Jump to content

FIM rallies u staroj Jugi


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 36
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

43 minutes ago, Zen Mod said:

kad pomenu Vilka ....... seca li se ko Imre Salme-a , iz Subotice ?

Bili smo u Luksemburgu na  na FIM reliju zajedno ! on sa pony ekspresom ! , one godine kad smo morali čekat "papire" ? i nosili crne trake na lijevom rukavu ? . Čak imam i prijavnice i popis osoba koje su išle na put iz cijele Yuge i s kojim motorima i imena i prezimena , naravno "prateće " ekipe : ! , da sad ne norim , ako koga interesira priredba iz tih godina , onda nije bilo "stikova" , al zamolit ću kuma da mi to ponovo pošalje pa ću obijelodanit ! Ako naravno niko nema nikaj protif ? ! To je fotografija izvornog dokumenta di se vide ko me ko ? :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

!!!!!!!!!!!

pa naravno!

ja sam bio mali tada ......... za Imrea znam samo iz Auto Magazina , koji sam kupovao redovno

cak sam negde dugo cuvao isecak o njemu , koliko sam bio fasciniran

otvaraj temu ovde (druzenje/meets) a ja tacno moram zamoliti Miku da nam ustanovi Auto/Moto stavku

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 hours ago, Zen Mod said:

!!!!!!!!!!!

pa naravno!

ja sam bio mali tada ......... za Imrea znam samo iz Auto Magazina , koji sam kupovao redovno

cak sam negde dugo cuvao isecak o njemu , koliko sam bio fasciniran

otvaraj temu ovde (druzenje/meets) a ja tacno moram zamoliti Miku da nam ustanovi Auto/Moto stavku

On je tad vozio za AMD činimi se Subotica , a ja za Valika Gorica . Glavni za organizaciju ( FIM -rely) je bio Relja ispred AMSJ. Uglavnom , bilo nas je iz (nak oproste ak koga zaboravim) Zagreb , V Gorica , Osijek , Subotica , Beograd i Skoplje . U stvari vidit će se kad mi kum pošalje fotke dokumenata . U stvari imam ih negde u ovom "robotu" , sam di bi ja to našel ? :) Mi smo na vi?. Al ima ko zna . Inače zgodna situacija je bila u tome dali ćemo opće ić . Naime umro nam ja precednik i onda sva politička klika ( niš bez politike? )  graknula , da se mi motoristi   zahebavamo u ovo teško vreme ? , ali je RELJA spasio situaciju time da ćemo imati crne trake na levoj ruci   i motoristi kakvi več jesu stavili su crni izolir band  kako nas je učio - snađi se druže? :). Dečki nije zajahebancija stvarno je tak bilo ! . Vjerujem da je provjerljivo ! :) . Imam čak i FIM iskaznicu koja je važila kao gratis ulaznica na sve utrke svjetskog prvenstva  ( čak i kod nas na Grobniku? ;))  Zabole me za Japan . ........ 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja pokažem iskaznicu , a on me gleda ko belog medveda , onda još nije postojalo varenje folija ( što je bilo dobro) :)  za neke ? . Onda on uzme "motorolu" pa krr krrr , pa vewli more ? :)  a red iza mene ....... Još da sam nekaj velim . Po pitanju otvaranju nove teme ! Pobijedio sam programiranje VHS rekordera , kojekakvih mobitela , al brate mili neda mi  se ponovo s ovim robotima . zato su tu klinci , pa ak budem ih upogonio ? poslat ču što sam obečao !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogli bi se jedne godine naci na FIMu? Jednom kad bude na lola puta od mene do vas :)

Ove godine je u Swe ali jedno 800km sjevernije od mene, sto znaci, za vas do mene jedno 2200-2400km + jos tih 800km vrlo zanimljivog puta do Sundsvall:a ... malo (pre)daleko.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

37 minutes ago, ninja said:

Mogli bi se jedne godine naci na FIMu? Jednom kad bude na lola puta od mene do vas :)

Ove godine je u Swe ali jedno 800km sjevernije od mene, sto znaci, za vas do mene jedno 2200-2400km + jos tih 800km vrlo zanimljivog puta do Sundsvall:a ... malo (pre)daleko.

Veli kum da je mjesto grad bio Holm ili nekaj slično ) i da ima skakaonice ? i da je bilo mrzlo ? kako kome :)  ,

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, black coffe said:

Jel svi imaju skijaške skakaonice ? :) Sviđa mi se "spika" , prava motoristička priča svi lagano "podhebavaju ! :) iliti kakaju :)

 

 

:)

Svi imaju neku skakaonicu ali nista veliko, ti koji imaju, nisu na holm. Inace, nisu Svedjani uopste dobri sa skokovima, "uvezli" su par mladih Norvezana da ih iskoriste za sljedeci OS ili tek za onaj tamo. 

Nemaju tradicije za to.

12 minutes ago, black coffe said:

Mislim da je " Etelbrik"  , to je fonetski  ? . Sad nije zeka nel s prisjećam ? :(

 

 

Ne znam, Oslo ima Holmenkollbacken a ostali su nepoznati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 25. februar 2017 at 10:58 AM, Zen Mod said:

kad pomenu Vilka ....... seca li se ko Imre Salme-a , iz Subotice ?

Jel on na mopedu, i na njemu još jedan moped u rinfuzi za delove, proputovao celu jevropu?

Čuo sam neku priču da si se krstili kad se neki ovdašnji lik tako pojavio na nekom moto skupu na severu evrope :)
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

57 minutes ago, ninja said:

:)

Svi imaju neku skakaonicu ali nista veliko, ti koji imaju, nisu na holm. Inace, nisu Svedjani uopste dobri sa skokovima, "uvezli" su par mladih Norvezana da ih iskoriste za sljedeci OS ili tek za onaj tamo. 

Nemaju tradicije za to.

 

Ne znam, Oslo ima Holmenkollbacken a ostali su nepoznati.

Sad bute moje "kapacitete" prebacili na klince koji budu našli moje spremljene fileove , dok sam loš pamtio :) !

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, ninja said:

Falun 98e ... tu je "velika" skakonica .. ali nema "holma" :)

 

http://www.lpmcc.net/rallies/rally_fim.htm

Proverit ću , al ko ga hebe ? pa nije ova prića pod "moraš "  ne pametujem niti imam razloga ' sam se malo sporije sijećam ? e sad što , ili kaj sam htio podijeliti iskustava  valjda mi nije greška ? , ne nužno svoja , al ? ja osobno vjerujem motoristima sa iskustvom i "onima sa iskustvom" ? NHF ! ?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 hours ago, ninja said:

Falun 98e ... tu je "velika" skakonica .. ali nema "holma" :)

 

http://www.lpmcc.net/rallies/rally_fim.htm

Obzirom da govorim iz "glave" pomješao sam  Etlbrik , Jenčeping i neki kumov naziv , a i kum ima koju godinicu , a on je kao ugostitelj imao više vremena navažati se po ( mi smo to zvali - gemišt relyima) . Ima i (mislim da se zove - Meritum ? ) nagradu za više od (?9?) relya. E ušto mi godine ? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...