Jump to content

Recommended Posts

Mislim da bi F1 ili F3 bio za mene izgleda a i inace ko ima efikasne zvucnike da koristi sigle end pogodnosti :wub:

Prodavalo se ovde pre oko dve godine jedno pojacalo sa brdo malih kalemova unutra a poredjani delovi kao u Japanskoj apoteci ali ne mogu nikako da nadjem taj oglas. 

http://www.firstwatt.com/prod.html

Pogledaj koji bi ti pasovao.

Recimo SIT-1, SIT-2, J2 su mislim super za efikasne zvucnjake.

Sad, za to ne postoji zvanicna sema jer je jos uvek u proizvodnji, ali taj problem moze da ti resi recimo Zen :rolleyes:

F3 ima plocice negde po oglasima, valjda Woland prodaje.

Dabome: http://www.diyaudio.rs/topic/8526-first-watt-f3-by-impuls-kompletirane-pcbs/

43 minutes ago, Zen Mod said:

a jes

si cuo ikad KSA5 sa postenim sluskama ili - ne daj Boze , na Lowther-u ?

cuo na fostexima od 8", odlicno.

F3 ima Woli na oglasima , zasrafi i vozi

Sit-1 i Sit-2 ne moze niko da napravi jerbo u njih idu Pas SIT1 izlazni , koje nema niko do Pass

u Evropi nam da postoje 3 para tih tranzistora , a da nisu vec ugradjeni u pojacalo

Zen ne resava problem sema uredjaja koji su u proizvodnji , bar ne resava komercijalno .......

bogami i J2 tesko moze da se napravi .. ako se ne izbulji skoro 500$ za izlaze

moglo bi i sa pola , samo dole da se koriste original Semisouths , gore da se koristi IRFP240 (ili jos bolje IRFP150) u Mu-follower stepenu .... ali i za to treba imati semu i znati

Znam za Wolandovu ponudu ali ja se samo interesujem za sad nisam mislio bas odmah da idem u kupovinu. 

To ce kada se bude radilo verovatno da radi neko Zen na primer a steta za ovaj SIT 1. to mi izgleda primamljivo ali dok ja resim mozda ce moci da se napravi par tih mono blokova ko zna . Citam kritiku i mislim da je to to samo 1 tranzistor OTL varijanta. Videcemo sa Zenom kada dodje vreme jer mi se svidja njegova pedantnost a strucnosti i da ne spominjem. Sto se kaze imao bih poverenja da cu dobiti spravu po svom tehnickom ali i estetskom zahtevu sto se tice interijera. 

Evo samo radi informacije, ja imam Zen v9, tj F3. Lepo on radi, ima malo meksi zvuk i malo podseca na lampe, ali ipak nije lampas, i nije bas to-to. Sad ne znam kakav "karakter" zvuka zelis. Recimo meni se jako svideo zvuk "Hirage" na Fak-u. Ove Passove varijante sa sada vec skupim ili nenadjijum delovima necu da razmatram, mada ima lepih jednostavnih stvari, kao recimo De-Lite amplifier. Meni isto bio zanimljiv Nelsonov PLH amplifier, (varijanta JLH-a) ali nesto nisam video da je neko to pravio...

da pojasnimo pitanje - da li sam radio F5 V2 ?

po snimku , to je F5 Turbo , V.2

radio sam jedan kanal F5 Turbo , na tabli iverice , kao uostalom i maltene sve Passove ampove

Ako sam dobro razuneo vlasnik ovoga te preporucuje pa sam mislio da si ti radio ovaj primerak

Citiram

zvuka poput Admina našeg DIY foruma g. A.P. (nadam se da mi neće zameriti na ovako rogobatno smišljenom imenu dela onoga čime se on bavi) da vam dizajnira nešto poput Pass F5 Turbo (u v2 ili u monoblock opciji) sa vašim ličnim pečatom u svemu. Da Vam Leonardo napravi kutiju (originalnu ili sa ličnim pečatom) opet bar na nivou vrhunskih "konfekcijskih".

Lepota ove ideje je što bi verovatno, u dogovoru sa "inženjerom" zvuka, mogli da utičete na boju zvuka što Vam u konfekcijskim rešenjima makar to bio i MCintosh MC 402, nije moguće jer ga ne "poznaju u dušu"

kraj citata.

vlasnik ovih reci je i vlasnik videa.