Jump to content

Vid'o sam Ninjino lice ............


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 129
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

4 hours ago, ninja said:

Vidi se, i terminali kulturniji kod cara :)

sad mi pade na pamet

a ono , yes , kad si se za terminale pruzio kol'ko za ceo case :rofl:

 

mada , ima ih i gorih :smesna: ....... paj'z kol'ko se on nastedeo , gledajuci case naspram ostaloga :

 

 

SupefFi M2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Verujem da je protiv svih Zenovih principa...ali ugradio mi je fancy konektore. Kablove koje sam mu doneo (Cardas)...e to je vec bilo previse, vratio mi ih kulturno zapakovane ;) Ispostavilo se da su mi bas ti Cardas komadici zice par godina kasnije zatrebali za dzampere na bowersima. Zakljucak: Zen kad zeli vidi i u buducnost :)

Druga jos veca brljotina sa moje strane je insistiranje na ugradnji Thel protektor plocice. Valda jedini Pass amp koji to ima? Zastita od kratkog spoja, temp, zadrska pri ukljucenju...Za ovo sam morao zvati Nelsona u 3 sata ujutru po USA vremenu da nam da green light. 

Trece i najmanje bitno je da sam za cenu WBT nextgena kojeg nisam ni kupio ali  ni ugradio dobio upgrade sa quad differential Super Symmetry ulazom, otuda XLR na sasiji. Cudim se da vama to nije ugradio, znacajno se bolje cuje :D 

Da li zbog 1,2 3 ili kombinacije faktora, elem to malo pojacalce ima zilu za ne poverovati. Drugar koji je bio X puta tvrdi da je to zbog feedback-free konstrukcije. Hebem ga, mnogo vise zadovoljstva do sada mi je pruzio od XA.5 krmaca. Trenutno je na zasluzenom odmoru, umesto 3 Bowersova oma sada tera Tannoyevskih laganih 8 oma. Na kraju ali ne i najmanje bitno, nema prokleti  pot za stelovanje harmonika, valda je isti po tom pitanju kao i original. Veoma gadna stvar je taj pot, kao bezbrojni filteri na novim dacovima, nikad ne znas koji set up je pravi. :D

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije ni wbt mnogo bolji. Najveci downgrade na mojim kutijama je bio sa wbt terminalima (ali je fensi videti ih. Najbolji su uzdasi: uuuuuh WBTiiiiii). Dok sam imao luster kleme zvucnici su jos i svirali a kad sam se istresao za wbt terminale, trebalo mi je mesec dana da nadjem uzrok loseg zvuka. Dj.NIk ima neki predlog dobrih konektora ali nemaju fleksibilnost zamene kablova. Na cega ih montiras to ti ostaje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moji lični favoriti:

https://www.springfieldspeakerrepair.com/mobile/product.aspx?ProductCode=2Term1

možeš ih i rastaviti pa turiti na udaljenost po volji. Kontakt uvek dobar, ne drnda ti po kraju kabla, sličan princip stezanja sa federom kao kod starih Tannoy zvučničkih terminala.

ja ih koristim na zvučnicima (zamenio Tannoy-konektore sa njima) i na phono preamp-u za fiksiranje GND-žice od gramofona

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_2Term1-2T.jpg

WP_20170301_14_45_59_Procompressed.jpg

WP_20170301_14_45_37_Procompressed.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izuzetno lepo uradjeno, sigurno je i muzikalni ugodjaj koji donosi prepoznatljivo dobar.

Jedno zapazanje, pa i pitanje.

Koji je razlog sto su plocice stavljene dole, a ne u sredinu?

Ako se ne varam, deltaT kod _kondukcije_ je krace od sredine ka krajevima, nego sa jednog kraja na drugi. Odnosno duplo brze ce se izjednaciti temp. i samim tim ranije rasteretiti hladjeno telo. Ovo nije _konvekcija_ da se preko vazduha prenosi toplota, uz poznatu cinjenicu da se topao vaduh penje na gore...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...