Jump to content

Nordmende Tannhäuser 60/ u330


Fly carpenter

Preporučeni Komentari

Pazljivo sa dugmicima pri skidanju, prvo ih naprskaj  da srafcici lepo prorade, pa lagano. Sve hemije koje se probaju treba testirati da ne prave stetu.

Potovi su verovatno pristupacni za kontakt sprej. Ja u poslednje vreme koristim sprej za ciscenje disk kocnica, to je neko cudo od hemije, ne napada plastiku, gumu, sito stampu, a cisti.

 

Ne bi bila losa kruta cetkica, moda minijaturna mesingana, za ciscenje korizije sa kontakata, sprej nece da je skine. Imas masni i suvi, pa vidi gde je koji zgodan. Podmazi i kond za biranje stanica.

Proveri kondove, jos bolje zameniti, da ne umlati neku lampu.

Bitno je strpljenje i pazljiv rad. Ako se vec ne ide u detaljnu restauraciju.

Kanap za skalu je problem, mogu se koristiti neke strune za pecanje, ali su samo neistegljive, inace neprijatno klizave. A ionako neces previse slusati nista drugo osim UHF-a.

Odlican radio, vredan truda.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 26
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

9 hours ago, vladd said:

Pazljivo sa dugmicima pri skidanju, prvo ih naprskaj  da srafcici lepo prorade, pa lagano. Sve hemije koje se probaju treba testirati da ne prave stetu.

Potovi su verovatno pristupacni za kontakt sprej. Ja u poslednje vreme koristim sprej za ciscenje disk kocnica, to je neko cudo od hemije, ne napada plastiku, gumu, sito stampu, a cisti.

 

Ne bi bila losa kruta cetkica, moda minijaturna mesingana, za ciscenje korizije sa kontakata, sprej nece da je skine. Imas masni i suvi, pa vidi gde je koji zgodan. Podmazi i kond za biranje stanica.

Proveri kondove, jos bolje zameniti, da ne umlati neku lampu.

Bitno je strpljenje i pazljiv rad. Ako se vec ne ide u detaljnu restauraciju.

Kanap za skalu je problem, mogu se koristiti neke strune za pecanje, ali su samo neistegljive, inace neprijatno klizave. A ionako neces previse slusati nista drugo osim UHF-a.

Odlican radio, vredan truda.

Takva finoća i ne napadnost ! ? savršeno za slušanje kad se nešto dela ? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trenutno i nije neophodno da sredim kanap,bitno je da UKW radi .Zanimljivo je da se pritiskom na dugmice za duge talase  blokira skala za UKW,to je izgleda mehanicki reseno.Ono sto mi je potrebno je predlog za antenu koja bi poboljsala prijem.Dok sam bio u Vranju za vikend(uži centar grada) prijem i selektivnost je bila izvanredna ,a ovde kod mene u rupi stvar je totalno drugacija.Ne znam koja antena je zaduzena za UKW? Unutar njega ima štapna antena koja se rotira 360 stepeni i dipol  koji je na celoj gornjoj povrsini radija ( 65 × 35 cm ) u vidu folije .

 

nordmende 044.jpg

nordmende 042.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dva -tri metra zice. Stap je za srednje talase.

 

P.S.

Postoje relativno skupe FM antene, samo dipol ili i usmerenija, sa direktorima, ali ne znam koliko to u nekim situacijama moze da pomogne i da li vredi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...