Jump to content

Srpski sirotinjski stalci aka redneck stalci


Preporučeni Komentari

8 hours ago, Zflazar said:

?

Hteo postovati na forumu nuklearne fizike, otvorio tab diyaudio pa ga žena pozvala na kafu, kad se vratio uradio Ctrl+V i tako, eto :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 5/5/2017 at 8:22 AM, Zflazar said:

?

Ne mogu da prebacim u temu sa lampom na niskom naponu, a otvorio cetiri prozora, pa je odgovor zalutao...gde ne treba..sorry jbga

Ko sto Alex rece.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Veoma čvrsta konstrukcija. Ni da mrdne, za razliku od prethodne iteracije kada se lelujalo. Ovako skraćeno je i estetski prihvatljivije, nije "tankovito, vilovito" već baš skladno.

Ostaje samo da se estetski uklopi spoj drveta i plastike.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 07.05.2017. at 11:27 AM, sir Oliver said:

straga.jpg

Slićno izgleda i moja radionica :) , sve je složeno "po brojevima" ;) , kreativni nered ? . Kad ju ekipa prije vikenda poćisti i posloži u ponedeljak tražimo do 10 sati di je kaj . Osobno bi tu bi stavio na doljnji dio Tzv U profil  od drveta koje Ti bojom paše što bi mu dalo dodatnu težinu , ai efektno bi idgledalo ? .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, sir Oliver said:

Oni prethodni od 62cm  su bili estetski prihvatljiviji, manji i veći waf.

Ovi su 72 i dominantniji ali kad sednem u fotelju tačno su u visini ušesa.

w će da prihvati, ovo drugo ti je bitnije. Šta proizvođač kaže? Koja visina?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 10.05.2017. at 8:33 AM, sir Oliver said:

Oni prethodni od 62cm  su bili estetski prihvatljiviji, manji i veći waf.

Ovi su 72 i dominantniji ali kad sednem u fotelju tačno su u visini ušesa.

Waf je sigurno ok ? ;) . A po visini ? Nekad davno je G Rupić , jedan od  Bardova HI FI a i HI END a u Rvackoj a i po svijetu ( knjiga  "O dobrom zvuku" )  napisao da bi se gornje površine zvućnika trebale lagano nazirati ? . Al to bi trebalo isprobati što je sad najmanji problem ? . Ovo mi sad izgleda ko mala SF  Ekstrema na oriđiđi stalcima ! . Svu sreću želim !. Možda , ak zafali Bajsa neki REL ić ? :)Ne morem ovako odokativno odredit velićinu prostora , al mislim da je jedno 3x 4  pa suba nebi ni trebalo ? Sory ak bubetam .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gospodin Rupić je taj savet dao možda sya paralelopipedne zvučnike. Onda i može da se savetuje da se jedva nazire gornja ivica. Takodje i zakošenje da bude takvo da pogled sklizne niz bočne strane. Meni su za bookshelfe savetovali da visokotonci budu u nivou ušesa. To je otprilike to.

Audiensi dosta otstupaju od svih pravila jer su pre svega bipolarni (što ruši sve klasično savetovane postavke) a zatim nisu paralelopipedi ( i gornja i prednja , pa i zadnja stranica su zakošene). ja sam ih postavio u visinu ušiju kad sednam u fotelju i to bi bili to što se tiče visine.

Prostorni raspored je ( valjda sam već ovde laprdao o tome) preporučen u tri postavke

1 Near field

2 uski sweet spot (presek osa zvučnika na poziciji slušanja)

3 Široki sweet spot ( zvučnici pod uglom od 450 presek osa metar ispred pozicije slušanja)

Iz nekih porodično organizaciono poslovnih razloga eksperimentisanje sa postavkom na stalcima nisam obavio   dovoljno da bih mogao da iznosim neke zaključke.

Ali kod near field slušanja sam stavio Audience u sredinu sobe na stočić.

branko1.jpg.10446ef62d0f30baec958dda18a8759c.jpg

Ono što me je iznenadilo je da  je zvuk bio odličan ne samo u sweet spotu već bilo gde u sobi. I na Spotu A i na B i C i D

Čak i na liniji zvučnika, recimo metar ipo udaljen od levog (u istoj liniji ja levi pa desni zvučnik) I tada se jasno čuo i prostor i separacija instrumenata i detalji ,...

Ostaje da isprobam sve mogućnosti na stalcima . Soba je veća, za sada može i bez SUBa ali videću kako će raspored zvučnika da se odrazi na reprodukciju.

Slušao sam ih u postavci kada su na sredini zobe i to je bilo ekstara samo je pitanje da li ću uspeti da se izorganizujem i ja tako.

milos.thumb.jpg.a16bca33b63662eebbc5860e2db33028.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sa visinom zvucnika ima veze disperzija/usmerenost visokog , tako da utice samo ugao prednje ploce

 

ostale ploce mozes i da bacis kroz prozor, pa bio i on (prozor ) paralelogram ili neparalelogram

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Takoeeee! Si re! Si re! Si re! Jeee!

Ubaciš abzorbere, bass traps i difjuzore i onda dobiješ veći svit spot. (jbt šta je USA izraza, izamerikanizovali smo se mnogo)

Ubaciš prigušivače, niskotonske zamke i raširivače i dobiješ veću slatku tačku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Ja ko doberman, kad zagrizem ne pušćam. Ne odustajem. Stalci završeni.

_20170620_195627.thumb.JPG.52f52904bc63b6f85701d169c9349ec9.JPG

Letva skraćena i profilisana da uđe u stalak. Čvrsto i stabilno.

_20170620_195436.thumb.JPG.be8315e095a4261264e84e2e38ac3eb9.JPG

Još da se ponovo prešprica da se nevidi belina kroz proreze.

_20170620_195653.thumb.JPG.00ae945ef3e40e099b6e78a985d39f27.JPG

Malo niži, skladniji, waf veći,... 

Ono pre ličili mi na one robote is sf filma. Spilberg beše?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...