Welcome to diyAudio.rs

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

stein

Hard Wired Wifi Hifi

27 posts in this topic

Sticajem okolnosti sam jednu veliku prostoriju zamenio za više malih a kojekude bih voleo da slušam(o) mjuzu... Pošto sam old shool hardwired guy, naučio sam se da je žica žica a sve ostalo nepouzdano. To do neke mere i stoji. Između zvučnika/emitera i amplifikacije se ožičenje naprosto zbog fizike ne može izbeći. Recimo da to nije problem, tj da to imam. Fali mi još malo hardvera (treći set zvučnika) ali ako nešto od ovog hardvera koji imam uspem da zamenim za neki drugi hardver biće i to. Desktop računar (win10) mi je u dnevnoj sobi gde se nalazi i TV uređaj (zapravo Samsung Smart TV ekran koji usput podržava i wifi jer TV signala nema niotkud a nikome ni ne fali TV program) Na tom desktopu ima i LAN i ugrađena WiFi kartica sa dve 8dB antene i trenutačno računar dobija internet sa MTS rutera putem LAN konekcije. Drugi funkcionalni LAN izlaz sa rutera je okupiran i vodi net na drugi sprat u dečiju sobu, taj je nedodirljiv (wifi ne može da kvalitetno dobaci na drugi sprat pa mora wired) Trenutačno uz komp ima jedan Kenwood amp sa JVC zvučnicima i to je recimo old school kombinacija za dobac signala do ušiju. Hardwired. E sad, ja bih da smestim jedan set zvučnika i amp u spavaću sobu na prvom spratu i jedan par na terasu. Razvlačenje žica od desktopa do sprata u spavaću sobu ili do terase je mission impossible.

Uz ovo, imam jedan friški laptop sa Win8.1 (upravo kuckam sa terase via wifi) koji može da se seli samnom ili na terasu ili u spavaću i imam Lumiu 640 (win8.1) koji takođe šljaka via wifi i u spavaćoj i na terasi.

Muzika je na prenosivom Tb disku nakačenom na desktop komp gde imam aplikacije za reprodukciju muzike, home network još uvek nije kreiran (laptop je frišak) a do sada za mrežu nisam imao potrebe... Sad se razmišljam, šta treba da uradim da bih sa laptopa mogao da pristupim desktopu i "povučem" muziku ka laptopu i sa istog usmerim ka ampu, recimo na terasi i tu slušam muziku. Cenim da prvo moram da na desktopu enablujem wifi, šerujem one foldere gde se nalazi muzika i tome pristupam sa laptopa???

Malkice pojma nemam kojim redosledom da krenem da stvari nameštam da bih omogućio komunikaciju između uređaja...

Najprostije je da preko Teamwievera pristupiš sa laptopa desktopu preko wifi i pustiš muziku na desktopu..

12 minutes ago, Woland said:

Najprostije je da preko Teamwievera pristupiš sa laptopa desktopu preko wifi i pustiš muziku na desktopu..

Za sada sam uspeo da povežem laptop sa kompom u kućnu mrežu i via wifi odsviram jednog Tom Waitsa iz šerovanog music foldera (ono, my documents-music) doduše u mp3 formatu. Sad koliko kontam treba da šerujem onaj eksterni disk sa flacovima a na laptopu instaliram player... ili downloadujem Teamwiever i instaliram na obe mašine i naučim kako se koristi (verovali ili ne, nikada do sada nisam) Hvala na sugestiji.

treba da šeruješ i disk sa muzikom i instaliraš teamwiever na obe mašine..

ako imaš win 10 na računarima, tada možeš da castuješ iz win explorera sa računara na računar ili na TV muziku i filmove..

Na laptopu je još uvek win8.1 ali pošto je noviji, mislim da tu i desetka može da prođe (Intel Pentium a ne Celeron + nVidia grafika sa svojom memorijom i 4G RAM) jedino je pitanje sposobnosti wifi konekcije da prebacuje tolike količine podataka koliko FLAC nosi. Mp3 je prošao bez problema, za FLAC još treba da se vidi...

može preko wifi i HD video.. mislim da možeš da castuješ ako imaš win sa media server opcijom.. guglaj malo pa zakrpi win 8

Rogue ameba Airfoil radi sve. Svaki PC u mreži, ili Airport može da rendiše muziku. Sve sobe su upravljive sa jednog mesta. Nezavistan je od playera.

Mogu da ti emajliram crackovan

Za sad bih izbegavao ha-kre-kovane programe pošto su mi na oba kompa legalni windozi a i na telefonu... Nego... Nešto se igram Šerloka pa dedukujem... Ako pokrećem aplikaciju na desktopu koja raw podatak (u ovom slučaju neki *.flac) prepoznaje i pretvara u neki digitalni signal (što se u zvučnoj kartici desktopa konvertuje u audio signal) onda je to određena količina podataka koja se u slučaju da to potražujem kroz laptop mora prevesti kroz wifi mrežu (a unutar home network komunikacije čija je brzina limitirana kapacitetima hardvera i drajverima za iste) a ako isti taj neki *.flac povlačim kao raw *.flac sa desktopa kao "kompresovani" fajl i dešifrujem kroz aplikaciju na laptopu tj na laptopu otvaram u nekom programu (foobar ili winamp npr) da li se menja količina podataka koje treba da povučem do laptopa? Ili da probam jednostavnije...

Da li postoji razlika u količini podataka koje potražujem na laptopu ako muzika svira na winampu koji je pokrenut na desktopu u odnosu na količinu podataka ako je winamp na laptopu?

ono što pošalješ to i stigne pa se raspakuje ili ne, u zavisnosti šta šalješ.. ali nez bojazni možeš da šalješ i HD video preko wifi bez gubitka u kvalitetu i zagušenja mreže

Baš si ga zakomplikovao, desktop će isporučiti fajl preko mreže na drugi računar bez ikakve kompresije jer taj zahtev ne postoji. 

Probaćeš da sve to da umrežeiš i povežeš i na kraju ćeš odbaciti jer je njesra, u većini slučajeva koči štuca i čekaš učitavanje vazdan. Blago onom ko je to uspeo da sredi, ja priznajem nisam i odustao na vreme. Držim se ortodoxnog žičanog pristupa. 

Za slušanje na terasti nabavi neke bežične sluške, em ne čuješ dečiju graju ispod terase em ti ne smetaš susedima. Ili nauči Win telefon da vuče fajlove sa mreže i nakači sluške na njega ( ako nisi okoreli protivnik sluški)

Jedino bezbolno rešenje ako ćeš malo da se izuješ za koju kintu je mrežni player i nas. Sve drigo je hod po mukama.