Jump to content

Panasonic SB WA520


Zivota Spaosjevic

Preporučeni Komentari

e ovako ja sam ovaj vufer prepravio da radi na racunaru a inace je od Panasonic kucnog bioskopa imam samo vufer nemam satelite to je aktivini vufer u njemu je pojacalo i sva elektronika nije bilo tesko sve to premostiti i povezati dve zice direktno za trafo i staviti prekidac izmedju.Nasao sam seme povezao sve to lepo ali gde god stavim vufer u sobi basa nigde nema sem u jednom cosku sobe i to kod ulaznih vrata tako da kad se uzelim basa odem u cosak do vrata i slusam uz rizik da me neko ne lupi vratima.E sad mene zanima razlog zasto se cuje samo tu lepo dizao sam ga i u vis na police jer sam mislio da krevet smeta stavljao u sve moguce coskove isto uvek se u cosku jednom cuje najbolje mozda jedan do razloga moze da bude to jer je prikacen za laptop mada opet u tom cosku se bas lepo cuje laptop je gejmerski tako da ima 2 izlaza pa sam ulaz za vufer povezao na jedan 3.5mm a ulaz za satelite na drugi 3.5mm i oba u laptop dakle povezana su 2 satelita od mogucih 5 i to front left i front right...snagu vufera ne znam svuda sam trazio i nisam mogao da nadjem kolika je snaga a velicina da kazem zvucnika na vuferu (ne razumem se bas u to) je  17 cm.Razmisljao sam da ga prodam jer sam ljubitelj da kazem basa i takve muzike pa ako ne mozete da mi pomognete oko ovog problema moze da mi preporucite neke zvucnike normalno sa dobrim basom za laptop racunar sve jedno trenutno nemam racunar.A moze da bude da je problem do laptopa jer je preslab imam zvucu SB Audigy ali nemam racunar da proverim da li je bas do laptopa problem.Moze i nesto ozbiljnije za neke zurke tako nesto obicno sam ja taj koji nosi zvucnike po zurkama .Izvinjavam se ako sem omasio deo namenjen za ovakve stvari ako treba nek admini premeste negde gde treba..i hvala unapred dosta sam kucao valjda ce barem nesto da bude jasno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 19
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

ja na zalost ne mogu , nije mi to fah

mozda je neko imao prijatna iskustva pa i preporuci

no , ograda sa moje strane ........  ako je jedan bass u pitanju , malo teze ce da se desi ista u prostoriji ako taj jedan nije bar 12" ........ a i onda se zahteva poprilican nivo kvaliteta , da to ne bi bilo obicno laprdalo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a isplati li se da uzmem 2 trosistemca plus pojacalo?Ima dosta trosistemaca za 150e..samo ne znam koliko bi bilo pojacalo..
nasao sam ove zvucnike   Omni Audio SA 12.3  2x200 Watt 8 omh bass: 30cm (12 inc)  120e znaci da bi mi trebalo pojacalo od 8 omh i 200w po kanalu?Nasao sam jedno pojacalo od 125 po kanalu 8 omh  Kenwood KA-990SD  80e..kako to uopste ide da li mora da bude 200w po kanalu da bi radilo kako treba ili?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima dosta pojacala na KP za 50e

ovo sam imao, jako je i ima dosta prijatan zvuk (tranzistorsko sa sankenima u izlazu): http://www.kupujemprodajem.com/Pojacalo-JVC-A-X-333-43128312-oglas.htm

Samo to ti izlazi iz budzeta, ako se rastegnes do 200e, za 150 uzmes ovako nesto: http://www.kupujemprodajem.com/Canton-Nestor-602-43083321-oglas.htm

I milina jedna, bolje nego 90% 5.1 ili 2.1 sistema koji se danas prodaju za te pare.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Života, nije baš tako, preslabo pojačalo ti je opasnije po zvučnike od prejakog ... osim ako si gluv. (Pre)slabo pojačalo može  lako dospeti u kliping(usled nemogućnosti da isporuči potrebnu snagu), što može da ti sprži zvučnike. Kod (pre)jakog pojačala, pri normalnoj upotrebi,  pre će ti stradati uši nego zvučnici.

Za njihovo  uparivanje, osim otpora zvučnika,  bitni su  ti i efikasnost zvučnika kao  i veličina sobe, pa čak u neku ruku i vrsta muzike koju slušaš. Za efikasnije zvučnike ti treba slabije pojačalo, kao što ti za manje efikasne zvučnike treba snažnije. Isto tako važi i za veličinu sobe - za veću prostoriju ti treba snažnije pojačalo.

Dakle, nije ti to baš tako prosto kao što si u tvom prethodnom postu napisao. Proguglaj malo na tu temu. Evo ti ovaj link za početak : http://www.troelsgravesen.dk/power-handling.htm

I ne boj se, nije to baš ni tako komplikovano. Neko pojačalo od 50-ak W(kao što su ti i preporučili)  biće ti sasvim OK za većinu zvučnika koje ćeš najverovatnije koristiti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znaci bitno je da pojacalo ne bude slabije moze malo jace a otpor da bude slican,ukratko?I sta podrazumevas pod efikasnos?Kvalitet ili nesto drugo?Citao sam da ne valjda da bude veci otpor zvucnika od pojacala pa mislim onda da budu jednaki i to je to tu ne moze da se pogresi.
ja sam gledao po nekoj logici da koliko su jaki zvucnici treba toliko da bude jako i pojacalo ali dosta proizvodjaca da kazem lupa pa pise da neki zvucnici imaju 500w iako to nije realno uopste pa me to malo buni...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zivota Spaosjevic said:

Citao sam da ne valjda da bude veci otpor zvucnika od pojacala

Pazi ovako - zvučnici imaju neki otpor (bolje reći impedansu), a pojačala nemaju otpor, već su deklarisana za koje otpore su predviđena da rade.

Efikasnost zvučnika se meri u dB i taj podatak što je veći to su zvučnici efikasniji, odnosno treba im manje snažno pojačalo da bi dostigli isti nivo buke (glasnoće).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, Zivota Spaosjevic said:

ali voleo bih nesto da naucim i da znam..

Koliko vidim Života, ti si baš totalni početnik i imaš problema sa osnovnim pojmovima iz ove oblasti. 

Ako razumeš engleski, na onom linku što sam ti dao, imaš dosta toga za učenje(na dnu stranice imaš korisne linkove). Evo, što se uparivanja  pojačala i zvučnika tiče, počni npr. od  ovoga :

Loudspeaker Sensitivity and Amplifier Power Requirement

Ako nađem nešto o ovoj temi na našem jeziku, primereno za nivo  početnika , postaviću link u ovoj temi.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlično, onda nećeš imati problema da  proguglaš i pronađeš ono što te zanima. To što sam rekao da si početnik, nije kritika  već samo konstatacija. Svako je nekada u nečemu bio početnik i to nije nikakva sramota.

Ako imaš interesovanja i za samogradnju (tj DIY), čime se uglavnom bave ljudi okupljeni na ovom forumu, evo ti link za jedan interesantan website :

Elliott Sound Products - The Audio Pages

Tu možeš naći dosta odgovora na ono što te zanima iz oblasti audiotehnike, čak i ako nisi zainteresovan za DIY.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...