Welcome to diyAudio.rs

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

Sign in to follow this  
Followers 0
vbraca

Kondenzatori kao staklene diode

69 posts in this topic

Biram da ostanem dete ako je tako :)

Ma da, prepustimo mlade da ih deru prodavci zmijske vodice, sto i moze da bude jedno, istina imaginarno resenje.

Nekada je mozda bolje da citaju sarene i zabavne casopise, nego da se smaraju sa Bio Savarom, Rosom, Nojmanom, Maksvelom..pu pu.. :D 

To je posebna, dosadna sekta, a pojave neobjasnjive sa svakodnevnim lepim recima, nejasne, sigurno je u pitanju neka tajna ili magija :) 

Samo, problem je sto se te razlike najbolje cuju kada se da >40000 volj dolara volj evra za sistem, ispod ne vaze.:diablo:

Rad sam da demonstriram u Vašem sistemu ine inkriminisane nepomenice, a  tek nakon toga bi mogli i da proćakulamo koju o Maksvelu i Bio Savaru...

Edit: naravno, prozborili bismo po koju i o "neobjašnjivim" pojavama.

Nisu moje igracke vredne takve magije. Sasvim su im dobri mrezni kablovi.

Priča je vrlo jednostavna, zasnovana na zakonima i principima naučno dokazanim i objašnjenim, nažalost, nećete da je čujete. 

A i ja sam sve matoriji i sve manje zainteresovan da se nadmudrujem sa "stručnjacima". 

Naročito sam pomenuo talasovode...

Hocu da cujem taj naucni deo, recimo, da ostavimo sujetu po strani. Mislim ne zelim da se razvija losa diskusija, ali... audiautur et altera pars.

I kakve su tvoje kvalifikacije i reference, da mozes da dajes recimo ocene tog tipa, ili da spominjes banalnosti tipa talasovoda?

Znas li ti sta je talasovod?

Mislim, to za sta si se zakacio, nije samo sluskanje muzikice u lepo popodne, vec malo slozenija  problematika od oslanjanja na usi..

Da cujemo, sta se to desava dramaticno u parcetu kabla od utikaca do uredjaja?

Recimo ovako, prvo demonstracija, pa ću onda tek da te podsjetim na zaparloženo znanje.

Nike problem što ne znaš, jer znaš, samo ti niko razmišljanje o žicama nije usmjerio na tu stranu. Postoje važnije stvari kojima se bavimo.

I šta imaš toliko protiv eksperimenta i demonstracije? Ako si toliko siguran u sebe i svoje znanje, zar nije nazicer da me omalovažiš i ismiješ na svom terenu i pred svojom publikom?

Ko još pruža takvu šansu za svoj debakl i sunovrat? :)

A kad ce da izmisle audiofilske bandere?