Jump to content

Kef - masterpiece crossover 103.4


parabolis

Preporučeni Komentari

Posto nikada nisam radio recap skretnice treba mi mala pomoc tj vise usmeravanje ka necemu sto je dobro a da ne kosta puno, na slikama se vidi skretnica od Kef 103.4 reference zvucnika, skretnica je oridjidji, zvucnik je godiste izmedju 1991-1995 , znaci da ima godina ohohoh i verujem da su kondovi zreli za promenu.

Pitanje je koje kondove kupiti a da ne kostaju ko svetog petra, a opet da zvucno opravdaju....

eto, izvolte iskusne kolege sa predlozima....

IMG_20170625_203519.jpg

IMG_20170625_204403.jpg

IMG_20170625_204409.jpg

IMG_20170625_204421.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve do 10-15uF valja uraditi pakungom Philipsa MKC 1uF, ostalo sto je vece  gledaj sta ima da se kupi standard kondova bipolaraca za skretnice kod Kelco ili vec nekog drugog standardnog dobavljaca

iskombinuj od standardnih vrednosti da dobijes ako je neka pozicija nestandardna

 

tu svuda u paralelu turi po jedan komad MKC 1uF

 

pri montazi ne natezi vodove ( zbog fleksibilnosti) , ne stedi na neoprenskom lepku i vrucoj plastici za fiksiranje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ono sto bih prvo uradio je zamena kondezatora na visokotoncu, jer kako sam citao a i cuo od iskusnijih, taj kondenzator "svira" tj treba njega kupiti sto kvalitetnijeg.

E sad posto nisam nasao semu skrenice na netu, nisam siguran koji su kondenzatori zaduzeni za rez na HF, odnosno na visokotnci (da nije onaj od 12 mikrofarada na 100 volti).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drugi problem gde da nadjem ferofluid, tj njegova nabavka da li je moguca u srbistanu ili moram od napolje, glavni razlog ovog threada je taj sto visokotonci zvuce utisano u odnosu na ostatak frekv opsega, po meni tu su dva razloga, prvi je dotrajali kondisi, drugi dotrajali ferofluid.

Malo sam gledao ponudu kondezatora kod nas, za sad nisam nasao odg vrednosti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

trazi od prikljucaka za visoki pa ka izvoru.

sto se tice ferofluida, pitaj nekog od servisera zvucnika.

to sto se visoki slabije cuju moze biti zbog rasusenih kondova, a bipolarni su (elektroliti).

obavezno ih zameni sa blokovima 63 ili 100V, nema potrebe za preterivanjem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, parabolis said:

Ono sto bih prvo uradio je zamena kondezatora na visokotoncu, jer kako sam citao a i cuo od iskusnijih, taj kondenzator "svira" tj treba njega kupiti sto kvalitetnijeg.

E sad posto nisam nasao semu skrenice na netu, nisam siguran koji su kondenzatori zaduzeni za rez na HF, odnosno na visokotnci (da nije onaj od 12 mikrofarada na 100 volti).

nemoj mnogo da razmisljas ....... ono sto je prakticno stavi blok , ono sto nije - bip sa bypass-om

oni sto su manji su sigurno za visoke

tek kad sve zamenis , onda razmisljaj o nivoima

naravno - ako nista drugo , organizuj se i premeri bar Rdc svih drivera ....... moraju biti u 5 do max 10% izmedju dva kanala , inace nesto nije u redu

kod vremeplova imas F&T bipove ( Sax ih hvali , a ono - korektni su) bipolarce pa iskombinuj da dobijes vrednosti

 

kod Silkena imas 1uF MKC

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam oduvek znao za F & T cap (Fischer und Tausche).

ali ih nisam koristio, statijaznam zasto.

slucajno, pre par godina mi Zoki iz Vremeplova skrenuo paznju.

tad sam i poceo da ih koristim.

ima raznih u radnji, a ako nema moze da se naruci.

konkretno, ja obozavam bipolarne kondove F & T.

licno ih koristim, a i ugradjujem.

vecina se ne slaze samnom u vezi bipolarnih kondova na visokima,

uglavnom preferiraju blokove. ali blok nije uvek 100% garancija za nirvanu.

glup primer : JBL 4311. stavis blokove umesto fabrickih bipolaraca i katastofa.

:BeerMugCheers:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok, bice tako, uzimam kondove po vasoj preposuci.

evo i danas je opet skretica od Kef-a napolje, zamenio sam ozicenje na visokotncu i srednjaku, stavio Van Den Hull CS 12, za mene licno poprilican posao s obzirom da sam tako nesto prvi put radio. Uspeo sam za3 sata da zavrsim jedan zvucnik.

Evo i nekoliko slika :

IMG_20170626_175915.jpg

IMG_20170626_190508.jpg

IMG_20170626_191059.jpg

IMG_20170626_191215.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne vidim na ovoj zadnjoj slici, ali bih preporučio da umesto svih klema direktno lemiš žicu na drajvere i na skretnicu - kleme znaju od vibracija da vremenom popuste a i ima jedan nepotreban kontat više na putu signala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na ovoj zadnjoj slici se mozda ne vidi dobro da su sve zice direktno zalemljene na buksne od drajvera, pa preko toga termoskuplj buzir.

Evo 2 sata svirke, mislim da ne umisljam, ali zvucnik gdesam menjao ozicenje evidentno svira otvorenije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Morao sam staviti Al foliju da slucajno ne ostetim sundjer koji se nalazi sa zadnje strane drajvera, pazio sam na svaki detalj.

Sad sledi uzivanje u predivnom zvuku Kef-a.

IMG_20170627_134531.jpg

IMG_20170627_141125.jpg

IMG_20170627_140438.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

34 minutes ago, Zflazar said:

možda zvuči imbecilno ali skini Alu-foliju pre uključivanja/ugradnje zvučnika, ipak je ona gadno provodljiv materijal...

Naravno, ona je tu dok sam radio sa lemilicom, provodi i Al folija toplotu, ali reko cisto da ne ostetim nesto sa vrelim vrhom od lemilice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...