Jump to content

P: Babelfish J, Soltanus ESL150, koješta


stein

Preporučeni Komentari

9 hours ago, sir Oliver said:

Sad tek  videh jer sam vikendom van interneta.

Dodji  naravno

 

 

Soko Banja je čudo. Još je Branislav Nušić pisao " Soko banja, Soko Grad, dodješš star , odeš mlad"

Ima na Ozrenu iznad Banje dva lečilišta, za plućne i očne bolesti. Prelep vazduh, zelenilo, jedan od retkih  vodopada u Srbiji Ripaljka,...

Nesto niže je Lepterija, prelepo izletište pored Moravice , ispod Soko Grada ( one tvrdjave na slici, inače iz Keltskog perioda), kafanom u pećini (jagnjetina i riba su odlični)

Sama Soko Banja je ima više hotela sa Termama, Spa centrima, WaterLandom,...Malo je komercijalizovana na prostački način u poslednje vreme ali i to je interesantno.

Radon je gas koji izvire u Niškoj Banji a možda i u SokoBanji. Dobar san verovatno dolazi  od vazduha sa Ozrena i Rtnja koji je u blizini.

Bovansko jezero je super za kupanje i ribolov. Sem prve i druge plaže ( gde si izgoreo) ima i kod klizišta dobro mesto za kupanje. Hladovina, betoniran ulazak u vodu,...

Za dvodnevni izlet ili neki produženi vikend ( petak- nedelja) Soko Banja je odlična destinacija. (Pogotovo za Vojvodjane.   Neki moji prijatelji iz Sombora redovno dolaze i kažu da ih Soko Banja preporodi. Planina je čudo  spram ravnice)

Ove godine ne , al sljedeće zakaj ne . mal da se razhebe more . To je negde oko Niš ? . Ne da mi se iskat po googlu , imam prijatelja u Niš  moglo bi bit zgodno ? . Hvala na preporuci ! , kaj bi sad  vi išli na more , eto nas u banje ! :) ak pem javim se !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd da probam još jednom... Poštovane kolege, ovo je OGLAS za prodaju stvari koje su mi višak... Molim vas da razzgovore o mestima koje vredi/treba posetiti nastavite u za to adekvatnoj temi... na primer:

http://www.diyaudio.rs/topic/6053-gde-ćete-na-letovanje/

Hvala :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema potrebe za izvinjavanjem, ne vređam se ja no, eto, samo podsetnik da bih ja ipak voleo da neko vidi šta bih voleo da prodam :) Ovako je verovatnije da će zainteresovani za eventualnu trgovinu potrošiti pare na nekom letovanju :rofl: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 nedelje kasnije...

Letovanja se polako privode kraju, i eto pravo vreme za šoping!

Elektrostatici po bagatelnim cenama, odličan CD player, DAC (Arcam rDAC), Behringer aktivna skretnica (CX3400) i Technics SL1210/Grado Silver+(nova) Ortofon 2M Red zvučnica čekaju na novog vlasnika (vlasnike)

kontakt i dalje putem PP ili na o6oo 432.37devet...

Babelfish se preselio u prodavnicu u Baču pa se može preuzeti direktno od konstruktora :) (naravno, za adekvatnu količinu šuški) :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, ringeraja said:

Mislim da bi u cilju što brže prodaje, a cenim da je to primarni cilj, zauvar bila po neka slička, malo kvalitetnija ako može.

Plus cene, složene, čisto da se osveži malo...:unsure:

 

Ti to ko mislis kupiti!? :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slike ću morati prebaciti iz starog oglasa i teme o mom sistemu jer se ništa u vizuelnoj pojavi uređaja nije promenilo a većina oglašenih džidžabidža sada stoji gore na drugom spratu, u potkrovlju u prostoriji koju zovemo "šok soba"... Hoće reći, slike koje bih sada napravio ne bi bile ništa bolje od onih koje sam postovao

http://www.diyaudio.rs/topic/121-diy-system-by-stein-co/?do=findComment&comment=197568

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ninja said:

 

Ti to ko mislis kupiti!? :rofl:

Ne, ne treba mi, nego rekoh da predložim.

Ali ovde se dobronameran savet ili dočeka na nož ili je predmet sprdnje, ništa se ne razlikuje od onog drugog foruma koga non-stop pljujete, a dobar deo ovdašnjih domorodaca nije ništa bolji od komšija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dodao bih da su sve cene okvirne, podložne dogovoru jer nije da mi gori za pare koliko mi žao da sve spava pod plahtama... Može i u zameni nešto, ali sumnjam da neko ima nešto od foto opreme što bi me zanimalo (ne obavezno Pentax related)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A i to. Jedino obavezno mora da se kaže da me se mrzi iz dna duše i da sam gmizavac (ili naći neke skaradne epitete da joj se ugodi) ... Polica je bila široka cca metar a malo jače od pola metra u dubinu, viisina je bila prilagođena gabaritima i broju elemenata, mislim negde oko 80cm... Ništa fensi, kvadratne cevi 40x40mm, nešto malo furnirane iverice, mada nije to više ni pravi furnir nego plastična folija (zahvalnije za održavanje)... Nothig to write home about. Realno, jeftinije za napraviti nego koliko bi koštalo voziti do Subotice i nazad...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, stein said:

