Jump to content

Rezanci, originali i RIPovi


sir Oliver

Preporučeni Komentari

32 minutes ago, Kuja said:

I ja bih voleo da pronadjem strimer koji je jeftiniji od MacMini-ja, a koji u ulozi SPDIF transporta svira bolje, pošto bi mi to značajno olakšalo život. :)

 

18 minutes ago, ZZZ said:

Neces naci. mac mini ima neprevazidjen spdif out.

jbg, za Mekintoš boles ne postoji vakcina :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Woland said:

jbg, za Mekintoš boles ne postoji vakcina :) 

 

A, pa nećemo valjda sada da se vređamo? :)

Lossless fajlove koristim možda nekih desetak godina i svašta sam do sada isprobao i čuo. I hardverski i softverski. Mrzi me i da nabrajam.

 

MacMini mi je za sada "to", uprkos moje izražene alergije na Apple fetišizam/snobizam.

 

Minija sam koristio za posao, kao mali prenosni kompjuter koji u rancu mogu da nosim do studija. 

Probao sam ga jednog dana čisto iz radoznalosti, i bio sam zatečen koliko je bolje radio od Squeezebox Touch-a u kojeg sam se do tada kleo.

 

Kada sam rekao da bih voleo da pronađem od Minija jeftiniji a bolji streamer, mislio sam ozbiljno.

Bilo bi super da imam spravu u formi klasične komponente sa ugrađenim HDD-om, idealno samo sa SPDIF izlazom.

Vidim da je Naim izbacio baš takvu stvar, na zalost cena je cca 2.400 eur:

https://www.naimaudio.com/product/uniti-core

I ovaj Cocktail Audio X50 deluje zanimljivo, ali je cena isto jaka - 1.800 eur:

http://www.cocktailaudio.com/overview_x50.php

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja koristim Marantz NA8005 i m2Tech Young DSD i NAS.. to je dosta jeftinije od Naima.. koristio i Yamaha CD-N500, bila ekstremno dobra za cenu ((ukinuše je, izgleda da je bila previše dobra)..

 

ukupan kvalitet mog života se poboljšao od kada nemam računar u dnevnoj sobi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa taj Marantz NA8005 je skuplji od Mac Mini-ja? :) Pa još dodaj cenu za NAS (Mini ima ugrađen HDD i mesta za još jedan).

Ako se ukaže prilika u svakom slučaju bih voleo da ga probam. Ne znam da li ih u Player-u daju na probu.

 

DAC već imam, tako da mi ne trebaju analogni izlazi na strimeru. Samo dižu cenu tj. plaćam ono što neću koristiti.

Naim nDAC smo poredili sa starijim m2Tech Young-om, razlika u ceni je bila proporcionalna razlici u zvuku. Verujem da je Young DSD bolji.

 

MacMini je u dnevnoj sobi neprimetan i potpuno bešuman (ali bukvalno bešuman - ventilator se ne čuje ni sa 30cm udaljenosti). 

Zakači se putem HDMI-ja na TV i nešto je veći od set top box-a za kablovsku. Mala bluetooth tastatura i to je to, a postoji čak i daljinac.

Ako su dimenzije i buka razlog za averziju prema kompjuterima, to kod Minija ne važi.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Gde ima da se kupe te brze kartice za fotoaparate i koje su? I ja sam cuo da su primetno bolje.

Squeezbox nema sta da trazi pored pravilno konfigirisanog Mac Mini - ja, bolje primetno sa dobrim eksternim dacom.

Sve nas uskoro ceka npr. Tidal uz Roon, godisnje jeftinije od kablovske, a pregledno, informativno, kvalitetno i pun sadrzaja.

Izmenjeno od ab-Co-axial
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Kuja said:

 

Pa taj Marantz NA8005 je skuplji od Mac Mini-ja? :) Pa još dodaj cenu za NAS (Mini ima ugrađen HDD i mesta za još jedan).

