Jump to content

Quad 405-2 .............................................. HOROR!!!


Zen Mod

Preporučeni Komentari

On 7/8/2017 at 0:02 AM, Zen Mod said:

ma bilo ih svuda ...... i Studer i ReVox i Treshold ......... svaka šuša ih ugradjivala :)

Ovo mi bas ne pije vodu....zna se ko je bio u Tresholdu do 1991.

Meni je bila ona prva verzija Q405 bila nekako draza,kao da je više naša...:laugh1tooht:

Ova druga mi je previše sređena i uglađena,neće tu biti emocija :stink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, zoranzu said:

Ovo mi bas ne pije vodu....zna se ko je bio u Tresholdu do 1991.

.........

 

 

Ironija , brate , ironija ........ :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cika brka mi je refreshovao prastari philips 204, impuls pomagao uvek sto savetima sto akcijom, hvala cika impulsu jos jednom, zen je tu da strucno i znalacki sredi kvoda.....

kad bi svi bili kao mi gore pomenuti, to jest ophodili se kako treba prema kolegama (musterijama)

bilo bi ihahaj. ali nemoguce je.

ima i stapa i kanapa, a bogami i neznanja.

nije najgore kad neko nesto ne zna, i ja toga dosta ne znam.

ali ne valja kad neko nesto ne zna a misli da zna.

a jos plus ima lemilicu.

:BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Posle nedelju dana slusanja sredjenog Quad-a, mojoj sreci nema kraja. 

Da zahvalim ovako javno cika Zenmod-u na ovako velikom poslu, a o zvuku ovako sredjene masine nemam reci. Znaci sve ono sto je od pojacala proslo kod mene u zadnjih 3-4 god ne moze da primirise kvalitetu koji daje kvodinjo, u kombinaciji sa Kef-om 103/4 to je pun pogodak.

Visoki i srednji predivni, rezolucija i detalji prisutni , nema ih ni previse ni premalo, taman, basinjo izvanredan, sve sto Quad zamisli to Kef odsvira, milina prava.

U  medjuvremenu sam nabavio stari dac converter - Theta dsp progeny, sad je zvuk sa kompa otisao na daleko veci nivo, sistem se polako uoblicava.

Tako da svima toplo preporucujem ovu kombinaciju Quad +  Kef, za kulturnu kolicinu novaca se montira high end sistem, doduse treba se malo pomuciti oko refresha starih i dotrajalih elemenata, ali kad imamo strucnjake i ljude poput naseg Zena, onda ni to nije problem.

E sad, ostaje mi dilema, da li ubacivati neki preamp, posto mi ova kombinacija svira sa pasivom,  obicna black box kutija sa selektorm ulaza i alps blue potom, a svestan da ce mi preamp dati drugi zvuk , i pitanje je da li ce mi se svideti.

Mozda je bolje da nista ne diram.

Da li neko zna gde ima da se kupi kutijica gde bih ubacio ovu moju pasivu, ova koju imam nije bas neki kvalitet, tanak limcic, mada sve radi perfektno bez suma i bruma.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za kutijicu nije problem , sta i kako smestiti u nju ( releji ili preklopnik , kakav pot) ..... sve je to dogovorljivo

 

pasiva moze da ti radi posao , vrednost pota zavisi samo od mooda koja izvor(i) poseduje , u svakom slucaju podrucje od 10-25K je negde najbolji kompromis

 

naravno da bi sve jos bolje sviralo kad bi imao nesto tipa Iron Pumpkina , ali je to sad pitanje i volje i para

 

u vezi Quada - da se odradi (pravi i istinski , a ne fifi) upgrade , poprilicno opisan u temi  , zivotnost i dinamika se popnu za jedno dve klase vise ..... i tek onda dobijas puni potencijal

znam da ovom prilikom ( resurrection , jel'te) nisi imao ni volje ni zivaca da se upustas u to .......

u pomenutoj temi imas celokupan know-how , pa to mozes da izorganizujes kad god ti je volja

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Doktor said:

Da, definitivno. 

Quad 34 ili Quad 44 preamp. 

