Jump to content

Nokautiran svapski bokser ili kafanski takmicar?


ninja

Preporučeni Komentari

Pa ako je to vec u detalje regulisano, ne bi bilo dobro ni da pokusavas da se izvuces ispod te misolovke.

Naravno da u ozbiljnim drzavama prazna prica ne pomaze, pogotovo sto su oni to vec utanacili sa dovoljno strucnim osobama, i za tehniku i za pravo.

Logicno je da ne mozes da pravis "isti" motor, to je protiv interesa autora, a sa drugacijim konstruktivnim parametrima je vec izazov druge vrste.

Pravi da ti bude lep na izgled, ne ides na trke vec u cafe :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, vladd said:

Pa ako je to vec u detalje regulisano, ne bi bilo dobro ni da pokusavas da se izvuces ispod te misolovke.

Naravno da u ozbiljnim drzavama prazna prica ne pomaze, pogotovo sto su oni to vec utanacili sa dovoljno strucnim osobama, i za tehniku i za pravo.

Logicno je da ne mozes da pravis "isti" motor, to je protiv interesa autora, a sa drugacijim konstruktivnim parametrima je vec izazov druge vrste.

Pravi da ti bude lep na izgled, ne ides na trke vec u cafe :) 

Upravo tako, kad sam vidio da nije moguceodmah sam i totalno odustao od te ideje.

Juce sam ponovo razgovarao sa tipom koji je ovdje ovlasten za certifikat i vidim da je vrlo otvoren za pomoc i za savjete. Kaze ako zelim da mu se redovno javljam, saljem crteze i prijedloge pa da mi pomogne na putu. Sve za dzabe.

Certifikat kosta ali to tek na kraju. Vrlo pozitivno i ohraljujuce. Kaze da mu nije cilj da me vraca kad vec dodje do finala i da dolazim i sa polugotovim motorom do njega da provjeri i savjetuje. 

Rekao mi je da ne dozvoljavaju da se pravi isti ram zbog kradja, da ljudi ne bi krali na raznim  mjestima pa sastavljali i jos jednom mi naglasio da nece pustiti da prodje ako je ram isti kao original ili neke prikrivene varijacije.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sjajno je to, kada je sistem organizovan.

Nije ni bitno koji je razlog uvodjenja pravila, verovatno nece ni haos u bazama podataka, ni da podrzavaju nekorektan odnos prema proizvodjacu, bitno je da imas korektan izlaz iz situacije sa odlicnim epilogom.

I da ne ispadnes asocijalni gradjanin koji se trudi da lavira oko pravila.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 hours ago, vladd said:

Sjajno je to, kada je sistem organizovan.

Nije ni bitno koji je razlog uvodjenja pravila, verovatno nece ni haos u bazama podataka, ni da podrzavaju nekorektan odnos prema proizvodjacu, bitno je da imas korektan izlaz iz situacije sa odlicnim epilogom.

I da ne ispadnes asocijalni gradjanin koji se trudi da lavira oko pravila.

Pravo je jedna , a pravda je druga priča . "hrpa" dijelova ima porijeklo ! , i ako prođe homologizaciju ne vidim problem . Međutim treba poštovati zakone i propise države u kojoj se živi . I  " vezati konja kako gazda veli"  ! :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

RAM_zpslhn2i85v.jpg

Ovo je slika iz "udžbenika" koji si nabavio Njinja, i upravo je to što naglašavam, potpuno suprotno BMW-u i shvatanju, odnosno regultivi koju si naveo. Ram, kao na slici, može da se prepravi da izgleda dijametralno bukvalno bar 90%, da ostane samo šolja vrata nepromenjena fizički, pola stepena različit ugao od originala takođe može da se postavi a da ne utiče na ciklistiku i praktično se može smatrati novim modelom a da istovremeno ništa nije promenjeno po pitanju geometrije motorcikla, odnosno vešanja, čak može  i međuosovinsko rastojanje da bude duže ili kraće kao i predtrag, znači sve različito po merama od originala ali u stvari isto. Kod BMW-a to nije moguće jer praktično nema nikakav ram, sve je puna forma, agregat, menjač i kardan, cevasti nosač sedišta na čijem zadnjem kraju se vezuje gornja strana amortizera se takođe može prepraviti da bude drugojačiji od originala, čak da bude i jači, a da se zadrže nužne tačka za kačenje na agregat i menjač. Propisi pokrivaju 99,99% motora, ne znam dal ima nešto slično uopšte,  BMW je obrnuti izuzetak i iz tih formalnih razloga se ne može napraviti da bude različit na oko a da zadrži istu triginometriju, dok kod pretežnog ramovskog tipa se može ispuniti proforma, vizuelna različitost uz zadržavanje originalne geometrije, nonsens je BMW strpati u isti koš i meriti istim aršinom. Ako je meradavan Gospodin razuman, sasvim dobro može da shavti suštinu, ali ako je klasičan činovnik i uz to ne poznaje BMW, onda nema od toga ništa jer je njegova zadnja reč. I naravno, tvoj izbor je primaran, da li insistiraš na paraleveru ili ti nije on bitan, tj. custom dizajn ti je imperativ.   