 

dodaj TV/monitor, BT tastaturu i oduzmi NAS (ne mora), pa si onda bilizu.. ima i jeftinijih NA playera pa si onda i bliže :)

promakla ti je suština, a ona je - No PC (Mac) audio sistem, ne zbog animoziteta prema računara, već zbog prvenstveno kvaliteta reprodukcije i fokusa na muziku.. o uticaju diska koji je u istom kućištu sa izvorom su mnogi pisali..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Woland said:

dodaj TV/monitor, BT tastaturu i oduzmi NAS (ne mora), pa si onda bilizu.. ima i jeftinijih NA playera pa si onda i bliže :)

promakla ti je suština, a ona je - No PC (Mac) audio sistem, ne zbog animoziteta prema računara, već zbog prvenstveno kvaliteta reprodukcije i fokusa na muziku.. o uticaju diska koji je u istom kućištu sa izvorom su mnogi pisali..

 

Dok konkretno ne uporedimo (i jedni i drugi), nećemo znati.

Baš ću da se raspitam kod Player-a da li daju Marantz na probu.

 

Što se tiče diskova u uređaju ne znam... može da bude a i ne mora, možda zavisi od uređaja do uređaja?

Eno ga i onaj čuveni Melco koji može da se koristi kao transport direktno preko USB izlaza, ima HDD-ove unutra, a svi se kunu u njega kako strava svira.

Naim streameri takođe imaju ugrađene diskove, itd.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajte gospodo digitalna da napravite neko tematsko druženje gde bi se spremio softver i hardver koji je sporan za slušno poređenje pa nam javite šta ste jeli, pili i čuli ? :)

...inače jalova će ostati diskusija tipa crnke v.s. riđe v.s. plavuše...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, neskor said:

Kao digitalni transport za mene je Shigaclone najbolji izvor, zatim sledi Squeezebox Touch ;) 

Da Shigaraki clone sam isprobao i vise komada i mogu reći da je za čitanje CDa neprevazidjen transport. Ali mora da se modifikuje i obradi naravno. Skoro pre par nedelja uporsdjivan na istom sistemu sa skviz boxom na istom spdif ulazu doduse sa nekim dacom "tankog" zvuka po svim parametrima, i cak i tu je bio bolji od istog maerijala originlnih CDova koje su slusani a zatim to isto grebovano sa EACon preko skviza. Osnovne razlike su bile "meso" u glasu i manje digitalnog zrna koliko je bilo moguce sa tim dacom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da raščlanim problem na dva aspekta

1 Rezanci.

Izripam originalan CD (ili skinem od Rusa), pretpostavimo da je to uradjeno korektno ( svi bajtovi su tu, nepromenjeni,...). Spržim na CDR i dobijeni rezultat se čuje lošije od originala (na istom CD playeru). Zašto i kako to ispraviti? Medijum za prženje nije adekvatan, printan i pržen CD imaju različite karakteristike ( različite rupice, reflektujući sloj, izele ga bakterije, ivica se odlepljuje,...) pa CD player teže čita, angažuje kolo za korekciju, gubi vreme na to pa ne postizava da lepo otsvira?

Moguća rešenja: izbor adekvatnog medijuma, rezača , brzine prženja,... Ako nije moguće dobiti  identični rezanac kao original, predlažem napuštanje ove metode slušanja. Sem ovog (glavnog) razloga, tu su i drugi. Rezanac treba labelu, pa booklet, pa kutiče, pa opet zauzima mesto, pravi lom,....

2 Streamovano slušanje.

Tu podrazumevam Flaci, Wavi i slično uradjeno RIPom ili Downloadovano a predvidjeno za slušanje sa nekog izvora. Bilo to PC , jabukica, neki streamer ili čak i neki prenosni media player . Ako ne postizava zahtevani kvalitet( a obično ne postizava) može da se pojača nekim DACom ( kojim i kakvim?). Mnogo fleksibilnije za slušanje, skladištenje muzike, manipulaciju plejlistama, selekciju pesama,....Jednom rečju budućnost.

U principu ako se želi kvaluitet reprodukcije isti ili boljiji od CD palyera, može se stream sa harda pretvoriti u I2S i podmetnuti CD palyeru tj njegovom DACu. Teorijski bi to trebalo da bude dobitno rešenje. Probavao ja to sa Srpskim Sirotinjskim DACom. USB PCM2705 pretvara rip u I2S i šalje na TDA1541A. Verovatno treba kriviti PCM2705 za to što kvaklitet nije kao sa CDa.

Pitanje je koja je dobitna konfiguracija da može  ( za normalne pare)da  reprodukuje RIPove (skoro) kao CD player?

PC ( MAC), windows, UNIX, pa DAC (koji) ili neki network player izmedju (pa opet na DAC),...?

