Jump to content

Nokautiran svapski bokser ili kafanski takmicar?


ninja

Preporučeni Komentari

  • 5 months later...
  • 2 nedelje kasnije...

Standardno, crankcase ventilacija se vracala nazad u box gdje je vazdusni filter, odmah iza filtera a onda sve ulje nazad u cilindre. Masno u PM i po meni ne baz pozeljno da ta gega idenazd kros usisnu granu.  Kod mene je preradjeno tako da je otvoreni sistem i crankcase povrat je slobodan i izbacen nazad, negdje ispod sjedista. Ja sam posle na taj izlaz stavio jedan mali filter posto je cijev dovoljno velika da moze i melo veca "stvar" slucajno da uleti unutra sto bas nije pozeljno.

E sad, sa tim filterom se pojavio drugi problem, on zaustavlja tu "uljnu maglu" koja posle kapa i curi i posle svake voznje mora da se cisti. Bas je usmjerava gdje ne treba a ne mogu da nadjem bolje mjesto gdje bi moglo slobodno da kapucka. Ovako ce taj retur da ide u ovaj mali tankic koji ce sakupljati to ulje bez sprecavanja same funkcije ventilacije. 

Ali, ti nemas tih problema na tvom prdekavcu a i ne bi prosao tehnicki da si promjenio samo boju sarafa a kamo li zakacio ovaku skalameiju ... :tongue10:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, ninja said:

Hebiga, morao sam, neizdrz a novo je novo, 4 cyl je bolje od 2 a i 165 ks je 59 ks vise a jos i dobar popust za stariji, neprodati model .... :cheers:

image.thumb.png.8daecc91a76722f247faa53e4c7f97c5.png

 

 

U dobro zdravlju i još boljem raspoloženju upravljali njime ka mestima koje volite. Iskreno: zavidim iz sve duše.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, gluv_i_udaren said:

E hebi ga, za prvi april se uzima S1000RR. XR je više za svaki dan... :}

Ma uzeo sam ja i Teslu prošli put pa je bilo veselo ... a ista je mašina i u ovom kao i u s1000r a sa rr mi tu tek ne bi povjerovali :BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 3/31/2021 at 1:07 PM, ninja said:

Standardno, crankcase ventilacija se vracala nazad u box gdje je vazdusni filter, odmah iza filtera a onda sve ulje nazad u cilindre. Masno u PM i po meni ne baz pozeljno da ta gega idenazd kros usisnu granu.  Kod mene je preradjeno tako da je otvoreni sistem i crankcase povrat je slobodan i izbacen nazad, negdje ispod sjedista. Ja sam posle na taj izlaz stavio jedan mali filter posto je cijev dovoljno velika da moze i melo veca "stvar" slucajno da uleti unutra sto bas nije pozeljno.

E sad, sa tim filterom se pojavio drugi problem, on zaustavlja tu "uljnu maglu" koja posle kapa i curi i posle svake voznje mora da se cisti. Bas je usmjerava gdje ne treba a ne mogu da nadjem bolje mjesto gdje bi moglo slobodno da kapucka. Ovako ce taj retur da ide u ovaj mali tankic koji ce sakupljati to ulje bez sprecavanja same funkcije ventilacije. 

Ali, ti nemas tih problema na tvom prdekavcu a i ne bi prosao tehnicki da si promjenio samo boju sarafa a kamo li zakacio ovaku skalameiju ... :tongue10:

kolko se ja sečam :( u moje vreme je taj "povrat" išel u predkomoru filtera za zrak  i kao uljnom maglicom pomagal da se pr

ašina bolje fata za filter ? . E sad možda sam .... , a jesam ;) :) ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...