Jump to content

Iskra OZ40 da li to to?


pecello

Preporučeni Komentari

ne . u kutijama od Garrard gramopojacala su bili samo ovi driveri sa trubicama

postoje ti isti driveri bez trubice , u nekim drugim Iskra kutijama , ali mislim da je bilo jos razlike jer to ni izbliza nije bio extended range driver

iteracija sa AlNiCo - postoje cak dve razlicite , sa dve velicine magneta , se razlikuju i po tome sto vesanje nije gumeno nego corrugated paper , izjedna sa cone

manje basa , ali zato sve ostalo za koplje bolje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

51 minutes ago, крокодил said:

Pazario danas za 40 jedinica.

Rekoh ja da ima jeftinije:oldtimer:,  mada sam ih ja svojevremeno nabavio čak i povoljnije, ovako, bez kutija. 

Nego, što ti ne kupi one kutije za 80(one što se mrze slikati), umesto da ih kolegi sa foruma nudiš ? :rolleyes:

Biće da sam mnogo omatorio, ovako se '' u moje vreme'' nije radilo.:stink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ne trebaju mi, navukao sam kojesta, i sto ce mi  trebati i sto nece. Ovo mi bilo zao da ne uzmem, a nije ni preveliko.

Od Onkena sa Altecima sam odustao, nemam ih gde drzati, pa ce na dobos. Kupio sam pre mesec, dva, stari Heybrook 1, i to samo zbog stalaka.

Kada sam pre desetak dana ukljucio HB1, malo se nisam usrao kako dobro rade. Jednostavno, zaboravio sam kakva je to fantasticna kutija. Stavio sam ih bio na KP, menjani ovjesi, pa skrnavo zalepljen dast kap, tekstilni, onako uvukao se u sebe.

Same kutije su jedne od ruznijih koje sam video, i to ona najgrdja kombinacija sa zlatnim slovima, bez mrezica, ali toliko zivota u njima !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, Beli said:

Rekoh ja da ima jeftinije:oldtimer:,  mada sam ih ja svojevremeno nabavio čak i povoljnije, ovako, bez kutija. 

Nego, što ti ne kupi one kutije za 80(one što se mrze slikati), umesto da ih kolegi sa foruma nudiš ? :rolleyes:

Biće da sam mnogo omatorio, ovako se '' u moje vreme'' nije radilo.:stink:

Ne znam jesmo li se razumeli - kutije i dalje stoje za prodaju, ja sam uzeo ekstra par basica kod istog coveka.

Do juce nisam ni znao da ima i dodatni par drajvera.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 25.2.2017. at 2:49 PM, Zen Mod said:

ne . u kutijama od Garrard gramopojacala su bili samo ovi driveri sa trubicama

postoje ti isti driveri bez trubice , u nekim drugim Iskra kutijama , ali mislim da je bilo jos razlike jer to ni izbliza nije bio extended range driver

iteracija sa AlNiCo - postoje cak dve razlicite , sa dve velicine magneta , se razlikuju i po tome sto vesanje nije gumeno nego corrugated paper , izjedna sa cone

manje basa , ali zato sve ostalo za koplje bolje

 

WP_20170226_15_21_24_Pro.jpg

WP_20170226_15_21_58_Pro.jpg

WP_20170226_15_22_07_Pro.jpg

WP_20170226_15_22_24_Pro.jpg

WP_20170226_15_22_54_Pro.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
  • 1 month later...

mogu li sad negde da nadjem negde dva visokotonca i oba dva bass zvucnika imam ove kutije i pregorela su  mi i ne mogu nigde da nadjem to,msm ja sam naso isto neke ei bass zvucnike ali nije to to,a visokotonce ovakve te velicine bas isto kao sto su za ove kutije nigde ne mogu da najdem. hvala vam unapred za pomoc pozdrav 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mogu li sad negde da nadjem negde dva visokotonca i oba dva bass zvucnika imam ove kutije i pregorela su  mi i ne mogu nigde da nadjem to,msm ja sam naso isto neke ei bass zvucnike ali nije to to,a visokotonce ovakve te velicine bas isto kao sto su za ove kutije nigde ne mogu da najdem. hvala vam unapred za pomoc pozdrav 

 

 

Imam 2 para visokotonaca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...
  • 3 nedelje kasnije...
On 2017. 06. 17. at 0:51 AM, pecello said:

U medjuvremenu sam pazario od kolege ManicP pomenute kutije sa trubama, uzput malo obisao Banat :D

i normalno malo modifikovao po vasim idejama, lepo svirucka sa EL84SE ruskog porekla :D

u medjuvremeno isprobano i sa GU50 SE diy pojacalom, jos bolje nego sto sam mislio :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...