Welcome to diyAudio.rs

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

Sign in to follow this  
Followers 0
mrcelavi

Kloniranje desktop-a na tablet ( mac-android)

34 posts in this topic

Meni se Foobar manje zvukovno svideo od AIMPa. Probajte.

30 minutes ago, skrstic said:

Meni se Foobar manje zvukovno svideo od AIMPa. Probajte.

skrsticu. Foobar je moćan zbog svojih plugina ili bolje reči (enginea) za pokretanje (dekodiranje) muzike. U njega mš da ugradis koji kod oćeš. Asio, Directaudio, wasapi itd, kao i DSP procesor, SCAD dekoder itd. U tom slučaju nema nikakve razlike u reprodukciji zvuka. Samo što foobar to može mnogo customističnije da odradi.

mrcelavi likes this

Linux audiofilske distribucije bar kako većina kažu su zvukovno jako dobre, ja davno probao samo Mint čini mi se tako se zove i vrlo brzo odustao, sve je to skupa prekomplikovano za one navikle na Win. Za napredne Linuxaše je mačji kašalj ali za većinu nje user friendly.

Archangel je pobrojao sve prednosti Fubara da ne ponavljam.

A valjda smo neke praviše, što ne bi moglo nešto slično ovome da se sklepa.

DSCF0281.jpg

25 minutes ago, Archangel said:

Moja neka razmišljanja. Kupiti RasberryPi3. Instalirati KODi Os. Mozda dodati AI Za upravljanje glasom, recimo ALEXA ili neka alternativa (JARVIS) i to sve za nekih (40eur)? 

Mmmmm svidja mi se ova ideja. Naravno Rasbbery Pi ima ugradjen WiFi i Bluetooth , a moze da se nakači i iR port ako već nema.

A na kraju sve malo upakovano i nevidljivo... Skoro :D

Ima dosta finih rešenja a da su minijaturna, Pi je jedan od njih ali tu se polazi od pretpostavke da svi računari bilo veliki ili minijaturni daju isti zvuk. Mislim da nije tako. Razlike u kvalitetu zvuka ne zavise samo od OS-a već i od hardvera.

Pobogu CD format koristi isti kod a svaki player zvuči drugačije, zašto?

Ono što je implementirano od delova na matičnoj ploči i te kako ima uticaj na zvuk.

Ja sam probao, kao što rekoh, nekoliko varijanti i vratio se na standardnu matičnu Gigabyte a vi izvolite napravite uporedni test pa kom opanci kom obojci.

Ja nisam nikaki elektroničar a među vama ima ihi jakih, spremni ste da na 6 strana upoređujete kvalitet kondenzatora, pa ima li njihov kvlaitet uticaju na matičnu ploču?

Kondenzator na matičnoj ploči nema istu funkciju kao kondenzator u pojačalu.;)

1 hour ago, mrcelavi said:

Nadam se da je sada malo jasnije :shakehands:

Sve što si nabrojao i dalje ostaje gde jeste, samo si monitor premestio u ruke (koliko sam ja shvatio da SPACEDESK radi).:unsure:

18 minutes ago, zek said:

Sve što si nabrojao i dalje ostaje gde jeste, samo si monitor premestio u ruke (koliko sam ja shvatio da SPACEDESK radi).:unsure:

Malo li je :rolleyes:

Nema strujnog kabla za monitor, nema hdmi ili vga kabla za isti,  nema monitora na stereo polici. Pa šta bi ti još od jednog maleckog programčića.:D

Remote aplikacija za win android ima u izobilju rdesktop, vnc, teamviever...

1 hour ago, Archangel said:

skrsticu. Foobar je moćan zbog svojih plugina ili bolje reči (enginea) za pokretanje (dekodiranje) muzike. U njega mš da ugradis koji kod oćeš. Asio, Directaudio, wasapi itd, kao i DSP procesor, SCAD dekoder itd. U tom slučaju nema nikakve razlike u reprodukciji zvuka. Samo što foobar to može mnogo customističnije da odradi.

Slažem se da Foobar ima ima endžin za pokretanje svega i svačega. Treba naći plaginove za sve pobrojano i instalirati. Aimp ima isto podršku za sve to i nema instaliranja SACD plagina nego već ima podršku za SACD iso fajlove i DSD. Kao što odabiraš put zvuka preko Asio, Directsounda, Wasapija i ovde biraš... Ono što nema je direct striming DSDa i konverziju u letu u DSD. To kod nas nije zaživelo. Meni naj bitnije je da mi je na kraju zvuk čujno bio lepši kod AIMPa.

RPI ima smisla samo ako može da se natera da lepo čita fajlove sa mreže ili nekog eksternog hard diska dok preko USBa ide zvuk ka DACu. Ja to nisam uspeo sa RPI2.

8 hours ago, skrstic said:

Slažem se da Foobar ima ima endžin za pokretanje svega i svačega. Treba naći plaginove za sve pobrojano i instalirati. Aimp ima isto podršku za sve to i nema instaliranja SACD plagina nego već ima podršku za SACD iso fajlove i DSD. Kao što odabiraš put zvuka preko Asio, Directsounda, Wasapija i ovde biraš... Ono što nema je direct striming DSDa i konverziju u letu u DSD. To kod nas nije zaživelo. Meni naj bitnije je da mi je na kraju zvuk čujno bio lepši kod AIMPa.

RPI ima smisla samo ako može da se natera da lepo čita fajlove sa mreže ili nekog eksternog hard diska dok preko USBa ide zvuk ka DACu. Ja to nisam uspeo sa RPI2.

Pazi ja koristim oba kako kad. Ali nisam imao pojma da Aimmp moze da čita SCAD ne sećam se da je mogo. Ipak mislim da foobar ima malo više mogućnosti kada je kustomizacija u pitanju ili bolje reći tvikovanje tih enginea.