Jump to content

Quad 405-2 .............................................. HOROR!!!


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Da malo pojasnim zasto se sve ovo desava kod mene, cele prosle godine znaci 2016 godina je protekla u istrazivanju, slusanju, testiranju raznoraznih sprava. Oko 25 uredjaja je proslo kroz moj stan i izbor je pao na sledece komponente : zvucnici Kef reference 103/4 amplifikacija pomenuti Quad 405 2 izvor cd plejer sa 1540 dac-om , kablovi sve diy.Tako da sam ja prosao haj faj expirience put za nekih 7 - 8 meseci kao neko za 4-5 godina. I to je sve okej, nit se ja ljutim na nekoga, niti sam kivan il sta vec, ali ovo sa Quadom je previse.

Quad je radio solidno , doduse bio je zreo za refresh i to sam i odradio.

Ali .....

(jedno "Ali" uvek pricu kvari :rolleyes:)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@parabolis

Ocigledno je da ti nisi u tvom sistemu imao/cuo tehnicki ispravan pojacivac Quad 405-2.

Taj tvoj primerak kako vidim i pre tog rifresa je bio karabudzen.

Zbog ovakvih poluispravnih i "apgrejdovanih" uredjaja, bolje reci, oskrnavljenih, upropascenih, posle po forumima ide prica kako su UK proizvodi "magla", prevara itd.

Da ne budem iskljuciv, i kod Ostrvljana ima promasenih modela, ali ovaj tvoj izbor, tj. 405-ica nije uopste "maglovit", niti promasen model. Naprotiv.

Naravno, ukoliko je autentican komad ili servisiran kod osobe koja je strucna da obavi servis.

Mozda ne bih ovako reagovao, ali kao neko ko se sa Quad sistemom penzionisao u audiofilskom smislu, morao sam. Izvini.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, ivan_ said:

Izvini, a kako si bas do ovog majstora došao, ne vidim da se reklamira na kp (mislim na usluge)? Razumeo sam da je Quad bio tvoj pa si ga kod njega poslao na servis.

 

Poslato sa G630-U20 uz pomoć Tapatoka

 

 

JA sam od gospodina kupovao razno razne zicke i pravio moje IC kablove i  u nekoj od nasih prepiski na k p sajtu on mi je i ponudio svoju uslugu refresa i modifikacije QUad-a, nisam ja nikog nista pitao / molio.Sam se ponudio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, Doktor said:

@parabolis

Ocigledno je da ti nisi u tvom sistemu imao/cuo tehnicki ispravan pojacivac Quad 405-2.

Taj tvoj primerak kako vidim i pre tog rifresa je bio karabudzen.

Zbog ovakvih poluispravnih i "apgrejdovanih" uredjaja, bolje reci, oskrnavljenih, upropascenih, posle po forumima ide prica kako su UK proizvodi "magla", prevara itd.

Da ne budem iskljuciv, i kod Ostrvljana ima promasenih modela, ali ovaj tvoj izbor, tj. 405-ica nije uopste "maglovit", niti promasen model. Naprotiv.

Naravno, ukoliko je autentican komad ili servisiran kod osobe koja je strucna da obavi servis.

Mozda ne bih ovako reagovao, ali kao neko ko se sa Quad sistemom penzionisao u audiofilskom smislu, morao sam. Izvini.

Boldovano / tacno !

I ovakko skrnav mi je legao slusno.

Bad vej trudim se  da sto manje pisem na vorumima zbog generalno lose karme, puno hejta, posebno na onom hi files vorumu, ova moja agonija sa Quadom traje od 12 meseca 2016 godine, sad je april.

 

:D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, parabolis said:

. . .

I ovakko skrnav mi je legao slusno.

. . .

To je pokazatelj da si cuo, osetio potencijal ovog legendarnog pojacivaca.

Zelim ti da istrajes u ovoj Quad 405 epizodi.

Sto se tice firme Quad - na pravom si putu. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U toj kombinaciji mi je bio i preamp Quad 66, nish narocito, srednji opseg mrtav, zreo za refresh je bio, i prodao sam ga za nekih 130eura.Cak sam za njega i narucio preko ebay orig daljinac,  sa svim funkcijama, naravno da to nije onaj veliki PRAVI, ali i ovaj fercera.

Covek ga sada preprodaje za cenu od 250 eura, a trzio je i vise.

Onda je tu uleteo PS Audio 6.2 , dobar uredjaj. I on je otisao jer mi je bila ideja da izbacim preamp i turim samo selektor linijsok ulaza i neki pot.

To je odradjeno ali sa wrong man u glavnoj ulozi.Epilog poznat.

