Jump to content

Jos jedan Babelfish J


sich

Preporučeni Komentari

Nekoliko malih ispravki.

Protok struje kroz namotaj transformatora stvara u jezgru magnetno polje a ne elektromagnetnu indukciju. Transformatorski lim zuji zbog efekta magnetostrikcije, promenljivo magnetno polje u jezgru izaziva promene dimenzija jezgra odnosno zujanje..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pretpostavka da si proverio PSU

idealno je da radis kanal po kanal,ali ako si dovoljno siguran u sebe/svoju izvedbu , mozes raditi sa oba prikljucena na PSU

procedura:

oba ulaza grounded , bes opterecenja na izlazu

jedan DVM stavis na izlaz , za monitoring DC offseta

upalis

proveris da preko R10 imas oko 470mV , znaci 10mA kros LTP CCS.

setuj to  sa TP2

 

drugi DVM preko R29

iterativno - putem TP3 regulises struju Aleph CCS-a (gornji mosfet) a putem TP1 podesavas struju donjeg mosfeta

cilj je da imas pad napona na R29 od nekih 0.6 do 0.66V za Iq od ~2A i da imas sto blize 0mV na izlazu

pri svakom koraku napravi promenu od 50% do zeljene , vrati poklopac kutije , sacekaj temp. equilibrium , proveri vrednosti

onda skines poklopac , izvrsis promenu od 50% do zeljene vrednosti , vrati poklopac , sacekaj , proveri vrednosti

 

finalni cilj je oko 2A Iq i sto blize 0mV  na izlazu , u uslovima temp. equilibriuma sa poklopcem na mestu - dakle kako ce amo i biti u eksploataciji

 

prosto k'o pasulj , zar ne ?

:)

 

sve napisano vazi za oba kanala , redosled setovanja kanala po volji

 

base-pcb-sch.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Beli_Ninja said:

Meni su rekli da treba da se uzemlji zajedno sa jezgrom. I vikler iz Kga mi je napravio jedan takav trafo ali je bakrni lim obavijen oko jezgra i kalema i spojena sa slepim zavojkom i sve to uzemljeno.

ok, hvala!

sich, izvinte na offtopicu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo primera. Ovo je mali trafo (oko 15VA). Narandzaste zice su primara, a zuta pored njih je slepi zavojak izmedju primara i sekundara takodje od folije. Trafo je usrafljen na pcb i jezgro je spojeno na uzemljenje, kao i slepi zavojak. Meni je receno da se to tako radi i tako sami uradio i nema nikakvih problema.

 

Takodje, izvinjavam se na offu. Ako smatrate da je visak, brisite.

DSC_1192.JPG

BRA_0875.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

59 minutes ago, Zflazar said:

ok, hvala!

sich, izvinte na offtopicu.

Ako sam ja dobro razumeo slusajuci ljude koji su pricali o tome taj bakarni omotač ti služi kao izolacija koja sprečava elektromagnetno polje da dodje u interferenciju sa ostatkom pojacala. Nesto kao oni oklopljeni zvučnici. Sigurno postoji elektromagnetno polje i posle toga, ali je verovatno dosta smanjeno. Ovako kad se gleda ima smisla, jedino ja nerazumem onaj deo sa lemljenjem za jezgro trafoa, ali i to mi ima smisla. Delimično.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvini Zene:

upalis

proveris da preko R10 imas oko 470mV , znaci 10mA kros LTP CCS.

set sa TP1

Zar ne bi trebalo da je LTP CCS preko TP2 ?

Trimeri su fabricki na pola,ostaviti ih u tom polozaju ili krenuti od 0 ili 1/3 recimo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, sich said:

Izvini Zene:

upalis

proveris da preko R10 imas oko 470mV , znaci 10mA kros LTP CCS.

set sa TP1

Zar ne bi trebalo da je LTP CCS preko TP2 ?

Trimeri su fabricki na pola,ostaviti ih u tom polozaju ili krenuti od 0 ili 1/3 recimo.

u pravu si za TP2 , napravih typo

editovano u predmetnom postu

trimpoti - ostavi ih kako si ih zalemio (dolaze na pola)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kasnije,veceras krecem u akciju kad se malo stabilise napon!Moracu da idem preko autotrafoa jer se kasnije stabilise na~240 pa ce ga spustam.Preko dana varira od 232~238 i to bez ikakvog pravila.Kao da na liniji ima neki veliki potrosac pa dodje do naglog rasterecenja. :realmad:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve povezano po instrukcijama,oba kanala,diode sijaju,LTP podesen na 470mV i posle sat vremena ne mogu da izvucem vise od 550mV na R 29 i offset stalno bezi +/- ~20mV.Podesim ga na 0 ali on pobegne.:shout:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

klizanje offseta je znak da se temp. sistema nije stabilizovala

sto se tice Iq - si dosao do kraja sa TP3 ?

ako jesi ,povecaj R24 na 150K, onda fino sa TP3

ako i onda ne mozes da izvuces 2A , moras promeniti sve 0R33 na 0R27 (4 kom po pcb)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...