Jump to content

Cevno pretpojacalo za Sewa mosfet strujno pojacalo


Vix

Preporučeni Komentari

3 minutes ago, Zflazar said:

da rezimiramo:

sekundari

340-0-340VAC 200mA

5VAC 3A

10VAC 1A

10VAC 1A

...ili...šta tačno?

Da, to je tačno tako po šemi koji je Vix postavio, ako ne koristim ispravljačicu mogu da probam sa trafoom koji imam, sirotinjska varijanta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Zflazar said:

ok, pogledam šta mogu da učinim, da li je kasno da javim posle 10. avgusta?

Pa biću tada van majčice zemlje, neću sigurno pre septembra ništa da počinjem, imam mnogo obaveza ne postižem sve.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, Woland said:

 

2 hours ago, sax.hifi said:

takve su kod Ivaila 5e komad.

tek nešto skuplje, ali verujem da je bolje kupovati na izvoru (sajt je Ruski, pogle i ostatak ponude):

http://diy-tubes.com/index.php?route=product/product&filter_name=6p6s&product_id=106

Sa poštarinom to će se duplirati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Woland said:

@skrstic hoće, izvor je jbg daleko, kupovina kod Ivaila je lutrija, pa može biti i skuplje

Ma dobro, nisu te lampe skupe, koliko košta sve ostalo. Ja gledam i OTK znak kada kupujem.

OTK

Otbor tiehneecheskovo kachiestva - quality controll level - they used the stamp OTK followed by a number. The lower number the better. The zero is if I am not mistaken the best. Zero was strictly military;  one - also military but not for nukes, and so on.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vala uvek je lutrija. Kupili mi od njega 2 komada RFT 6P14P i 1 crče. 4.5e tako da nije bitno...

Ajd kad trabunjamo uzeo mi @Stradi komad kao malo korišćena pa me interesuje da mi neko izmeri i vidi ima li velike razlike međ njima.

38 minutes ago, Woland said:

@skrstic hoće, izvor je jbg daleko, kupovina kod Ivaila je lutrija, pa može biti i skuplje

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

53 minutes ago, skrstic said:

Vala uvek je lutrija. Kupili mi od njega 2 komada RFT 6P14P i 1 crče. 4.5e tako da nije bitno...

Ajd kad trabunjamo uzeo mi @Stradi komad kao malo korišćena pa me interesuje da mi neko izmeri i vidi ima li velike razlike međ njima.

 

Ja sam kupio pre par meseci na ebay tako od nekog Rusa iz čuvenog Čeljabinska 4kom. 6N23P. Kaže isto godište, ista fabrika, uparene sve četiri. Poslao mi dve Voshod, dve Reflektor, razna godišta otprilike 72-89. One su međusobno drugačije konstrukcije, Voshod ima otvorene anode, Reflektor ne. Probam, dve valjaju dve ne valjaju, šušte i mala im struja 50-70% u odnosu one druge dve. Žalio sam se, odmah mi je vratio pare za dva komada , nije hteo za sve četiri, jedino hoće pod uslovom da mu ih vratim. Nisam hteo da se mlatim za siću pa tako sada imam jednu Voshod a drugu Reflektor. Ostalo što sam uzimao, a uzimao sam svašta, nisam imao problema, uvek je bilo kako su reklamirali.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moja iskustva su 98% pozitivna. To je bio usamljen slučaj, a i vratio bi mi pare da sam ja hteo da mu vratim paket, jedino što bih platio poštarinu 5-6EUR. Kako bi inače nabavljali lampe i koješta drugo da nemamo ebay.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, Woland said:

tek nešto skuplje, ali verujem da je bolje kupovati na izvoru (sajt je Ruski, pogle i ostatak ponude):

http://diy-tubes.com/index.php?route=product/product&filter_name=6p6s&product_id=106

 

Svaka cast Wolandu, za manje od jednog dana, sa samo par reci i jednimlinkom... ... :D 

Ovo mi je trebalo. Nikako da iskopam radnju u Moskvi, da radi onlajn placanje i isporuku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ovu sto sam kupio skrsticu je kao radila malo (po sistemu svi su drugi) ali bi je ipak trebalo proveriti tj izmeriti . Ako se javi neko za merenje ja bi da iskoristim priliku i za moje 2a3 ako moze. Bata Krle ima vec jednu RFT pa je bio problem naci istu takvu a sudeci da je Bugarce preskocio ovo sredu ....ali nadjoh mu. Nasao sam mu i Sovtek ali nismo sigurni da mu je pojacalo trenutno zasluzilo takav tretman bar do daljnjeg :P.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, vladd said:

Svaka cast Wolandu, za manje od jednog dana, sa samo par reci i jednimlinkom... ... :D 

Ovo mi je trebalo. Nikako da iskopam radnju u Moskvi, da radi onlajn placanje i isporuku.

evo i druga onlajn ruska prodavnica - zflazarova, malo li je za dan :)

ja sam naručio samo bakelitne kape za potove, stigle brzo i uz umerenu poštarinu, nije carinjeno, valjda naši carinici misle da smo u carinskoj uniji sa RU :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, Zflazar said:

http://www.rutubes.com/product/6p6s-6v6-6ay5-587-tube/

odavde imaš isto samo ne upareno za 4USD/kom

U principu mislim da je sigurnije kupiti uparene i testirane, jer ipak je neko zabo u tester i probao, ako ne laže. Za netestirane nema nikakve garancije. Ipak je to stajalo negde 40+ godina. Kao što sam rekao, mene je jedan Rus zavrnuo, ali nikada više nisam imao takvih problema. Pre nego što je meni prodao, imao je 100% pozitivnu ocenu, al više je nema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

57 minutes ago, Stradi said:

Ja ovu sto sam kupio skrsticu je kao radila malo (po sistemu svi su drugi) ali bi je ipak trebalo proveriti tj izmeriti . Ako se javi neko za merenje ja bi da iskoristim priliku i za moje 2a3 ako moze. Bata Krle ima vec jednu RFT pa je bio problem naci istu takvu a sudeci da je Bugarce preskocio ovo sredu ....ali nadjoh mu. Nasao sam mu i Sovtek ali nismo sigurni da mu je pojacalo trenutno zasluzilo takav tretman bar do daljnjeg :P.

dao sam u ja 2 moje Sovtek polovne da se sluzi dok ne nadje bolje.

inace te sovtek nisu ni za Q.

:BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...