Jump to content

rullit OB


Zflazar

Preporučeni Komentari

Quote

pitam znalce, da li je neko ovako nešto probao sa 15" Tannoyima i koliko bi bilo komplikovano ovakav lavor napraviti na CNC-u od nekog MDF?

Naravno ne od jednog komada nego od 4 modula koji bi se sklapali u "X" fazonu gledajući spreda...

...nadalje da li ima neko taki CNC...?

...pitanje je za sad rekreativnog karaktera...

Alo se uklapa u dimenzije 1000x1200x300mm mogu ja to da odadim na cnc-u.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije sire, vidi se da je sablonom preneseno na daske pa sečeno. Najverovatnije običnom ubodnom. Onda su daske spojene lepkom. To se vidi po tome sto su sa naličja stranice ravne. Posle toga šmirgla u šake i to je to. Jeste solidno i čvrsto ali je i previše masivno.

Za način izvodjenja ovo sto je wooland rekao je najbolje. U drugom svetskom ratu su pravili tim sistemom mnogo komplikovanije oblike za krila i ostale delove aviona - na  primer Horten Gotha :)

I cnc je super ali to je u ovom slucaju preterano visoka tehnologija, cnc-om eventualno iseci listove sperke. Da se izbegne stampanje i spajanje šablona?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prvo sredi tavan - posle ces lako dugim korakom. :) Moze onken ali kao postolje za ovaj tip centralnog zvucnika. bez obzira koliko je to veliko horna ce samo pojacavati srednji i mid deo spektra pa nece biti niskih F tu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne bih da zvucim kao partibrejker, mislim da je sto se tice geometrija za tanoje sve vec receno 

napredak u odnosu na fabricke kabinete tj principe primenjene u njima, sa svim manama i prednostima - kompresija, BLH, bas refleks - dobija se koriscenjem boljih materijala od onih koji je u tanoju namentuo sektor prodaje a ne razvoj. sta ce ti onken sa ovim lavorom napred, kada sve to imas u nekoj formi u vestminsteru - prednju hornu i daleko bolje elaboriran BLH sa izduvima napred sto isto postoji na onkenu koji je zasto i to ne reci obicni bas refleks sa drugom geometrijom otvora.

ne bih da tvrdim ali se ne bih zakleo da bilo kakvo pametovanje van ovih postavljenih postulata daje prednost u celini toliko da bi ga proglasili superornim konceptom. mozda se dobije u nekom segmentu ali se sigurno gubi u nekom drugom. a ako se bas mora ici na front lavor, onda treba birati drajver za to a ne tanoj.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je horna za mid i eventualno gornji bas da se uklopi sa visokim a za bas boze pomozi. Hoce ta velicina panela u sadejstvu sa prostorijom odn zadnjim zidom da pomogne u basu, ali ne toliko koliko koliko je potrebno za Tanoy. Osim ako ne mislis da elektricno atenuiras ono sto si prethodno mehanicki pojacao. Mada voleo bih da to cujem.


Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zflazar said:

...a kompromis? Napraviti kutiju ala Onken sa ovakvom prednjinom?

Sound Practices - Exemplar horn

 

eto ti princip

 

mada ...... ako se insistira na tolikoj prednjici kao kod Rulita  , ne sme se koristiti cela kao prednjica zapremine , jerbo ode u domen IB , onda si ga opet u manjku sa basom

 

zakljucak - na predmetnu veliku ornu nakacis odnazad manju kuteju ( kakva treba da dobijes linearan bas) , ali onda taj linearan bas kaska za otim sto izlazi iz velike orne , onda ti treba jos jedna petnaja za bass helper u svojoj adekvatnoj kuteji

zakljucak dalje - iskoristi prednosti dipolnog rada , turi u tu veliku ornu kakva jeste jednu Tann petnaju , a dole na pod turi TL sa postenom petnajom koja ce biti bass helper i po svoj prilici biti pogonjena posebnim ampom (da bi mogla stici ono gore po SPL)

 

igranka bez prestanka ...... odnosno - po zavrsetku potkrovlja ihaj zabave po sistemu ocemisemozemise

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne budi bukva :smesna:

sta fali i da ga podignes - toliko je slika sa japanskim kutejama natakarenim na debele stubove

sa druge strane - zamisli veliku kao Rullit hornu sa natakarenom kutijom odnazad

sva komplikacija navedena juce ostaje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislim bar da se napravi neka okrugla horna natakarena na bure, to bi vec lakse podneo. stepen ruznoce exemplar bas horne je egzemplaran, daj bar neke obline.

 

pored toga ostaje pitanje otvora za BR. dajte neki poznat primer da je ovo pozadi a ne napred?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

okreni obrni radovacu se da to napravi prvo neko drugi :loleverybody:

 

iskreno, mislim da covek treba da bude teska picajzla pa da mu nesto fali u zvuku koji pravi recimo neskorov MG ili ecijev 3838, oba u najobicnijem BR, ovaj prvi cak sa oridjidji skrenticom, osvezenom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa svak svoju avanturu ............. ja nesto zamislim , pa krckam u malome (mi) mozgu pa setaman spremim (pa cak i krenem/ulozim) onda skontam da je nesto drugo zanimljivije/bolje/adekvatnije ....... i onda tako posle 2-3-4 okretanja/prekretanja , sto bi rek'o nas narod - uzmem i napravim

 

sto znam znam, sto ne znam - znam ko zna , i onda se oteti ne moze

onomad sam se popalio na Kosher horna sistem , pa sa 3-sistemske razmisljanjem dosao do 5-sistemske i na kraju shvatio da mi uopste nije problem napraviti zvucnik , al' mi je problem prostorija da to prodise

e onda sam se okrenuo sreci i  kupio prvi skorasnji motor ......... pa i drugi , a Mighty OB radi sve sto treba da radi u zeninom dnevnom boravku

 

edit :

Ecijev je 3808/9

glede BR - cast svakome , al' redak je taj BR koji bi ja zadrzao

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...