Jump to content

Cevno pretpojacalo za Sewa mosfet strujno pojacalo


Vix

Preporučeni Komentari

11 minutes ago, Borko_KA said:

Taj drugi deo je zapravo i pitanje...ja ne vidim nikakav razlog, PSRR ovakvih kola je i onako ocajan.

Pa ne znam ni ja kakvo je optimalno napajanje za ovu šemu, osim da treba baš da bude vrhunska filtracija. Salas je radio prvo CLC pa tranzistorsku stabilizaciju sve zbog tog nikakvog PSRR-a te šeme. Ako treba sve uraditi recimo CLCLC tako da nema uopšte tranzistora, ima gvožđe puno da košta, videćemo kako će to napredovati. Ne znam da li iko radi kod nas prigušnice i pošto. Meni je najjeftinije da uradim CRCRC, pa još po jedan odvojak sa RC ka svakom kanalu posebno, ali možda to neće tako dobro da svira sa tim prostim napajanjem, ne znam ni sam. Dosta je velika struja za pretpojačalo, 40mA po kanalu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ono gore rekoh da je dobro za probu , jer je serijski reg ne preterano visokih performansi

 

ja licno preferiram shunt reg , sa aktivnom korekcijom greske

to zasto je salas nesto radio ....... pa ima tema na big diya , valjda i pise

 

za prigusnice ....... mislim da svi koji komercijalno rade EI trafoe , rade i prigusnice

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Vix said:

Mislim da je u principu jednostavnije namotati prigusnice. Ja bi prvo to probao, pa tek ako ne valja,ostale varijante...

To je skupa varijanta, mislim da ću za probu da uradim crcrc. Onaj Salasov regulator mi se ne dopada, videćemo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...