Jump to content
stein

Hard Wired Wifi Hifi

Recommended Posts

Sluške nisu zanimljive u mom slučaju jer mi mjuz treba da svira za društvo, ili da kažem, najmanje dve osobe u nekom trenutku. Kada mi se hoće da sam slušam muziku to je lako, ali hoću da osmislim i sklepam neku opciju da na daljinu mogu ad hoc da kreiram listu iliti da interaktivno mogu da dodajem neke pesme tamo gde se nalazim bez obzira da li je to terasa (inače u prizemlju i služi kao izlaz u dvorište i nema dečurlije, pogotovo ne uveče i kasno u noć) ili je spavaća soba koja, jel', nije samo i nije uvek samo za spavanje... Lako mi je kada je muzika pod ruku, sada filozofiram o tome kako puštiti pesmu koja je u nekoj drugoj prostoriji, na nekom drugom kompu. Ja jednostavnije od ovoga ne umem da objasnim :)

Ja ili sam nedovoljno pametan ili sa TeamViewerom ovo ne radi... Kad pokrenem Winamp sa laptopa na Desktopu, onda isti svira na desktopu ali na laptopu nema zvuka. trt. U kućnoj mreži povlačenje audio fajla i reprodukcija na onom kompu koji mi je pri ruci, radi...

Koliko se meni čini TeamViewer je samo remote desktop, odnosno daljinac za desktop - osim ako ima neka podešavanja pa da se i strimuje sa desktopa.

instalirao winamp na laptop, prešao na netvork folder (šerovani) izabrao neki mjuz i svira na laptopu a mjuz je na eksternom disku nakačenom na desktopu koji je u dnevnoj sobi a laptop seljakam od terase u prizemlju do spavaće sobe i za divno čudo svira :)

Daklem, sad samo na mestima gde želim da slušam muziku obezbediti amplifikaciju i zvučnike plus komad interkonekta sa 3.5mm bananom za zabosti u laptop. U spavaćoj možda čak uvedem Arcamov DAC u priču preko USBa... U svakom slučaju, meni je bilo najbitnije da ne seljakam svu muziku okolo a laptop je lako preneti ovamo ili onamo :)

10 minutes ago, zek said:

Koliko se meni čini TeamViewer je samo remote desktop, odnosno daljinac za desktop - osim ako ima neka podešavanja pa da se i strimuje sa desktopa.

TV definitivno nije zgodan za ono što ja želim. Dobro je što uz njegovu pomoć sad mogu iz spavaće da pokrenem download nečega na desktopu, da na desktopu prebacujem i organizujem fajlove a da ne sedim u sobi nego recimo na terasi ali samo toliko... za sada...

za ono što želiš je potreban pravi strimer, kojim možeš da upravljaš sa laptopa, desktopa ili telefona.. TV sam preporučio zbogradi tvog prvog zahteva: kako pustiti muziku sa desktopa putem laptopa

Squeezelite bi trebalo da pokrije sve navedene zahteve. 

Bar mi se cini.

klijent server je u pitanju

server vidi muziku dal direkt nakacenu dal sa shared foldera

ne mora logitech uredjaj. Postoje open source aplikacije, pa i cela linux distribucija sa sve svacim

centralizovano salje muziku svojim protokolom i kroz wifi i kroz zicu, a upravlja se sa raznih uredjaja ukljucujuci i smartphone...

inace radi zacudjujuce dobro bez echoa sa uparenih n satelita(klijenata) na koji su zvecnici nakaceni

12 hours ago, stein said:

Sad koliko kontam treba da šerujem onaj eksterni disk sa flacovima a na laptopu instaliram player... 

Ako nećeš da ulažeš u streamere tipa Squeezebox, ili možda neku Linux (npr. Daphile) DIY varijantu,

ovo što si gore naveo je najjednostavnija varijanta koja će ti raditi to što ti treba.

Ako mora WiFi, problem može biti jačina signala i samim time kvalitet konekcije i maksimalna brzina prenosa podataka, što može uzrokovati štucanje prilikom reprodukcije lossless fajlova.

30 minutes ago, Kuja said:

Ako mora WiFi, problem može biti jačina signala i samim time kvalitet konekcije i maksimalna brzina prenosa podataka, što može uzrokovati štucanje prilikom reprodukcije lossless fajlova.

Mada većina plejera svira iz keša, odnosno prvo prebaci ceo fajl u memoriju pa odatle svira.

1 hour ago, vinko said:

Squeezelite bi trebalo da pokrije sve navedene zahteve. 

Bar mi se cini.

klijent server je u pitanju

server vidi muziku dal direkt nakacenu dal sa shared foldera

ne mora logitech uredjaj. Postoje open source aplikacije, pa i cela linux distribucija sa sve svacim

centralizovano salje muziku svojim protokolom i kroz wifi i kroz zicu, a upravlja se sa raznih uredjaja ukljucujuci i smartphone...

inace radi zacudjujuce dobro bez echoa sa uparenih n satelita(klijenata) na koji su zvecnici nakaceni

Ovako ja teram digitaliju i radi kao sat.

Raspberry Pi3 + HiFiBerry DAC+ Pro, zakačeno na mrežu odakle vuče digitaliju, remote je iPhone (može i Android).