Jump to content

C3m WOT/SUT preamp


Zflazar

Preporučeni Komentari

Đavo nije dao mira, ubacio u paralelu trafou 1k, što daje cca 550R Rk, sada imam Ub 206V, Uk 8V, tj ide 14mA po cevi. Uštekao, za sad bolje i od jedne i druge varijante, popodne slušanje pomnije...

i da, za Sax-a i discipacija je nešto ispod 3W

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...paaaa... khm..khm.... preslušao sam 5. simfoniju L.v.Betovena, i to po mojoj test-proceduri:

-prvo B strana t.j. 3. i 4. stav, pa ako ima smisla, okrenem ploču pa slušam 1. i 2. stav.

Posle B strane okrenem ploču, odem u wc, a ono neki čudan a poznat miris... to ja piškam firnajz!!!

:hvalasvima:

Eciju na

fenomenalnim TVC-ima, lemnoj opremi, žestokoj ali uvek dobronamernoj kritici, zlatnim ušima i onim između ušiju što često ne razumem ali izuzetno poštujem.

Groznom,

ličnom ginekologu mog sistema, koji je uvek sa najvećom pažnjom pratio svaku pa i najmanju promenu od začeća do porođaja pri tom znajući roditelju da kaže kad da menja nešto da ne rodi kretena

ZZZ-u,

na remote savetima, bezgraničnom strpljenju vrhunskog pedagoga da se nosi sa mojim ponekad "ni-ja-ne-znam-šta-hoću-da-pitam" pitanjima, picanskim grafikonima

ZenMod-u,

visokom (bradatom) Druidu Baferoteizma, vlasniku elektronske kristalne kugle koja je u mom slučaju kako se pokazalo lepo predvidela da će više struje kroz lampu doneti bolji, stabilniji zvuk. E, sad koliko je to miliampera, to je u njegovom maniru nedavanja ribe-nego-mesta-za-pecanje ostalo na meni da ustanovim šta mi više prija. Moj zaključak za katodno sledilo je da ne treba bežati od njega ako na određenom mestu radi jednostavno manje loše od drugih stvari.

ostalim članovima foruma koji su pratili na mučnih 16 strana realizaciju preampa za koji mi je u principu ideja bila da sa najmanjim mogućim brojem delova napravim spravu baziranu na cevima a da upotrebim TVC koji mi je uvek bio sumnjiv da je kvalitetan samo nisam uspeo da izvučem pun(iji) potencijal iz njega.

...mislim da sam završio sa kićenjem neveste. Za sad se odjavljujem, uključenje će biti verovatno, ako ne pre, ono za kutijanje DIY-zadružnog preampa :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

...jebiga, baš kažem malopre Groznom, prokletstvo trenutka kad skockaš sistem po svom ukusu je da ispadneš iz kategorije da razmišljaš o novim skalamerijama u pravcu njihovog pravljenja/kupovine. Da li moj sistem ima mana ima, bar milion. Glavne: pomalo je zatvorenog karaktera, fali mu hornaškog brzog zvuka, da nabrojim bar neke. Od vrlina, ima dve veoma bitne za mene:


-da mi se dopada zbog prenošenja suštinskog dela muzike na relaciji izvođač-slušaoc


-da je moj.


Moje reference bi bile anubisov lavor-sistem sa Garrard+Solaja+Slagle+Gainclone+ Oris swing i Ferencov Bure-sistem kad je poteran sa PSE Polubabuškom a u frontu ima SPU na 12" ručki uz phono preamp iz iste kuhinje. Na drugom nipošto manje cenjenom doreferentnom mestu su mi moji dragi prijatelji Grozni&Woland koji imaju mnoooogozajebane sisteme gde mi je ipak komponenta druženja uvek zamaglila objektivnost slušanja audio-sistema ova dva jahača fonokalipse. Ček da se malo ohladimo od medenomesečnih emocija ali džabe, honeymoon traje već godimama na moju veliku sreću.

Neostvarena želja mi je da čujem u mojoj sobi one GedLee lavorčiće... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, Zflazar said:

Neostvarena želja mi je da čujem u mojoj sobi one GedLee lavorčiće...

Da, šta bi sa tim projektom? Kol'ko sam upratio, lukaluka je (na)pravio te lavore, al' nisam video da je neko prijavio da je i napravio nešto sa njima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko mi poznato, sa Lukunim lavorima (fala još jednom na trudu) niko nije Sume doterao do kraja.

Jedan par horni sa overlipom je kod Gagice, sviri povremeno. Drugi par horni sam slušao kod Zvua sa par skretnica, lepo sviri ali nije to to u malom prostoru. Načuh da je jedan par horni viđen kod Save u Velikom selu, ako su mene slagali i ja sad lažem vas.

Dopao mi se taj par koji sam slušao kod Ecija, u sobi od 30ak m2. Taj zvučnjak ima jednu manu da oće malo više struje da 15ica prosvira srednje a to u maloj srpskoj sobi ne pije vodu zbog glasnoće a u američanskim dnevnim sobekanjama pije itekako. Moje 2 pare.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 5/29/2017 at 9:03 AM, ManicP said:

Koliko mi poznato, sa Lukunim lavorima (fala još jednom na trudu) niko nije Sume doterao do kraja.

Jedan par horni sa overlipom je kod Gagice, sviri povremeno. Drugi par horni sam slušao kod Zvua sa par skretnica, lepo sviri ali nije to to u malom prostoru. Načuh da je jedan par horni viđen kod Save u Velikom selu, ako su mene slagali i ja sad lažem vas.

Dopao mi se taj par koji sam slušao kod Ecija, u sobi od 30ak m2. Taj zvučnjak ima jednu manu da oće malo više struje da 15ica prosvira srednje a to u maloj srpskoj sobi ne pije vodu zbog glasnoće a u američanskim dnevnim sobekanjama pije itekako. Moje 2 pare.

 

 

jel taj kod zvua isto geddesov klon? to je u moja 22m2 bilo tako reci idealno za tu velicinu sobe, mnogo skladnije od velikih lavora na kojima sam ostao...

koliko znam novi vlasnik to trosi sa 2A3 SET, znaci 3 watta po kanalu. i ja sam isto mislio da im treba struje, kad on ali medjutim...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...