Jump to content

Philips 12100/M8


Fly carpenter

Preporučeni Komentari

Nedavno sam nabavio par ovih sirokopojasnih zvucnika u dobrom stanju.Trenutno sviraju ugrađeni u komad univera zbog zastite od "visih sila":D.Pronasao sam i originalni Philips-ov projekat namenjen baš za ovaj drajver.Kutija ce biti kompresiona i necu odstupati od njihove preporuke sem sto cu kutiju odraditi od debljeg univera.Slikama cu propratiti proces izrade,možda nekom bude od koristi u bilo kom pogledu !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 41
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Ocekujem da ce da rade dobro u kompresiji,zapremina nije uopste mala ,negde oko 110 l .Philips je radio merenja pre nego sto je dao preporuku za ovaj drajver i ja im verujem .Ionako nemam dovoljno znanja ni opreme da sam experimentisem!Gde mogu da se nađu ovakvi terminali,mogu da stoje i nezavisno jedan od drugog?

AD12100/M8 PHILIPS image[f]

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Fly carpenter said:

Ocekujem da ce da rade dobro u kompresiji,zapremina nije uopste mala ,negde oko 110 l .Philips je radio merenja pre nego sto je dao preporuku za ovaj drajver i ja im verujem .Ionako nemam dovoljno znanja ni opreme da sam experimentisem!Gde mogu da se nađu ovakvi terminali,mogu da stoje i nezavisno jedan od drugog?

AD12100/M8 PHILIPS image[f]

ti drajveri ce 100% sigurno bolje raditi u bas refleks kabinetima.

imao sam ih, znam sta pricam.

po meni, za moj ukus, bolje mi leze AD 9710.

:BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 8.4.2017. at 0:19 PM, Fly carpenter said:
Ocekujem da ce da rade dobro u kompresiji,zapremina nije uopste mala ,negde oko 110 l .Philips je radio merenja pre nego sto je dao preporuku za ovaj drajver i ja im verujem .Ionako nemam dovoljno znanja ni opreme da sam experimentisem!Gde mogu da se nađu ovakvi terminali,mogu da stoje i nezavisno jedan od drugog?

f.jpg

Eh da, zasto ne stavis DIN kad su ti vec takvi na risiveru?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Probano u kutiji od iverice 18 mm bez dampinga i ukrucenja i nisam primetio da ima nežaljenih vibracija ni promena u zvuku .Ipak bih ojacao kutije (nece da im fali nista:D)iako ce finalne kutije biti od iverice 25 mm,s tim da je prednja ploca 50 mm.Da li ojacanja treba da budu međusobno povezana ili je nebitno?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...