Welcome to diyAudio.rs

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

Stradi

Potrebni kondovi

38 posts in this topic
2 hours ago, ab-Co-axial said:

U pravu si, na znam kako se prica razvijala i ne interesuje me, a ne opravdavam Vas nijednog - jer tamo gde nema svih cinjenica i nije nam onemoguceno da drugu stranu saslusamo, takvu pricu uvek primam sa rezervom i sklon sam da ne prihvatam sve servirano.

I pored mojeg pitanja - ko je sekao taj 405? Svako po malo? Da li si mozda kod prvog majstora u nizu pre Radeta narucio da se uradi rekonstrukcija pojacala cemu je posle svih koji su petljali na njemu (i sta su petljali), Zenmod morao da pristupi i obavi? Nisam dobio odgovor tj. nisi odgovorio.

Meni tvoje precutkivanje posle ovih pitanja ostavlja mnogo otvorenih dilema, pa nisam spreman da se javno izvinjavam ako sumnjam da je ostalo nesto da se kaze.

Na kraju, da li je Rade naplatio svoj rad i delove ako je vec vratio amp neispravan? Garantujem da ne znam odgovor na ova pitanja.

Pa evo ovako, amp sam kupio, u medjuvremenu sam sa radetom ostvsrio okej konverzaciju, amp nije radio kko treba,blaga sistorzija na levom kanalu, u prici o popravci ampa on sw ponudio da uradi refresh i upgrade i ja sam pristao. Nije mi cilj da se po forumima razvlaci ova prica, al posto insistiras onda neka bude.

Rade je naplatio i ruke i delove, placeno u dve rate, u razmaku od deset dana. I cd plejer mi je upgredovao i refreshovao, on radi za sada. Ostavio sam mu oko 200eura, rad plus ruke.

Nadam se.da je ostatak price jasan...

na insistiranje forumske zajednice sam obelodanio ime majstora, jednostavmo sam znao kako sve ovo ide...

Mislim da nema potrebe da zatezete pricu, bez dramaticnog razloga. ab-Co-axial je malcice nespretno reagovao na situaciju koju ja odlicno razumem. Kakav je to majstor, samozvani ili demokratski izabrani, koji ostavi iza sebe onakav estetski karambol?

Nevezano za misljenja o Quadu, nebitno je sta je ciji ukus, to pojacalo ima neku "pricu", poznato je i to na svetskom nivou, cesto spominjano, i prosto deo hifi istorije. Pride vintage, deo jedne burne proslosti i necije mladosti.

Pa i da nije sve to, a jeste, sprava treba da bude ispostovana od majstora, a ne da bude obicna roba na kojoj se zaradjuje kinta, pa se zakida na ekstra trudu, materijalu, vremenu, pedantnosti. I tu lezi dramaticna razlika izmedju Zen-ovog overkil rada i zlokotlokrpskog rada.

Zlokotlokrp to mandja ekspresno..privezi zice, dolemi kond, zabusi levo, izaljkavi nesto na brzinu samo da sviri i vrati musteriji i klepi kintu..reklamacija ce da se izvrdava i sta ja znam..

Ili je problem u znanju majstorskom, to nije klasicni pojacavac "sa mirnom strujom" i par fazona, ili je problem u licnom odnosu prema "robi"..i jos jednoj od razmazenih musterija koja ima vremena da se zevzeci sa muzikom, a srbija gladuje.. :) 

A to najvise mrzimo kada je ta "roba" u stvari nasa igracka...a neko je lopatom transportuje i sekirom mazi.. :) 

P.S.

O majstoru najvise govori njegov rad. Pa neka vidi sta mu se od ruke odvaja u javnost, nema ljutnje..

parabolis likes this

Ok, hvala.

parabolis likes this

Jel zna neko okvirno da mi kaze kolika je cena radnog sata servisera audio opreme?

Za neke standardne poslove, ne za resavanje koski...

Nije tema, ali sta su to "standardni" poslovi? I sta je to "majstor", kada ne postoje skole i reference. Nekada je postojala majstorska skola, za bravare i elektricare, sada su manageri. :) 

Stvar je dogovora i procene kvaliteta, znanja, rada,  komponenti. Ovo sto Zen radi je vrh vrhova, sastoji se od raznih standardnih poslova, pa do specificnog znanja i specificno odabranih komponenti..i sve prekiveno iskustvom u radu.

Divim mu se na strpljenju.

Nema tu predefinisane cene, bez analize posla, i nema cene sata, posto su u nekim satima znanje i strucnost, a u drugim ljubav i paznja prema tehnici i postovanje prema uredjaju.

Nema tu majstora srafioca-izvrsioca po propisanoj proceduri...mislim postoje neke procedure, ali je spektar odvratno sirok i varira od uredjaja do uredjaja..

Po meni, najlakse je daviti Zena:D, mada postoje pedantni entuzijasti i ljubitelji, ali su uglavnom zatrpani poslom kojim ih okolina udavi, i ne zovu se "majstori". :)   

Beli and Stradi like this

5 hours ago, vladd said:

mada postoje pedantni entuzijasti i ljubitelji, ali su uglavnom zatrpani poslom kojim ih okolina udavi, i ne zovu se "majstori". :)

axa! ovo čitam kao oglas u najavi :D

o čemu bi mi pričali ovde da je Stradi u oglasima tražio umesto kondenzatora p*čk*? :) 

Moderatori, selite molim vas postove nevezane za temu negde drugde ili stradijev post negde da ne smeta poselu

Woland and skrstic like this

easy

mobilni net pokazuje fluktuirajucu prirodu , pa nigde ne zurim

...do kad si u Majci Prirodi? 

Ono, dokle mišovi kolo vode a posle Strašan Sud, banuješ nas SVE (nas svih šestoro) koji pišemo po Forumu?

:rolleyes:

vladd likes this

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.