Jump to content
milovan1963

Dust caps - phase plug ? Ili nesto trece...

Recommended Posts

Imam ga i ja, pa htedoh da uporedim utiske. Bez tog krekcionog kola srednji su mi  prenaglašeni, pa ga zato slušam malo zakrenutog van ose.

Ja imam za 1 veći. Fostex fe207e sa BSCom i super tviterom ft17h.

Odštampo mi kolega phase plug ali nikad nisam skupio hrabrosti da sečem. Kasnije mi klinac pogubio jedan komad. Ovo igranje, koliko sam čitao, ima više uticaja na manjim Fostex-sima nego na većim. Lepši zvuk. Smanji se direktnost i poveća se scena. Samo za njih sam čitao. Lažem i za Visaton b200 sam čitao.

Meni je zanimljiv onaj fazon kada se upotrebi gedora  za phase plug. Mislim da je  Decware po  tom fazonu i napravio  phase plug  koji upotrebljava i kod DFR-8 modela, koji je u stvari modifikovan Fostex FE206E.

9 hours ago, Beli said:

Meni je zanimljiv onaj fazon kada se upotrebi gedora  za phase plug. Mislim da je  Decware po  tom fazonu i napravio  phase plug  koji upotrebljava i kod DFR-8 modela, koji je u stvari modifikovan Fostex FE206E.

to mu vise nije interesantno ni isplativo, veca mu je fora uzeti dayton 220 fullrange za 95$, prepraviti ga na fieldcoil i mlatiti pare...

11 hours ago, milovan1963 said:

to mu vise nije interesantno ni isplativo, veca mu je fora uzeti dayton 220 fullrange za 95$, prepraviti ga na fieldcoil i mlatiti pare...

Dobro, i ... ko tebi brani da uradiš tako nešto ? :character13:

Šalim se, naravno, al' nije on ni prvi ni poslednji koji je uradio tako nešto ... bezbroj je primera, da ne nabrajam sad. Njegov primer sam naveo samo za ilustraciju ideje da se geodora iskoristi kao phase plug, a nisam našao ništa drugo na Internetu o tome.

Ta ideja mi je svojevremeno bila jako zanimljiva, ali tada nisam imao hrabrosti da seckam tek pristigle Fostex-e  ... a stigoše su mi  ''preko sedam mora i sedam gora'', u dva paketa i sa gomilom druge robe za potrebe nekog od GB, koje smo u to vreme organizovali; ponajviše zahvaljujući @scope-u ... al' slatke su to muke bile.:)

Eto sam sam phase-plugovao i Fostex 206, i Visaton B200. S'tim sto sam u Fostrex ubacio Gedoru. Ne bih bas rekao da je pomoglo :(. Ali ona je sad "slepljena" za magnet i bas mi se ne vadi. Ionako Fostexe ne koristim vec neko vreme, stoje spakovani u kutiji i cekaju ne znam sta. Ne koristim ih zato sto nikako nisam mogao da se naviknem na njihovo dranje.

A kod Visatona je malo drugacija prica. Phase plug je napravjen na brzinu id plute, i tako ostalo. Trebalo bi ga zameniti "pravim". On je kod njega dosta pomogao. 

Sa druge strane, u zadnje vreme me nesto ne privlace fullrangeri veci od 10-tak cm precnika, sve vece od toga pocinje da se dere. A ovi manji pa nemaju basa, ali to se da srediti. Sve je kompromis, samo se radi o tome sta zelite da zrtvujete...

Evo fotke modifikovanog Visatona. Fostexe ne mogu slikati sada, renoviram stan pa sam u haosu. Cim bude prilije, slikacu i njih...

20150722_073458-1280x720.jpg

1 hour ago, Vix said:

A kod Visatona je malo drugacija prica. Phase plug je napravjen na brzinu id plute, i tako ostalo. Trebalo bi ga zameniti "pravim". On je kod njega dosta pomogao. 

Možda je ipak od tog whizera više štete no koristi. Meni je zakretanje Fostex-a van ose svelo to deranje na podnošljivu meru, al' verovatno su se time izgubili i visoki ... ne znam, nisam merio, al' se to da relativno lako rešiti nekim (super)tweeterom ... ako nismo baš tako zahtevni kao naš drug Stradi.:character13: ... ja nisam sigurno, uopšte više ne čujem slepe miševe dok noću lete naokolo, k'o nekad. :laugh1tooht:

1 hour ago, Vix said:

Sa druge strane, u zadnje vreme me nesto ne privlace fullrangeri veci od 10-tak cm precnika, sve vece od toga pocinje da se dere. A ovi manji pa nemaju basa, ali to se da srediti. Sve je kompromis, samo se radi o tome sta zelite da

Mene kod tih malih ''prdavaca'' pomalo brine max SPL koji oni mogu dostići, ali  zato su mi veoma zanimljivi za neki Line Array ... eventualno uz dodatak (sub)woofera, u zavisnosti od malaca koji se koriste za Line Array.

Da, ali ozbiljan Line array bi bio sa nekih 50 prdavaca od poda do plafona, a to je vec ozbiljna lova, a ima i posla oko toga. A max SPL, pa ni to mi nije neki problem posto u stanu ima neki limit kol'ko mozes da odvrnes. Tako da sad nesto vrtim u glavi neku Fast varijantu, prdavac+suskavac, bolje nego drekavac, sta ce od toga biti, videcemo...

Edited by Vix

napravi oni boenicke ; verovatno najbolje resenje a da je malecno