Za sad nisam jos vican u popravci uredjaja, stao sam na izradi kablova i to je ono sto mogu, hocu i znam, ove druge stvari radi neko drugi uz novcanu nadoknadu.

Ima nekij 4/5 cd plejera sa 1540 dacom, dva philipsa 204 neispravna, jedan marantz 45 i dva grundiga 45.

Voleo bih da popravim ova dva philipsa, tj barem jedan od ta dva. Isto su na popravci 3 meseca i razmisljam se da ih vratim nazad kod mene posto i to jaaako tesko ide.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je za neku utehu i ja sam imao sličnu avanturu sa mojim Phase Linear-om 400. Preko osam godina je bio kod 4 majstora koji su mi uzeli dosta para i na kraju se ispostavilo da je taj model fabrički loše projektovan. To mi je rekao majstor Sipi, ovde bivši kolega.

Takođe sam saznao od majstora Impulsa da su majstori koji su se ređali pre njega uradili isti ovakav posao kao na ovom Quad-u. Do tada ništa nisam znao o kakvim su majstorluku ostavili iza sebe jer se ne razumem u detalje.

Mislim da sam daleko skuplju školu platio. Bio sam totalno razočaran u naše majstore, mislio sam da batalim HI FI. Na sreću naišao sam na prave te sada imam sve DIY kod sebe, ali me to jako skupo koštalo. Takvi majstori sa KP prave ogromnu štetu ovom zanatu.

PS: Sećam da mi je pojačalo prodao neki glavonja iz Niša koji je vozio krem Mercedes 123-u daleke 2003 godine.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, vdzele said:

Ako je za neku utehu i ja sam imao sličnu avanturu sa mojim Phase Linear-om 400. Preko osam godina je bio kod 4 majstora koji su mi uzeli dosta para i na kraju se ispostavilo da je taj model fabrički loše projektovan. To mi je rekao majstor Sipi, ovde bivši kolega.

Takođe sam saznao od majstora Impulsa da su majstori koji su se ređali pre njega uradili isti ovakav posao kao ovaj Quad. Do tada ništa nisam znao o kakvim su majstorluku ostavili iza sebe jer se ne razumem u detalje.

Mislim da sam daleko skuplju školu platio. Bio sam totalno razočaran u naše majstore, mislio sam da batalim HI FI. Na sreću naišao sam prave te sada imam sve DIY kod sebe, ali me to jako skupo koštalo. Takvi majstori sa KP prave ogromnu štetu ovom zanatu.

PS: Sećam da mi je pojačalo prodao neki glavonja iz Niša koji je vozio krem Mercedes 123-u daleke 2003 godine.

I ja prolazim tu skolu.

Takodje kao i ti imam u planu DIY sistem , za pocetak su skromni zvucnici sa Seas ca 18rly midbasom i morelo mdt 44 visokim.

Visokotonac je drugacji u odnosu na originalan projekat, ostalo sve isto...proveren covek iz Sombora ih je radio, kutija od brezovog spera 18 mm.Ovo je tzv B sistem pogonjen u kombinaciji Linn Majik kao preamp i Meridian 226 snaga.

Moji DIY zv.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, vdzele said:

imam sve DIY kod sebe, ali me to jako skupo koštalo.

Prednost diye (ali prave, koja jbg košta) je što si za to koliko te je skupo iskoštalo dobio zvuk koji bi te u prodavnici hife koštao 5-7 puta više ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

dakle ...... sve rastavljeno , oprano , ocisceno

napravljena blinda nazad , da sakrije horor busenja viska rupa

stavljeni drugi izlazni terminali  (oni hiend sto su bili su em djubre em unisteni pri montazi)

sa pcbs pobacani svi elkovi , svi poluprovodnici (izuzev pobudnih u TO220)

razlemljeni svi sumnjivi lemovi , obnovljeni , pokrpljena stampa gde je trebalo

stavljeni novi poluprovodnici , na neispravnom kanalu stavljeni original Toshiba izlazi

komplet novo ozicenje , ulazni kabel srebrni coax - Preputium serija

trafo prevezan na 220Vac mrezu ( bilo na 240Vac)

upaljeno , istestirano ,ugaseno ,  stavljeni poklopci .

 

upaljeno ponovo , turen zvucnjak na izlaze , provereno , ugaseno.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uzgred , kad se vrnem sa planine (mada ako je pameti , da ostanem tamo ) , ovo sto je nesrecno bacano unutra da odglumi integralac , ce turim par pari chinchova , selektor i pot u neku kutejicu , da kolezi ne izgubi komfor

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...