Rozbery sa DACom?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Reda velicne  cene CD playera koji je  sada u   sistemu. Recimo  da  je to realno.

   Bez obzira da li se trazi alternativa CD playeru, osavremenjuje  nacin slusanja  muzike ili prosto traga za novim izvorom ovo je primeren rang cene.

Ako ne to onda neka cena koja je adekvatna ceni  komponenti sistema. Da  ne strci.

Ne  neki apsolutni   iznos  ali iznos koji  ste bili spremni da   date  i dali za CD player  pa  bi sada dali za novotariju.

Uostalom svi smo mi diyeri a ne highendisti. Zna se sta su "normalne pare"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve pogresno Siroma.

Nemas maglovitu ideju jesu li flakovi, wavovi il sta god pravljeni od CD originala, ploce ili su MP3 vracani u wave il sta god (to se po pravilu radi bezuspesno). Nemoj toliko pridavati znacaj (bez uvrede) tvom Soniju 228 es ( ako se dobro secam, uostalom koji god srednja klasa je, nebitan je), nije referentna sprava. Alhemi Dac prevazidjen, lepo svirajuci, al prevazidjen. kutijice ok, ali ko nearfild. Napravi pristojan sistem, pa diskutujemo. Nemoj i ti ko Kuja ( pozdrav za njega) da hi fi izjednacavas sa MAC-om i AR 90 il kojim vec kutijama. Da me pogresno ne razumes...napisao sam samo ono sto gomila ljudi oko mene prica, al niko nece da ti (im) napise to. Zaista svaka cast na novim kutijama, al malo nam je preko one stvari istih, ispade samo kod tebe dobre i nove kutije , i nema bolje... ima i te kako, svrati do Indjije il kod tebe u komsiluk ( Grasa, Pejcic) pa da cujes. Odma da ti kazem, puko si silne pare za kutije kako ti kazes, a ciketanises za stalke. Il ih napravi (kupi) pripadajuce, il prodaj zvucnuke i slusaj Geniusa. Sa lampasem tvojim, isto bez srece. Prvo nije Jadis, neko se igrao, pa napisao da jeste kopija istog....za te pare nema da mogu ti trafoi....baska dalje,  prvo mu ugradi stereo potenciometar, a ne dva volume pota pa na uvo levo, desno pojacavanje, pa na klackalicu, koliko jedan, onda drugi isto.  Otkud znas sta je sredina, kako ide prostor, koji su odnosi levo-desno...na uvo, ..... e ne valja. Dac, mada imas najbolji i bolji od Fikusa, idi do Trse, doktora sa EC, do Pejcica ( i njemu ogroman pozdrav....car), popricaj sa Grasom, svasta mozes cuti, nauciti. E tek onda sranje i kurcenje. Ne ljuti se ( a znam da hoces ), al verovo il ne ja sam  ti mnogo veci prijatelj od ostalih sto aminuju pa ogovaraju posle.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, sir Oliver said:

Da raščlanim problem na dva aspekta

1 Rezanci.

Izripam originalan CD (ili skinem od Rusa), pretpostavimo da je to uradjeno korektno ( svi bajtovi su tu, nepromenjeni,...). Spržim na CDR i dobijeni rezultat se čuje lošije od originala (na istom CD playeru). Zašto i kako to ispraviti? Medijum za prženje nije adekvatan, printan i pržen CD imaju različite karakteristike ( različite rupice, reflektujući sloj, izele ga bakterije, ivica se odlepljuje,...) pa CD player teže čita, angažuje kolo za korekciju, gubi vreme na to pa ne postizava da lepo otsvira?

Moguća rešenja: izbor adekvatnog medijuma, rezača , brzine prženja,... Ako nije moguće dobiti  identični rezanac kao original, predlažem napuštanje ove metode slušanja. Sem ovog (glavnog) razloga, tu su i drugi. Rezanac treba labelu, pa booklet, pa kutiče, pa opet zauzima mesto, pravi lom,....

 

Kod Rusa ima svega i svacega,informativnog su karaktera.

Ako nisi probao rezance sa Plextor Premijum II ili Yamahe F1,

ripovane i rezane kroz PlexTools ili Nero(pisan samo za Yam.F1) 

tu nema problema,tj razlike izmedju originala i kopije

sve drugo je kompromis

  • Love 1
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...