Jump to content

Philips 12100/M8


Fly carpenter

Preporučeni Komentari

2 minutes ago, prophet said:

Ok, nije problem. Kakav je zvuk u odnosu na dasku? Pretpostavljam da slusas bez ekvilizacije.

Po mom ukusu,dovoljno basa ,srednji odlicni ,visoki ne fale.Slusao bez tonskih kontrola, na malim snagama ima dovoljno basa .Tek sam sa kutijom video sta znaci osetljiv zvucnik i koliko je glasno 25 w ,94 db.Sve u svemu jedan topao i zaokruzen zvuk, meni se sviđa :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 41
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

  • 2 nedelje kasnije...

Dok se cekaju elementi koji su na furniranju,da vas pitam da li su za interno ožicenje dovolljne po dve upredene telefonske žice za plus i tri za minus ( kabl je iz bivse SFRJ :D ) i treba li  da dampiram necim zidove kutija osim  "Kobita" i ispune koja je svakako planirana? Evo malo slika onoga sto je urađeno u međuvremenu!

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Zice izolovane dobro,jesam malo preterao sa uvrtanjem ali rade:) Ispuna je vatelin i moze da se " rascupa" ali ja to nisam radio.Zadovoljan sam kako zvuci,imaju bas koji do sada nisam cuo na materijalu koji dobro poznajem a pritom je jasan i precizan .Pustao sam Yello ,Enigmu,Eru sa vinila i bass je neverovatan ,oseca se ,tu je a ne mumla i nije naporan .Srednji odlicni ,visoki ne fale ,ja prezadovoljan!Probao i jazz ,klasiku ,rock i sve zvuci bas kako treba ( mojim usima ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok, vodi racuna prilikom manevrisanja ukoliko budes isprobavao razlicite varijante ispune jer su kablovi kruti i mogu lako da poremete lemove. Gledam sa telefona pa mi deluje da zice na samim spojevima nisu izolovane.

 

Lepo je to zvucalo i na dasci, ovako siguran sam jos bolje. Stoji ono sto sam ti rekao prosli put. Nije mi palo na pamet da predlozim da se malo modifikuje taj nacrt u smislu izbegavanja paralelnih stranica. Dosta si brzo to uradio.

 

Jako lep sistem i zvuk koji mi se dopada.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Pitanje je sledece: Ako je moj risiver ima 2 × 55 w. na 4 ohma, koliko ima w. na 8 ohma? I kako da znam koji je tip potenciometra na mom risiveru (https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=6&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiNyv_H6aHUAhWjYZoKHTUVBkgQFggxMAU&url=https%3A%2F%2Fwww.hifiengine.com%2Fmanual_library%2Fphilips%2Fah777.shtml&usg=AFQjCNHm3Euf7YLSNC2oJIiO7TIT583r_Q&sig2=4O8t8r6rx6rfjGXCIoGCrA)  tj.koliko snage izbacuje u pozicijama od 1-10 ?

Ovi Philips zvucnici su deklarisani na 25 w ,8 ohma 94 db ,ne bih da neko od ukucana napravi stetu bez veze,da barem znam do koliko pot moze da ide!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

55na 4 znaci 22,5 na 8

ovaj drugi deo pitanja ....... dobijas li uvek na ulaz isti muzicki materijal , isti nivo (u db) i tako dalje

 

analogija - isto li je kad pevac tiho pevi u mirkofon ili se dere u njega ?

 

zakljucak - nema te zastite koja zamenjuje malo soli izmedju usiju

odnosno - ima , ali cesce ce da kosta vise od sprave ranga siroke komercijalne namene

 

savet : produzni kabel sa prekidacem na kljuc ; ne verujes ukucanima - iskljuci i odnesi kljuc

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...