Jump to content

Stari VS Novi DAC-ovi


chakija

Preporučeni Komentari

9 minutes ago, chakija said:

Marantz hd dac1 isto jako lepo izgleda i ima gomilu mogucnosti, a koliko sam cuo od drugih ljudi oce lepo da svira. Mozda je on "budzet" alternativa Young-u...

Mislim da u cenovnom rangu oko 500e tesko da ima neki DAC koji bi se izdvojio po zvuku iz mora slicnih uredjaja.

 

Slušao sam tog Marantza, nije ni blizu Younga, a cena mu nije mala, mislim da je onaj Young sa napajanjem iz CRO trenutno daje najbolji odnos cena : kvalitet

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato što prodaješ taj pod 2 ili zaista u toj cijeni ne postoji ništa osim m2tech?

Ćera sluša hiface dac i za to što je namijenjen je izuzetno dobar. Tako da imam visoko mišljenje o m2tech.

 

 

Young je koštao dvostruko više nov, to mu je cenovni razred, za pola od toga, teško, ali možda naleti nešto..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam slušao pa ne znam. Od m2tech samo hiface dac i kao dakčić za laptop i neke sluške izuzetan.

Ono što sam slušao je ess sabre 9018 neka verzija daca, konkretno u audiolab m dac plus i to se meni vrlo, vrlo dopada. Novi je oko hiljadarke. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Young je bio u cenovnom razredu kao i sve 4 EVO kockice. Taj komplet je za mrvicu i bolje svirao od Young-a.

To je mozda zbog cinjenice da je i sam Young svirao bolje sa vezom na HiFace EVO.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je moj izbor, a mislim da sam bio fer i korektan da pod 1. stavim bolji od ova dva. Ne toliko mnogo bolji, ali je bolji. I to u direktnom sudaru kod Groznog.

A i ti bio trebao da budeš fer, a ne da insinuiraš da sam ovo napisao zato što prodajem kockice, pošto u oglasu lepo piše da nevoljno i svesno idem na downgrade. 

Za 500€, danas na second hand tržištu, teško da ima boljeg rešenja od ovoga, uz ogradu da onaj ko odluči da ide na M2Tech ozbiljno uzme u obzir napajanje, koji god od ova dva sjajna DAC-a da izabere. Sa fabričkim su oba debelo uštrojena i ne mogu da pokažu kompletan kvalitet koji poseduju.

Do 500€ ima svašta nešto, ali su ova dva (po mom sudu), dobrano ispred, zato i nisam pod tri dao svoj predlog, pored ova dva nema potrebe.

I ono što je napisao ab stoji, HiFace EVO usb/spdif je čudesna spravica, od bilo kog DAC-a napravi bolji nego što jeste, pogotovo kad se veže za DAC preko I2S veze (ako je DAC ima).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

34 minutes ago, Woland said:

Misliš na USB- SPDIF kockicu kad kažeš hiface EVO?

Da.

EVO serija ima 4 kockice, dakle jedna od 4 kockice je HiFace EVO ili ti interface USB to SPDIF.

Ta kockica podize Young-a za stepenicu.

Takodje za napajanje stoji da je must have, a i ZZZ je upravu sto se tice DC konektora koji je mogao biti srecniji, pa ko i to zeli srediti moze ugraditi ovaj:

http://www.audiophonics.fr/en/connecteurs-jack/oyaide-dc21g-connecteur-jack-5521mm-plaque-p-8677.html

Zabari su zrtvovali konektor zbog ustede prostora na kockici, mada im je usteda u krvi. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, chakija said:

Marantz hd dac1 isto jako lepo izgleda i ima gomilu mogucnosti, a koliko sam cuo od drugih ljudi oce lepo da svira. Mozda je on "budzet" alternativa Young-u...

Mislim da u cenovnom rangu oko 500e tesko da ima neki DAC koji bi se izdvojio po zvuku iz mora slicnih uredjaja.

 

Chord Mojo..drugar mi je uzeo to,i pun je hvalospeva o njemu,udavi me vise sa njime otkako je uzeo :D..po njemu organski,vintage zvuk,doduse covek je "analogicar",pa ovo treba ukalkulisati isto....nisam stigao da poslusam jos,al me iritira strasno prvo cenom,drugo velicina same skalamerije i trla baba lan pricom da je to sonicno manje vise kao i Chord Hugo,koji je 1400 funti....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, toza said:

Što se gicaš? Što nisam fer? 

Predlažeš to što prodaješ, a ja nisam slušao pa pitam. 

Gicam se zato što nisi lepo napisao, znaš dobro zašto.

Ovde, a i na onom drugom forumu ima bulumenta likova koji jedva čekaju da nešto svoje uvale nekom drugom, a meni to uopšte nije namera.

Ovako kako si ti napisao, ubacio si me u koš sa njima, što nije u redu.

I da, zaboravih, ako ćemo fer do kraja, ko hoće dobar zvuk neće uzeti samo EVO DAC, glavna fora je komplet, sa usb/spdif-om, a po mogućstvu da se nakon toga uzme i napajanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...