Jump to content

Koji digitalni amp


sir Oliver

Preporučeni Komentari

11 hours ago, skrstic said:

Moramdaseponovim9vbaterijaaaaa. Mrzim blanko. :buehehe:

Zaboravih da javim,...probao baterije, a i akumulator od 12V, glede šuma nema nikakve razlike, razlika u zvuku je minorna!

Te male bube jednostavno šume i nema pomoći...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Zmajz said:

Dačo, a da probaš dobri stari T-amp (Tripath), pomalo zaboravljen, ali ja ga koristim već više od 5 godina i šum još nije izašao iz njega, Isprobao i u hornama Eminence i isto nije ispustio šum.

Mozda Vedrane. Hoces ga ponijeti na TF da donesem jednu hornu za probu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod tebe ocigledno nesto ne valja u sistemu. Tda 7297 nema nikakvog smeca i zvuci jako lepo, a i tpa chipovi se kod nikog nisu bas tako lose pokazali kao kod tebe. Mislim da moras testirati sklop izvor-interkonekt-pojacalo-zvucnicki kabel-zvuchnik nezavisno od ostalog sistema, pa tek onda da procenjujes. Znaci, izvor telefon ili neki plejer, na pojacalo, pa kabel, pa zvuchnik. Baterija u napajanju za svaki slucaj. Sad sam prilicno ubedjen da imas problem sa masom, ozicenjem, kablovima, a ne sa samim pojacalima, osim ako i ona nisu lose sklopljena/povezana...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

34 minutes ago, Dacho said:

Probao sam i tu igračkicu, imam ju bas kod sebe,....na zalost isto kao i drugi moduli,....plus jos nekog dodatnog smeća u zvuku koje 3110 nema.

...možda ono što uštediš na ceni pojačala moraš da potrošiš na ostale komponente? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Vix said:

Kod tebe ocigledno nesto ne valja u sistemu. Tda 7297 nema nikakvog smeca i zvuci jako lepo, a i tpa chipovi se kod nikog nisu bas tako lose pokazali kao kod tebe. Mislim da moras testirati sklop izvor-interkonekt-pojacalo-zvucnicki kabel-zvuchnik nezavisno od ostalog sistema, pa tek onda da procenjujes. Znaci, izvor telefon ili neki plejer, na pojacalo, pa kabel, pa zvuchnik. Baterija u napajanju za svaki slucaj. Sad sam prilicno ubedjen da imas problem sa masom, ozicenjem, kablovima, a ne sa samim pojacalima, osim ako i ona nisu lose sklopljena/povezana...

Ne. Sigurno nije nista od toga, sve sam bio izbacio iz sistema i spajao sve moguce varijante s minimalnim konecijama, žicama i uređajima. Tesko je to opisati koja je to razlika obična horna i moja horna. Poanta je kada spojim AB klasu ili Pass Aleph 30 na horne šum je znaaaatnooo manji od bilo kojeg modula. I sto je najbolje kao sto sam vec napisao malo pojačalce na bazi PCL 85 lampi gotovo da i nema šuma.

Normalni korisnik taj šum preko dana i normalnog slušanja nebi niti primjetio ali kada nastupi opuštajuce slušanje u nocnim satima kada nastane poprilična tišina okoline tj nema više dnevne buke okoline i kada se potiho sluša klasika ili jazz u tihim dionicama kada glazbe skoro da niti nema šum je vrlo zamjetan i iritirajuci.

Kada stavis glavu metar od horne šum je svakako vrlo izražen.

Ajmo ovako za usporedbu.

Na trenutni sistem spojim obične zvucnike 87-90db osjetljivosti šuma nema, gotovo nikakvog čak niti kada osluhneš na 20-30 cm.

Kada spojim originalnu P.Audio hornu (slika ispod) šuma ima malo ali tek na blizu, recimo na pola metra je tek primjetan. Znači ovaj slučaj je spajanje na isti driver koji je deklariran na 110db osjetljivosti bez horne.

Ali kada na taj isti driver stavim svoju Tractrix hornu stvar se drasticno pogoršava. Koliko ta okrugla horna povecava osjetljivost iznad 110db ne znam ali šum drastično pojačava.

2017-04-20 16.34.04.jpg

2017-04-20 16.33.36.jpg

2017-04-20 16.33.03.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Rekoh vec nadji neki krsten pojacavac. Pravio sam zvucnike sa hornom na hi-eff visokotoncu (109db +6db horna) i ni sa jednim pojacavacem nije bilo tih problema a bilo ih je puno: Sony, Forte Audio, Leak TL12+, zzz-ovi gain clone, manicp-ov amp, Ei Torero... mada u pocetku je bilo suma ali sam kasnije ustanovio da mase u preampu nisu dobro izvedene. Dosao moj matori u goste, uzeo instrument i sredio uz kafu. Mozda pomogne, proveri i preamp

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...