Jump to content

HE Sajam Stockholm


mrcelavi

Preporučeni Komentari

4 hours ago, skrstic said:

Super. Još kad bi napisao šta je na slikama. To za nas neupućene.

Pridružujem se i ja neupućenima. Za većinu izloženih nit sam čuo a pošteno nisam nešto ni zainteresovan jer nije moj cenovni razred.

Na sajam idem zbog zvuka, naslušam se vrhunskih uređaja tek da shvatim ponovo da kući imam bolje :sarcastic_hand:

Ako vas neki uređaj konkretno zanima, napišite pa ću pogledati uvećane slike ( u originalu su sve RAW format) možda se i vidi natpis.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E ovde se provelo najviše vremena. Pure Audio Projekt. Construktor ( bivši DIY-er) baš cool tip, zamolio da mu pošaljem slike koje sam pucao. Jedini potpuni OB koncept na sajmu i ubedljivo najrelaksiraniji zvuk. Prema njegovim rečima ubaciše manji model sa 2X10" jer su predhodne overkill za malu prostoriju. 

DSC_0144_Easy-Resize.com.jpg

DSC_0145_Easy-Resize.com.jpg

DSC_0146_Easy-Resize.com.jpg

DSC_0147_Easy-Resize.com.jpg

DSC_0148_Easy-Resize.com.jpg

DSC_0149_Easy-Resize.com.jpg

DSC_0151_Easy-Resize.com.jpg

DSC_0153_Easy-Resize.com.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nastup zajednički sa Soul Note.  CEO kompanije ( Finac) mi je objasnio da su firmu pokrenuli penzionisani inžinjeri Maranca oni iz zlatnog doba frime sedamdesetih godina.

Ono što je po njegovim rečima interesantno pokazao mi je njihov SS integralac sa Zero Fidbeck. Cena 2300 evra, kako on kaže sledeće pojačalo na sajmu sa 0 fidbeck-om košta preko 30 000 eura.

Staraci uložili znanje i iskustvo da se malo zabave u penziji. Da li je sve to tako pojma nemam ali je bitna priča :)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zbog ovoga sam najviše i otišao na sajam. Da konačno poslušam kako voze AVANTGARDE. 

Demonstrator nas je izvozao kao decu na sankanju.

Sačekao da se napuni sala, svira neka muzikica, seo poslušao i ok ustanem da napravim koju fotku. Počinje druga pesma, jedna od onih koju često slušam kući. Sednem ponovo.

Tada tip izlazi napred i objašnjav ovako. Ovo što ste sada slušali je MP3 najnižeg kvaliteta sa lap topa i 3,5 mm priključka za sluške. Znači integruša obična. 

E ovako zvuči Avantgarde zaista i ubaci HR disc u McIntosh i BAAAAAM

Au jebo te ovo je bilo zaista za pamćenje ali zaista. Mrak, kraj nema dalje. 

 

 

DSC_0175_Easy-Resize.com.jpg

DSC_0172_Easy-Resize.com.jpg

DSC_0173_Easy-Resize.com.jpg

DSC_0174_Easy-Resize.com.jpg

DSC_0176_Easy-Resize.com.jpg

DSC_0177_Easy-Resize.com.jpg

DSC_0178_Easy-Resize.com.jpg

DSC_0182_Easy-Resize.com.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za kraj Wilson Audio. U dva navrata sam slušao Wilsone, prvi put Alexandrie 2 i kusur metra u vis sa Audio Reserch  amplifikacijom i strašno jadno nigde dubine ma totalno razočarenje.

Sledeći put kad poznanika Witt sa Krell KSA-250 ampom  u neadekvatnoj prostoriji oko 16 m2. Bas solidan al vrište kao da ih neko kolje.

Ovo sada je mnogo prijatnije zvučalo.

 

DSC_0185_Easy-Resize.com.jpg

DSC_0187_Easy-Resize.com.jpg

DSC_0184_Easy-Resize.com.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, mrcelavi said:

Zbog ovoga sam najviše i otišao na sajam. Da konačno poslušam kako voze AVANTGARDE. 

Demonstrator nas je izvozao kao decu na sankanju.

Sačekao da se napuni sala, svira neka muzikica, seo poslušao i ok ustanem da napravim koju fotku. Počinje druga pesma, jedna od onih koju često slušam kući. Sednem ponovo.

Tada tip izlazi napred i objašnjav ovako. Ovo što ste sada slušali je MP3 najnižeg kvaliteta sa lap topa i 3,5 mm priključka za sluške. Znači integruša obična. 

E ovako zvuči Avantgarde zaista i ubaci HR disc u McIntosh i BAAAAAM

Au jebo te ovo je bilo zaista za pamćenje ali zaista. Mrak, kraj nema dalje. 

 

 

DSC_0175_Easy-Resize.com.jpg

DSC_0172_Easy-Resize.com.jpg

DSC_0173_Easy-Resize.com.jpg

DSC_0174_Easy-Resize.com.jpg

DSC_0176_Easy-Resize.com.jpg

DSC_0177_Easy-Resize.com.jpg

DSC_0178_Easy-Resize.com.jpg

DSC_0182_Easy-Resize.com.jpg

jbt, slušao avantgarde duo na dva mesta u potpuno drugačijoj sobi sa drugim setupom, u oba slučaja me iritirao beaming horni i krivo srastanje bas područja sa ostalim dešavanjima. Valjda su to na sajamskim primercima izbegli? nemam pojma...eto dokaza koliko je naš hobi subjektivan po pitanju dopadanja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...