Welcome to diyAudio.rs

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

Vix

Cevno pretpojacalo za Sewa mosfet strujno pojacalo

312 posts in this topic

Eto jos jedne nove teme. Iako ne volim da zapocinjem, prvenstveno zbog toga sto smatram da je sve sto ce ovde biti napisano negde vec "prezvakano". Znaci ideja nove teme je da sto krace i konkretnije uputi na izbor moguceg cevnog pretpojacala, koje bi se koristilo za pogon "Sewa" pojacala, sto je u stvari 7- watni Mosfet Power follower, koji nema naponsko pojacanje, samo strujno, a ima poprilican ulazni kapacitet. Ulaz bi bio dac ili Cd plejer.

Pritom, predlozeno pretpojacalo ne mora biti ni najbolje ni najskupje, ni sa najvise/najmanje cevi. Pre svega treba biti nesto sto je prakticno, da su lampe lako nabavljive. Sve je pocelo od toga kada sam video temu o Aikido pretpojacalu, pa video da imam ECC88 i 6dj8 cevi u fioci, pa mi palo na pamet da bih sa njima mogao napraviti cevno pretpojacalo za Sewa pojacalo. Predlog je Aikido, sto cu za sada verovatno i uraditi. Kao bolja opcija se predlaze Salas 6v6, ali te lampe jos nemam, a i nemam vremena da citam 300 i kusur stranica na velikom Diy forumu, napisanih u proteklih 10 godina o tom pretpojacalu.

Znaci, krecemo od jednostavnog, sirotinjskog pristupa, korak po korak. Ako neko vec hoce da polemise i diskutuje o tome sta je bolje, prvo u obzir dolazi licno iskustvo, ko je sta napravio i cuo a ne samo procitao negde.

Dakle, i ja znam da je Mercedes bolji auto od Fiata, ali neka mi to ne kaze neko ko ide peske :)

Znaci, konkretni predlozi, seme, gotovi uredjaji ;)

Evo ja cu okaciti seme:

1.Sewa Pojacala

2. Aikido pretpojacala

3. 6v6 pretpojacala, bar ono sto sam nasao na netu.

sewarapub (2).pdf

Aikido 9-pin Mono Rev A PCB.pdf

Salas6V6LineStage 300-310VDC mod.jpg

Zflazar likes this

Nedostaje Maida, da se kompletira sema.

Maida_schem.GIF

jbte , cudo i bleeder otpor nije kiwame

:)

43 minutes ago, vladd said:

Nedostaje Maida, da se kompletira sema.

Vidim da nisi baš daleko odmak'o sa čitanjem, to ti je tek jedna od međuvarijanti napajanja koja je bila aktuelna do pojave shunt regulatora, a sada ti je aktuelni SSH2 :

http://www.diyaudio.com/forums/power-supplies/134801-simplistic-mosfet-hv-shunt-regs-207.html#post2805889

SSHV2.gif

EDIT: Tek sad videh da ova tema ima svega 576 strana ... za sada, jer i dalje se razvija :buehehe:

Jbga kiwame od 5w, mundorf, sve garancija sonicnog kvaliteta. Mikrofoniju, common mode, to ce da prezivimo za ubavilo :) 

Ne volim ja ni Majdu ni sant regulaciju, tamo gde je mali psrr. A pogotovo za 300V, Tu bi po meni dobro cucnla 6080, i poneka neonka za referencu. Cisti gust.

Stare i ruzne navike, mala lampa za mali signal, velika za veliki.. :) 

Pišu ljudi još uvek. Dosta Grka je pravilo. 

A za Majdu nemo da mi ga dirate. Čovek je super.

PoZZZdrav!!! :D

Ne macka Majda vec regulator Majda :D