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa dobro, kada vec razgovaramo naglas, moze da koristi zakacke na motoru da budu noseci deo rama, i estetski da doda proizvoljan broj sipki, koje bi bili svakako visak kao nosece, ali bi pravile razliku.

I veca promena ugla ne bi trebalo da bude veliki problem, posto motor prelazi iz jedne kategorije u drugu, a mozda ninji odgovara ili estetski ili vozno.

Uglavnom, igracke su tu, a da bi finalno dobile smisao, mora da se konsultuje sa drzavnim sluzbenikom, na srecu, sa covekom dobre volje i namere.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Geometrija prednjeg kraja direktno diktira kako će se motor ponašati u smislu upravljivosti i stabilnosti i pored biranja tipa motora se podešava shodno pretožnoj upotrebi i nekom ličnom stilu i pri opterećenju, sam ili pun tereata. Ggranično sa jedne strane je skuter, sa suprotne neki produženi čoper. U osnovi je igra nagiba same prednje viljuške i predtraga koji delom zavisi od pomenutog ugla, BMW konstrukcija omogućava da je motor okretan kao skuter a istovremeno stabilan kao R motorcikl i može se bez problema voziti GP tehnikom kao i gradskom, tačnije načinom koji se primenjuje u službenoj upotrebi. Čoper je nešto ekstremno, otprilke samo za pravo i blage zavoje i lično to nije moj izbor. BMW ima model koji sam vozio, R 1200 C, (inače sam sve tipove BMW-a imao prilike da probam), to je po izgledu custom i kad sam po prvi put seo na nužnu test vožnju imao sam dozu rezerve da mogu da se omlatim, međutim, motor se ponaša fenomenalno i osim pomerenih fuzastera prema napred i višljeg kormana, ciklistika tipski ista kao kod bilo kog BMW-a sa paralever / telelever oslanjanjem, vrlo malo mi je trebalo pa da se uvozam ko da sam na svom motoru, imam R1100GS. Negde u isto vreme sam probao neku Yamahu 1300, jeste impozantan motor ali ciklistički nije po mom kriterijumu. Naravno, stvar je ličnog opredeljenja, ali saobraćaj ne pravi podelu.   

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno da nije problematično, ali je kod pomenutih vodenjaka ukljonjen paralever da bi se hladnjak smestio a da liči na nešto, kod GS-a je to  moglo da bude rešeno elegantno, tako da kažem, nije bio nužan kompromis i ostao je paralever, uopšte se BMW izabira na osnovu niza specifičnosti, jedna od krucijalnih je vešanje, Bokser 1200GS je već godinama naj prodavaniji motorcikl uopšte u svetu. Često se misli da bi GP trkaći motrcikli imali takvo rešenje da valja, odgovor je da se takmičarski motorcikl vozi isključivo po pisti, samo vešanje je ekstremno tvrdo i kratkohodno, nema potonuća koje izaziva nužnu promenu geometrije prednjeg  vešanja i ciklistiku, jednostavno mu nije potrebno drugo rešenje da bi teoretski uvek imao isto ponašanje, al staza i drum nemaju ništa zajedničko, BMW sistem P/T u svakom trenutku i na svakoj vrsti podloge obezbeđuje dovoljnu konstantnost. Pričam možda više nego što se smatra da zavređuje zato što poznajem  problematiku i kroz ličnu praksu, ko nije osetio BMW-ovo vešanje ne može adekvatno da ga valorizuje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovi prvi, pre Eu4, Nine T nemaju vodeno hlađenje, nego je skoro pa isti motor kao i ovaj sto sam uzeo, vazdušno-uljno hlađenje. 

Svaka krivina u životu donosi neka nova iznenađenja i odluke a ja sam taman ušao u jednu i naletio na "nešto" što ce imati veliki uticaj na nastavak puta u ovoj temi :):):)

 

Stay tuned :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Zen Mod said:

pricajpricajpricaj!!!!

 

:smesna:

 

 

Uze sam jos jednog :) ...  isto godiste kao i onaj prvi, sad, u prvom dziru predje 14400km. 

U odlicnom stanju + otvoreni usisni sistem sa Power Commander 3, Arrow ispuh, ociscen nazad, led zmigavci, ...

Nema Öhlins zadnji amortizer ali taj vec imam pa cu ga prebaciti :)

Sad, sta ce biti sa cafe racerom to cemo da vidimo. U svakom slucaju imam "kalip" pa kad zapnem, mogu da pogledam :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, paja959 said:

pa sad si se fino izvezbao oko prikolice,postavljanja motora na to...pichim pichim pichit cu...:loleverybody:

Da znas da je tako, on mi pritego viljusku i skroz je nabio do kraja, ja odmah popustio i vratio je skoro na neoptereceno, da moze da radi dok se trucka na prikolici. Nije bilo nikakvih problema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ninjane mnogo je lep brate, al kad se to preracuna u ploce ...leeeleeee

Salim se. Sve je ok, kad te cini srecnim. Uzivaj druze.... Vec nagadjam. Sledece godine Beta i deca avionom, a ti zlom makinom. Jos da  se kostimiras.... i pravi HiMendestrojer

6843838.jpg.e111ccbe78d2bf085380284e95d588ab.jpg

8d2c793454accbb1b75720d65c2ea999.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...