msm...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto je korektno.

 

Mada, ne znam ja za pravilo da filmski kriticar mora da ima oskara iza sebe, ili knjizevni kriticar roman. Ili politicki analitacar da je bio predsednik, makar mesne zajednice..?

To su pogresne reference.

Bitan je zvuk, ali je bitan realan a ne izmisljen zvuk, bar meni. Pogresno povezana komponenta, ili skarabudzen uredjaj ne mogu da imaju neki zanimljiv zvuk. Kao sto ni uredno slozena komponenta u lepu kutiju ne garantuje..nista.

Ja posmatram pristup izrade uredjaja, i mogu da prepoznam sta je dominantna ideja, i mogu da odselektujem nekorektnosti za koje sam siguran da nemaju nikakav specijalan zvucni karakter.

Slusanje je finale dobro i uradjenog uredjaja i uklopljenog u sistem. Sklapanje totema, jedan proglaseni bog na drugoga, bez tehnicke logike, kao sto se cesto desava medju rolerima komponenti, to me ne zanima ni kako ni kako bi moglo da zvuci. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A sta je tebi zanimljiv zvuk?

Meni se desilo puno puta a citajuci primjetio sam da se i drugima isto desava da, slusajuci na istom mjestu iste uredjaje cak i zajedno imamo skroz drugacija misljenja o zvuku uz to da niko od nas i ne zna kako je to tonac zamislio da zvuci.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ninja said:

...da, slusajuci na istom mjestu iste uredjaje cak i zajedno imamo skroz drugacija misljenja o zvuku uz to da niko od nas i ne zna kako je to tonac zamislio da zvuci....

Toooo, ninjoslave, ubo si iz prve, gde leži problem svih nadmudrivanja.:shakehands:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, ninja said:

A sta je tebi zanimljiv zvuk?

Meni se desilo puno puta a citajuci primjetio sam da se i drugima isto desava da, slusajuci na istom mjestu iste uredjaje cak i zajedno imamo skroz drugacija misljenja o zvuku uz to da niko od nas i ne zna kako je to tonac zamislio da zvuci.

Stvar ukusa i stvar razlicitosti. Cista psihoakustika.

Uz sitne ostale detalje, koliko je bilo osoba u prostoru, i koliko je prostor akusticki osetljiv na takve situacije. 

Posto su vidim mnogi akusticki prilagodili i obradili sobu, i samo nesto osluskuju. :) 

Ipak je to najjeftinija merna oprema, valja je proglasiti za najbitniju.

I sada kako od dva razlicita misljenja, napraviti referencu, da li je sprava dobra ili ne. I sta joj to fali ili je bolje u razlicitosti? Po broju butik komponenti ili sta, kada vec sluh ocigledno vara..

 

Zato smo i da je svi na putu pronalazenja onog sto nam se cini jos bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Stvar ukusa i stvar razlicitosti. Cista psihoakustika.

Uz sitne ostale detalje, koliko je bilo osoba u prostoru, i koliko je prostor akusticki osetljiv na takve situacije. 

Posto su vidim mnogi akusticki prilagodili i obradili sobu, i samo nesto osluskuju. :) 

Ipak je to najjeftinija merna oprema, valja je proglasiti za najbitniju.

I sada kako od dva razlicita misljenja, napraviti referencu, da li je sprava dobra ili ne. I sta joj to fali ili je bolje u razlicitosti? Po broju butik komponenti ili sta, kada vec sluh ocigledno vara..

 

Zato smo i da je svi na putu pronalazenja onog sto nam se cini jos bolje.

Paaaa, nisi odgovlrio na konkretno pitanje nego nastavljas o cemu vec znam.

A niko od nas ne moze svoje usi zamjeniti i kad se nauci postovati svoj sluh, mnoge stvari ovdje budu lakse i jednostavnije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa nema tu konkretnog nicega..to je vecno lutanje Odiseja :) 

Jedan dan volim zaobljen zvuk lampe, drugi dan volim da slusam pojacalo sa tranzistorima, ima dana kada mi visoki tonovi smetaju.

Volim harmoniju i volim ritam. To mi je nekako najprijatnije.

Volim da cujem dobar bas, i recimo kod Damica sam cuo vise nego fascinantan sistem. Bas me oborio s nogu. Decenijama nisam cuo tako dobar i kompletan zvuk. A posebno ne u poslednjih godinu i kusur, kao povratnik :) .

I sada potpuno preispitujem prioritete. I gledam sta je sve koncepcijski pogresno u prvobitnoj zamisli.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, vladd said:

Stvar ukusa i stvar razlicitosti. Cista psihoakustika.

Uz sitne ostale detalje, koliko je bilo osoba u prostoru, i koliko je prostor akusticki osetljiv na takve situacije. 

Posto su vidim mnogi akusticki prilagodili i obradili sobu, i samo nesto osluskuju. :) 

Ipak je to najjeftinija merna oprema, valja je proglasiti za najbitniju.

I sada kako od dva razlicita misljenja, napraviti referencu, da li je sprava dobra ili ne. I sta joj to fali ili je bolje u razlicitosti? Po broju butik komponenti ili sta, kada vec sluh ocigledno vara..

 

Zato smo i da je svi na putu pronalazenja onog sto nam se cini jos bolje.

merenjem, naravno...kako drugačije? ako nešto može da se izmeri onda meriš, nema druge...to je jedini način za proglasiti nešto referentnim, dobrim, lošim, šta god...

međutim, to ne znači da će i za mene ta stvar biti bolja ili lošija, šta god tehnikalije rekle, ali sa nekog mesta se mora poći

recimo, evo sad sam u potrazi za zvučnicima i pošto nemam mogućnosti da poslušam sve kutije ove planete, šta mi ostaje...pa da čitam tehnikalije i da biram ono što meni odgovara, a onda da ih čujem ako je moguće. ako ni to nije moguće nekad tehnički podaci mogu biti sasvim dovoljni za kupovinu na slepo, ako se dobro poznaje audio filozofija proizvođača.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Merenje je prva trijaza.

Kada to prodje, moze da se predje na slusanje i na sta god..

Ako ne prodje dobro merenje, moze se krenuti u kompromise, iz nekog razloga, ali svakako se ne treba samoubedjivati u nesto nepostojece.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...