Jump to content

Hard Wired Wifi Hifi


stein

Preporučeni Komentari

Stein pogledaj Logitech (ili neki drugi) Bluethooth-to-audio uredjaj. Nisu skupi, oko 20-25eu. Mozes pustati muziku i sa mobilnog... Posle audio izlaza mozes koristiti i neki mali digitalni amp ugradjen u svaki zvucnik

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Logitech i Genius samo nek' nastave da prave miševe i tastature :) U zvučnike nek' se ne mešaju :rofl: Našo sam malo bolje rešenje za povlačenje muzike, prebacio mjuz sa eksternog na interni 2Tb hard u desktopu i flac fajlovi kroz kućnu mrežu idu savršeno, malkice podigao buffer u foobaru i sve je flawless.

Telefon mi je što se tiče zvuka krš, u svemu ostalom sam prezadovoljan. Nije mi potrebno da putem telefona uprvljam playlistom i sličnim parametrima i mislim da sam konačno i osmislio konačan koncept šta ću gde i kako. Male JVC cilindrične zvučnike leti na terasi, zimi u kuhinju (iz kuhinje vrata vode na terasu) a amplifikacija će biti NAD L40 (CD-receiver) pa kako nam dođe, može i CD, i tuner ili laptop, u spavaćoj sobi Bastard i moj preamp plus Technics 1210 i laptop (kud ja tu i laptop) i Control 1 + JBL SB-1, a dnevna soba desktop komp, pioneer DVD (DV636D) JBL ESC-230 (5.1) Smart TV i Quadral 5.1 zvučnici. i po potrebi imam i malog Kenwooda A34 uz desktop.

Alfe (15") su prodate, još samo da se kurtališem elektrostatika (u oglasima par po 800 i 600€) - opcija zamene u delu cene prihvatljive i Babelfish J takođe traži novog vlasnika kao i Acoustic Advance MCD 203MkII. (sve ide a cene mislim krajnje korektne) Arcam rDAC još ne znam da li ili ne da prodam, ali ako nekome treba...

Poenta priče je da izbegavam svaki vid trošenja novca jer osim mojih želja a vezanih za muziku, postoji obostrana želja moje nove životne saputnice da se zameni nameštaj u dnevnoj i spavaćoj sobi. Uz to, tu je i dvoje (njene) dece i moja ćerka za koju se sada borim kako znam i umem i troškovnik je krajnje nemilosrdan iz tog ugla gledano.

Konfiguracija terena je takođe poprilično nezahvalna za bilo kakvo filozofiranje, na 100 kvadrata ima 4 sobe, kuhinja, ostava, dva kupatila, nezgrapno stepenište (stan je na dva sprata + prizemlje) pa kako god gledao, bilo šta kabastije ne dolazi u obzir. Otud ovo spuštanje kriterijuma što se tiče muzikalija. Sada je bitno da sve naprosto radi, a kako, pa eto, nekako će da fercera.

Da je meni sada para (k'o što nije) lako bi mi... Ne kukam, egzistencijalno nisam ugrožen, ali sve što se zaradi, mora se dobro rasporediti i biti promišljen i oprezan.

Suština teme je da sam uspeo da povežem sprave i da mogu da imam mjuz tamo gde sam smislio da bismo to voleli. Ostaje mi da sav višak one muzike koju realno gledano nikada nećemo slušati (enormne količine jazz-a, klasike, viškovi iz kolekcije - imam sve ikada snimljeno od Santane, Rolling Stonesa, ACDC, Iron Maidena, Tom Waitsa i ko zna čega sve ne, profiltriram u neke slušljive playliste... Biće to dugotrajan posao proći skoro ceo Tb svega i svačega što se skupljalo godinama, plus oko 850-900 CD ploča... Gramofonske ploče (većina) su našle novog vlasnika, ostaviću tek nešto naslova dok ne nađem kupca za Technicsov SL1210 i pride novu Ortofon 2M Red (na gramofonu je Grado Silver)...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
18 hours ago, sir Oliver said:

Mislim da sam rešio pošto mi radi mreža preko wifija na relaciji desktop-laptop a reprodukcija flac-ova preko foobar-a je bez problema. Probao i u spavaćoj na spratu i na terasi na drugom kraju stana, nemam problema. Elem, noćaske sam stigao sa mora pa ako važi za onaj JBL230...

(jedini problem mi je standardno loše snalaženje sa ovim touch-pad-mišem na laptopu, kako god ga taknem on uvek misli da sam ja hteo nešto drugo pa mi otvara nove stranice, selektuje...)

edit: ako kojim slučajem zariba mreža, ili ne želim da i desktop bude uključen, uvek mogu da prenosivi disk sa muzikom nakačim na laptop (i disk i laptop imaju USB 3 konekciju)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...