 

 

slazem se - ako je neko ljubitelj Quada , bilo koja puna kombinacija je vredna i zanimljiva za imati .... ne samo kao sekundarni sistem nego i kao primarni

no , ako se trazi dobar zvuk a nevezan za sentiment , ipak je bolje preskociti Quad preampe

korektan pasivni ili buffer+pot konfiguracija ce optrcati oko istih laganice

 

ono , nekad sam imao FM3+33 , nisma mogao da dodjem relativno lako do 303 pa sam prodao svoje u nastupu loodila

nekad me povuce u ponovnu nabavku ....... al' srecom ostarilo se pa sam malo vise svestan svezatrpanosti polica .....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam preamp quad 66 , i nije mi se svideo zvuk, ali ama bas nikako nije legao u moja ushesa, pa bih ovaj put isao na kvalitet, sentimentalnost mi nije bitna.

Ili da ne trosim novac uzalud, nego pasiva + bufer,ali bufer nisam nikad slusao, koliko on utice na zvuk, mislim i ovako svira izuzetno.....aki ne zurim apsolutno nigde tako da imam vremena za razmisliti.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, parabolis said:

Imao sam preamp quad 66 , i nije mi se svideo zvuk, ali ama bas nikako nije legao u moja ushesa, pa bih ovaj put isao na kvalitet, sentimentalnost mi nije bitna.

. . .

Quad 66 je naslednik modela Quad 34 i 44 koji su i isli kao matched pair sa Quad 405.

66-ica je bila u kombinaciji sa Quad 606 amp-om ( uostalom svega toga ima na net-u procitati ).

No, doneo si odluku ( pasiva ) i to je najvaznije.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Zen Mod said:

naravno da bi sve jos bolje sviralo kad bi imao nesto tipa Iron Pumpkina , ali je to sad pitanje i volje i para

Ovi bi bila velika tacka na doticnu konfiguraciju, ili kao kljuc pandorine kutije:diablo:, i pocetak formiranja novog setapa...sto je cudno verovatna opcija.

Ta 405-ica je poprilicno ostala petica, ali su mu promenjene(i uvedene u normalu) poprilicno bitne stavke rada, tako da vise nije nikakav parnjak ni sa kakvim quodovim preampom. Ne invertuje signal, odetljivost mu nije 0,7V, vec duplo veca..sto bi se reklo u svezijem standardu..

Osima ako Zen ima volju da izbacuje sve one silne i sjajne BC109-ke, ili LF351, sa morem cip preklopnika, krs jedan najobicniji.. :) 

Ili da na pumpkinovu prednju plocu zalepis poster neke triestrojke..:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cena IP SE .........  dosta

Iron Pumpkin SE komplet ce se sastoji od jednog (stereo ) AVC modula (zvani Iron Turtle , sastavljenog i ispitanog , kontroler pcb sa rotacionim preklopnikom koji ide na front plate,te  flat kabel koji sastavlja ta dva sklopa) plus dve mono plocice samog IP SE , na kojima imas shunt reg + ZM Diamond buffer + selektor ulaza

plocice u formi kita , znaci pcbs + kriticni upareni delovi , a mozda i custom hladnjak/heat spreader ....... nekoliko smd JFeta vec zalemljeni na pcb

prva stavka ce ici za min 400E

druga stavka ....... 80-100E

jos uvek zatvaram konstrukciju na organizacionom planu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 4/11/2017 at 4:16 PM, Alex said:

Samo vi kupujte po kp razne gluposti.. pored toliko domace pameti i postenih diyera, kupujte od kp "majstora" razne budalastine..

Posten Quad moze da se sklopi za 200e (plus ruka) - sve novo, radni vek 20+ godina...

 

200e da se sklopi, 20e da se proda

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za nekoliko ce biti u pogonu Wolijev (Highwolander) IP

ako se sve kockice sloze , bice skuitijan jedan IP SE u demo svrhe za nekih mesec dana

 

onda je lako

ja ću da se vrnem u ponedeljak uveče, u utorak ranom zorom počinjem da kmezim :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...