Jump to content

Koji digitalni amp


sir Oliver

Preporučeni Komentari

vi's , ja kad sam skontao da mi usi vise nizasta ne sluze , takodje sam skontao da mi je vreme za motor

 

i jos vece zvucnjake

 

:smesna:

 

Idi bre :D

Pod kasne sate se slatko ismeja :)

 

Sent from my LG-E460 using Tapatalk

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razmsljam se da li da stavim 2x12000uf plus 2x4700uf snap in, po kanalu u amp ili da idem sa one rucne bombe Philips, 4x33000uf po kanalu....i sve to za AB pojacalo.

Onda kada pogledam ovo kutiche od amp, onda se bas zapitam kojom stramputicom ja to idem :(

 

Sent from my LG-E460 using Tapatalk

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ides onim putem koji ti obezbedjuje zadovoljniji san

sad , oces trpas bube u uvo ili ormane u sobu , ce da greje ceve , ladnjak ili ladi maleno kutiče ........ nije zabranjeno ni promeniti razlog zadovoljstva

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma san, losi su snovi. Vise volim da se probudim i slusam muziku.

Sire, kada odradim amp videcemo se kod Mise u Nis da cujemo ovo kutiche i ovo sto ja budem odradio. Hocu da cujem to pojacalo.

 

Sent from my LG-E460 using Tapatalk

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne greba kuciste, ima se sve. Bice potrebna dvojica da ga nose.

Nego Sire, da mi ispusimo jedan joint, mozda se otvori zvucna slika iz to kutiche...hebes limunovi. :D

 

Sent from my LG-E460 using Tapatalk

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 29.3.2017. at 8:38 PM, zek said:

Kako se pokazao kao DAC, odnosno sa digitalnim signalom na ulazu?

Juče sam ga ceo dan slušao  preko Apple AirPorta povezanog na optički ulaz DACa  jer  mi tako bilo najjednostavnije da ga  što pre čujem. Bio vrlo zadovoljan. 

Danas  ceo dan pokušavao da ga povežem na laptop (WIN10)  preko USBa (XMOS) ali  nisam uspeo. Drajveri nikako da se instaliraju. Doduše i nemam drajvere. U Navodilo za uporabo ima neki linak za drajvere  ali tamo je neki kineski forum o Alienteku. Sve na kineskom nigde da nađem gde se downloaduje  XMOS driver. Lažem nije samo na Kineskom. Može da  se bira i mandarinski kineski .:eek:

To sa XMOS mi je interesantno jer  u tom slučaju pojačalo radi u čisto digitalnom modu. Signal se pretvara u PWM a  ne u analogni i odmah pojačava.

Probao i sa drugim XMOS drajverima (JLSounds, Perreux,...) i bez uspeha.:confused1:   Već počela da me hvata panika da je uredjaj došao neispravan. :wavecry:

 

On 30.3.2017. at 0:07 AM, shonne said:

Razmsljam se da li da stavim 2x12000uf plus 2x4700uf snap in, po kanalu u amp ili da idem sa one rucne bombe Philips, 4x33000uf po kanalu....i sve to za AB pojacalo.

Onda kada pogledam ovo kutiche od amp, onda se bas zapitam kojom stramputicom ja to idem :(

U 22h  sam digao  ruke od  WIN i prešao na Daphilu.  Sve proradilo iz prve. :thumbup:  Počeće da mi se sviđa Linux. Ubodeš ekstravagantni USB i... radi .

Konfiguracija: Thin client,prenosni hard , Alientek i Audience. Niko nema manji (sistem) od mog.:icon_lol:  

@shonne stvar je za ozbiljno  preispitivanje. Kad ovi pikavci ovako sviraju, koja je svrha od pravljenja (kupovanja) velikih skalamerija

13 hours ago, shonne said:

Ne greba kuciste, ima se sve. Bice potrebna dvojica da ga nose.

Nego Sire, da mi ispusimo jedan joint, mozda se otvori zvucna slika iz to kutiche...hebes limunovi. :D

 

Može. Javni mi se za vikend ću biti  u Aleksincu.

13 hours ago, Doktor said:

Posle ispusenja dzointa ako se ne "otvori" zvucna slika, velika je verovatnoca da ce se konzumentima istog otvoriti "trece" oko. :)

Ma obično treće oko otvaram sa Teachers  ali ponestalo.:drinking-2:

 

@svima

Daklem ovako.

Zvuk vrlo interesantan preko XMOSa . Dosta čistiji, zvonkiji, življi nego  preko optike ( ali optika imala hendikep Apple AirPort koji je baziran na PSM2705. Nije optika sa nekog krštenog izvora kao što je CD)  

Vokal je vrlo sugestivan, prezentan .   Instrumenti imaju  odličam timber.  E sad vrlo moguće da je ova moja egzaltiranost Vanzemaljcem  ustvari trebala da se pripiše zvučnicima. Samo jednu sedmicu su kod mene i   nisu mi još ni oni legli  i  svakim novim albumom koji  slušam me sve više oduševljavaju.

U  svakom slučaju ako bih napravio neki bottom  line za Alientek to  bi bilo

_____________________________________________________________

KUPUJTE.

1 Čuje se odlično. Kvalitet zvuka odličan.  Uvek sam  bio skeptičan prema D klasi ali ovo  me razuverava

2 Snage na pretek. ( Sobno slušanje pot na 20,  na 27 se ne izdržava u sobi, ne znam dokle ide, 50-100:eek:)

3 Ima i DAC  i to i  običan i USB. Radi  u PWM modu pojačanja ( USB ulaz se ne pretvara u analogni već  odmah pojačava)

4 Price effectiv. Ne možete da našvajsujete ništa ovakvo za manje pare.  I DAC i pojačalo, i daljinski i display, i minijaturno estetski lepo kućište, i izvor za  napajanje.( Ne  za manje, ni za 3 puta veće pare)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam odavno digao ruke od Windowsa.

Mali jeste, i je tehnicar.

Sve super, samo kad si zadovoljan. Ipak...Trebao bi napraviti neki A/B test sa nekim drugim pojacalom, (sa velikim kondovima) cisto da se cuje kolika (ni)je razlika..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, silentbob said:

Sire, jesi li siguran da se digitalni signal iz xmos-a takav salje u amp?

Ja ne nadjoh taj podatak u specifikacijama.

A opet vidim da koriste ovaj AK5358 A/D konvertor, pretpostavljam da je to za AUX analogni ulaz?

 

Pa sad nisam siguran.

Da nije ono " Šta je babi milo to joj se i snilo"? Kad sam video da je AMP čip STA328 koji podržava direktno digitalno pojačavanje ja sam se ubedio da koristi i taj fazon.

 

1 hour ago, zek said:

Jeste, jer je ovde glavni čip STA328 koji to podržava.

Mislim glupo bi bilo (mada ne i nemoguće) da nisu iskoristili tu mogućnost

Drago mi je da ti se sviđa. 

Da li si dobio DVD sa drajverima? http://static.qobuz.com/info/IMG/pdf/D8-AMP_DAC_User_Manual.pdf a ako nisi http://bravomail.livejournal.com/280362.html

 

 

Nije bio nikakav DVD u kutiji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...