 Jedino obavezno mora da se kaže da me se mrzi iz dna duše i da sam gmizavac 

Vidi to je prvih 2 do 3 godine posle statistika a i moje iskustvo kaze da preko 70 % razvedenih parova smatra da je pogresilo sto se razvelo i da smatra da bi moglo ponovo sa istom osobom da bude u bracnoj zajednici. Danas se taj odnos malo menja zato sto klinci previse cesto ulaze u brak da bi eto bilo u braku ili na nagovor roditelja a opet sa druge strane brak kao institucija u svetu a i kod nas u gradjanskim sredinama  izumire i sve vise ljudi se okrece nekoj vrsti vanbracne zajednice ali ovo je vec debelo  off. 

ps

Znas kako Ameri kazu bolje dobar razvod nego los brak. Sad pamet u glavu jer ce ti trebati mnogo vise pameti nego prvi put kada si stupao u brak iz mnogo mnogo razloga. Sto se mene tice zelim ti srecu i da ti vise nikada ne trebaju usluge nijednog mog kolege. I naravno da rasprodas sve sto si resio da rasprodas i to sto pre i sa sto manje cenkanja.

pozz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jest off topic, ali ajd'... bio sam 30 godina u vanbračnoj vezi (pre toga dve godine zabavljanja) i kako su to lepo formulisali u centru za socijalni rad, "promenili su se individualni ciljevi". Već nekoliko godina unazad svako od nas je živeo svoj nezavistan život pod istim krovom a jedina zajednička sfera interesovanja je bila naša ćerka (što se ni nakon razlaza ne menja). Pošto su moji razlozi za odlazak veoma prosti, a to je nesposobnost da ostvarim miroljubivu i staloženu komunikaciju sa drugom stranom (što se nakon mog napuštanja zajedničkog domaćinstva samo pogoršalo) ne vidim mnogo šanse da se dođe do "pomirenja" u smislu povratka na staro. Ja sam se po odlasku zdravstveno oporavio, postao funkcionalan, a to što sada a realno gledano ni u budućnosti neću više imati takav stambeni prostor gde mogu da se "rasprostrem" sa muzičkom opremom, dovelo je do odluke da stvari koje više ničemu ne služe budu ponuđene nekome kome će biti od koristi i služiti svrsi. Skupljanje prašine u sobici u potkrovlju krajnje je neslavan završetak za sasvim lepe komade audio opreme... Što bi rekli, "gre'ota da propadne"...

Zahvaljujući kolegama Zen-u i Sir Oliveru, skrpio sam ponešto adekvatnijih segmenata koji mi sada savršeno zadovoljavaju ne samo potrebe nego i pružaju zadovoljstvo u slušanju muzike. Za razliku od pređašnjih godina kada bi moja želja da noću nešto tiho sviri u spavaćoj sobi bila eliminisana sa "kad misliš da ugasiš to govno" i/ili "dokle misliš da me nerviraš sa tim tvojim drndanjem" sada ako omašim da pustim neku muziku dobijam pitanje "a danas nema malo muzike da lepo zaspemo?" Tako da...

Oglas je još uvek aktuelan :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad smo vec na offtopicu...ja ne mogu da shvatim zasto vecina (bar 95%) zena ne voli audio opremu, nema sluha, ma jednostavno ih to uopste ne zanima, u vecini slucajeva se svodi na to koliko je zena tolerantna na zvucnike, muziku, i vase vreme koje odvajate na lemilicu...

Koliko zena audiofila imamo po forumima? Da li im neko brani da uce elektroniku i leme,  a ako bas nece, pa makar i samo da slusaju muziku? Ne...

I onda dolazimo do toga da one smatraju da je ovaj nas hoci ne samo gubljenje vremena, vec da zvucnike volimo vise od njih, pa postaju ljubomorne i alergicne na hifu, koja moze da prodje tek onda kada, po njima, covek zavrsi ama bas sve zivo, posao, kucu decu, spremanje, shopping itd a tome nikad kraja. A to u mojoj praksi znaci da mogu lemilicu u ruke samo u petak i subotu, i to nocu, tiho, dok svi spavaju. A sto cu ja lemiti do 3 ujutro a klinci ce me buditi pre 7, to je moj problem...

Evo zamislite ironiju FAK-a. 2013-te i 2014-te se "desilo" da smo bili na moru bas u vreme Fak-a. Uspeo sam doci tek 2015-te. Prosle godine ga nije ni bilo. E sad, kazem ja zeni da necu biti kuci 30-tog Septembra i 1-vog Oktobra, idem na Fak. Nakon nedelju dana, kaze ona meni da joj se rodjaka udaje bas tad i da smo pozvani na svadbu!!! Rekoh, ja idem na Fak, a ti idi na svadbu. E sad recite da nisam baksuz...

Stein, izvini na offu. Zao mi je sto nemas vise to potkrovlje,  a namucio si se oko kuce, grejanja...

A stan je zajeban ako hoces da odvrnes malo jace i uz to moras imati male zvucnike. :(

I tako to u ovom zivotu, kao da neko sa nama igra neku blesavu video igricu pa nas malo malo pa zajebava, a mi kao nesto pokusavamo. I opet moras da budes srecan i da kazes cuti dobro je, samo da nas ne strefi nesto gore, ea daj boze neka bolest, poplava, zemljotres itd...neko je i kroz sve to prosao...

Zelim ti da sto pre prodas opremu koja ti ne treba, vredi, ako zbog niceg drugog, zbog ulozenog vremena i truda...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...