Jump to content

JADIS 6L6GC & 6n3cE


mrcelavi

Preporučeni Komentari

6L6/6p3s sam imao u SE pojačalu pre 10-tak godine, nekoliko 6L6 NOS zapadnih varijabli i 6p3s iz OTK 2 kategorije (to valjda znači da su kontrolisanog kvaliteta i da su dobre?).

sve koje sam nabadao u pojačalo, i Istok i Zapad su vukle istu struju u grounded cathode modu sa autobiasom a što se sonike tiče, Ruskinje su išutirale u dupe Amerikanke.

ove tvoje treba isto premeriti, probati, nikako ne bežati od njih ako može ovaj rusoskeptik da ti to kaže :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rano je za utiske, trebace im usviravanje jer dugo nisu radile, bar tako kaze prodavac. Za sada je vazno da su ispravne. Na prvu loptu 6L6 dominiraju srednji za sada malo izrazeniji od el34, bas fin ne manjka ga . Sa usviravanjem trbalo bi da malo smeksa. 

Kasnije probam 6p3 ma bole ga .. sutra radim od 10 mogu da dresiram komsije malo.

 

DSC_0190.JPG

DSC_0191.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

JADIS firma pise da "ostaruje" izlazne lampe 120 sati pa ih tek onda testira i uparuje.i ja to radim ali 48 sati iako bi bilo bolje da bude duze.Problem je u tome sto se onda kod vecine lampi vidi da su radile i ajd' objasni ljudima... 6l6 serija treba da ima "suptilniji" zvuk od el34,pa ma sta mu to znacilo .Ove kineske ne mora da budu losije od ruskih ali ruske ce svakako biti dugutrajnije,prefiks E.medjutim ruski izvori kazu da je  lampa 6P3SE analogna  5881 a ne 6l6 i da tu ima razlike u zvuku zbog radne prave,itd....Zato me interesuje kakav je zvuk na tom tvom pojacalu.pretpostavljam da je PP i tu se ni bi primecivale toliko razlike ali...Da si blize pa da ti dam par zapadnih 6l6 da probas pa da usporedis .

621.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12AU7 Tung-Sol   i  12AX7 Electro Harmonix.

Suptilniji zvuk bi moglo da znači da ima malo izraženije detalje u srednjim i visokim, za razliku od El 34 koje imaju homogeniji zvuk rekao bih muzikalniji. Videćemo, možda se i one zamasne malo radom.

Danas probavanje 6p3

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kakvo je to tvoje pojacalo,jel PP ili SE paralel ,koji mod rada,jel ultralinear,jer kao trioda itd...Vazno je da znamo jer je ovo prilika da ocenimo rad cevi.koja snaga,koji Ua,koja Ia,to bi bilo interesantno jer rusi kazu da ta 6p3se-5881 radi bolje sa vecim Ua,ima vecu disipaciju,pa u triodnom modu itd......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U bre brate dunavko, ja sam samo zadovoljnii korisnik pojačala :rolleyes: nisam expert za iste. Po sećanju je PP a za sve ostalo jedino da ti dam linak https://primaluna.files.wordpress.com/2010/09/prestige-audio-le-prologue-classic-april-2010-english.pdf

http://www.hifi-notes.com/plplaudioreview.pdf

6p3 veoma blizu zvuka El 34 što se opšte zvučne slike tiče. Drži zvučnike autoritarno za 00  što se za 6L6 ne bi moglo reći. Izlazna snaga je malo rekao bih manja od EL 34 koje guraju oko 35W, 6L6 imaju možda i 10-ak wati manje.

Za sada ocena 6L6 fina lampa, malko nejaka sa izraženijim detaljima u srednjim i visokim. Već 12" bass je malo krupniji zalogaj za njih, mada... može se živeti s njima. Još će ih pržimo pa otom potom ovo je samo preliminarni sud.

6p3 opasno dobra, kupuje na prve taktove. Filozofija zvuka (ako se može tako frljamo) kao i EL 34 a ovo pojačalo je konstruisamo baš na 34 karakteristikama pa ne čudi da se prepoznaju. Nabavim još par kompleta za stock.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...