Jump to content

Srpski sirotinjski stalci aka redneck stalci


Preporučeni Komentari

M Pre švajsovanja ipak da isprobam drvenu skalameriju.

Promena konstrukcije. Izbacujem mehanizam za nivelaciju. Obeležavam i crtam sve što treba da se iseče i obradi. Ako i sad zajebe onda stvarno...

DSC_0580.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa zamena teza

btw. stalci vitki - to nece da valja

stalak mora da bude ili krut pa posarafljeno za podlogu , ili masivan , gde zbog silne mase ne trebaju sarafi (interface box- stalak je opet drugi padez)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro, stoji, verovatno tako i treba za sve tipove bookshelf kutija, sem onih sa slike gore.

Onde je konstruktor kutija, i stalaka, naveo da ih je namerno napravio tako - da stalci dozvoljavaju kutijama oscilacije - jer je i kutije projektovao namerno tako - da vibriraju zajedno sa drajverima..

Sto bi reklo, Sire, batali moju ideju :P

Stoji i to da su lepi, jesu..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, крокодил said:
  • Sve u redu, ali ne mogu da shvatim cemu " srpski sirotinjski aka redneck"?Redneck su seljacine (ne seljaci koji zive od zemlje), primitivci. Cemu ovakav naziv ?

Redneck rešenje je izraz za popravku pomoću "štapa i kanapa". Iliti po Američki, pomoću lepljive trake. Skarabudženo tek da radi od priručnog materijala.  najprostije rešenje.

Kako sam ja probao da skarabidžim od dostupnih delova ( stalak i letva) a ne da konstruišem od nule po svim pravilima: dizajn, fuinkcionalnost, završna obrada, final touch,... zato sam i dao takav naziv.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da samo sto mu se zona linearnog rada pri izgladnelim konfiguracijama neprijatno suzava,i to uz specificne probleme..

Jedino sto me cudi da nisu smanjivali energiju grejanja. Kome treba besan pas na tankom lancu. 

To je zona koja se izbegava zbog haoticnih fizickih procesa, jednostavno vaze druga pravila ponasanja plazme pri nedovoljnoj polarizaciji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, vladd said:

Da samo sto mu se zona linearnog rada pri izgladnelim konfiguracijama neprijatno suzava,i to uz specificne probleme..

Jedino sto me cudi da nisu smanjivali energiju grejanja. Kome treba besan pas na tankom lancu. 

To je zona koja se izbegava zbog haoticnih fizickih procesa, jednostavno vaze druga pravila ponasanja plazme pri nedovoljnoj polarizaciji.

?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, Alex said:

Nek ti izvari neko ovo bem ga:

boenicke-audio-w5-lautsprecher-stereo-36506.thumb.jpg.a48ec339adcc33d918969a0ad3e6492c.jpg

Nece uzme vise od 50e

Stalci lepi, elegantni.

 Nhf , ja bih po eleganciji nazvao "flamingo" iliti plamenac samo nisu iste boje ? . Stalak ipak mora bez obzira na konstrukciju bit "stamen kano klisurina" ? :) Bez obzira na veličinu sve kutije "rade" , a stalci su tu da odvedu "rad" u pod ili da ga odvoje od poda ?. To se da riješit položajem šiljaka i ako je pravilno postavljen zadatak ( dobri stalci ) lako se poslije se poigrati sa tzv final tač varijacijom na temu , što na kraju ostaje kao izbor korisniku ? . Jer kao čto neko davno reče ; " I stalci sviraju " , malo deplasirano , al se čuje ? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...