Jump to content

Rezanci, originali i RIPovi


sir Oliver

Preporučeni Komentari

6 hours ago, ZZZ said:

Da Shigaraki clone sam isprobao i vise komada i mogu reći da je za čitanje CDa neprevazidjen transport. Ali mora da se modifikuje i obradi naravno. . . . 

Shigaraki Clone CD transport je precenjen. 

Philips CD Pro 2 je Tata i Mama za "shiga" klon.

Govorim iz licnog iskustva.

Nemam pojma o modifikaciji pa cemo vec pricati i na tu temu, ali sam trenutno skeptik.

Da jos malo "pojacam" - CDM-1 Mk II koji se nalazi u Cambridge Audio CD 3 je takodje za mene bolji.

Naravno, kao i za mnoge CD transport modele je velika mana sto se vise ne proizvode.

Na svu srecu, sve ovo je magrinalno za mene licno. Vinil bio, jeste i ostace centar desavanja u mom sistemu. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, sir Oliver said:

 

Pitanje je koja je dobitna konfiguracija da može  ( za normalne pare)da  reprodukuje RIPove (skoro) kao CD player?

 

Za početak, DAC koji se koristi u kombinaciji sa kompjuterom/strimerom treba da bude istog kvaliteta kao DAC ugrađen u CD plejer.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Doktor said:

Shigaraki Clone CD transport je precenjen. 

Philips CD Pro 2 je Tata i Mama za "shiga" klon.

Govorim iz licnog iskustva.

Nemam pojma o modifikaciji pa cemo vec pricati i na tu temu, ali sam trenutno skeptik.

Da jos malo "pojacam" - CDM-1 Mk II koji se nalazi u Cambridge Audio CD 3 je takodje za mene bolji.

Naravno, kao i za mnoge CD transport modele je velika mana sto se vise ne proizvode.

Na svu srecu, sve ovo je magrinalno za mene licno. Vinil bio, jeste i ostace centar desavanja u mom sistemu. :)

CD pro 2 nisam slusao ili jesam ne secam se? Dobar je to transport. Ovi Swinging arm su mi bolji tačnije odlični. Pre svega mislim na CDM1 i CDM0 imao ih gomilu ranije po playrima i to u odličnom stanju. Nazalost nisam bio u prilici da ih direktno uporedim. ALI skoro da sam siguran da Shiga "svira" bolje. Pričam o primercima koje sam ja pravio). Jednostavno ima neku hemiju ne umem da objasnim. Izmedju svega dobrog glasovi su neverovatno prirodni.

Me like mucho :) ali ja sam moju malu kolekciju originalnih cdova ispokljanjao. Mislim da CD playeri imaju poentu samo kod slušača koji imaju velike kolekcije originala. Iako su uglavnom svi oni to presnimili na HD, uglavnom zbog brže manipulacije pesmama i albumima, ima i poneki koji ima taj gramofonski vajb i želi s vremena na vreme da ručno pusti poneki CD

evo jednog od 4 primerka od letos... :icon_mrgreen: fotka je loša ali se moze steći neki dojam

4nwU5.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, ZZZ said:

CD pro 2 nisam slusao ili jesam ne secam se? Dobar je to transport. Ovi Swinging arm su mi bolji tačnije odlični. Pre svega mislim na CDM1 i CDM0 imao ih gomilu ranije po playrima i to u odličnom stanju. Nazalost nisam bio u prilici da ih direktno uporedim. ALI skoro da sam siguran da Shiga "svira" bolje. 

 

A VRDS niko ne spominje .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Borko_KA said:

Dokon pop ne krsti damo jarice, vec i kokoske, prasice, muskatle,bicikle...

Ne znam kome je ovaj tvoj post upucen ?  

Nije ni bitno. Def. je iritantan.

Stoga, evo samo za tebe i nesto pokazno ( pogle' dole sliku ) . . . ako se nisi pronasao, . . . cepaj dalje.

 

4 hours ago, ZZZ said:

CD pro 2 nisam slusao ili jesam ne secam se? Dobar je to transport.  . . .

. . .

Da li si slus'o (ili nisi ) . . . , vid'o ga uzivo ( ili ne ) . . . , secas li ga se ili ne ?

Kako onda znas da je to dobar transport . . . ?

2 hours ago, Stradi said:

A VRDS niko ne spominje .

Srry, VRDS je do 00 transport takodjer.

Teac , u knw wht i mn. ;)

sh1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...