Jump to content

Vid'o sam Ninjino lice ............


Zen Mod

Preporučeni Komentari

a jes , Photoshop je cudo!

(kad sam zadnji put bio u Wolandlandu , napravih svecnovoskni otisak kluceva od podruma

iskoristicemo priliku njegovog odlaska na vacation u Kazablanku , te se usunjati i osloboditi ga viska shrckovanijeh podrumskijehTannoya )

 

:crazy:

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 129
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
5 hours ago, Zen Mod said:

mda

 

sta se radelo za ovi vikenad ?

 

Igrao se sa lampama, mijenjao i biasovao :) ... i odkrio da je jedan od esl:ova malo problematican. To njemu treba vremena da se ugrije pa da pocne raditi normalno, na pocetku je bas tih a posle 2h proradi normalno :(

A cekami kablove da mogu i M2 da prikljucim.

Marantz je na kanalu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znam da sam citao years ago , eve sta je :

 

Quote

I've left the speakers charging for days, and they still are quiet, or one of them is quieter than the other

The Quad ESL's are quite old, and the diodes in the power supplies were made during the early days of semiconductors. As such, the diodes in the rectifier portion of the power supplies of the Quad ESL's often go bad over time. This results in a low output in the power supply that charges the speaker panels, and thus low output from the speakers. This is the most likely cause of a set of speakers having an output imbalance. This imbalance will result in a speaker that still sounds "correct" tonally, but the output is low across the entire sound spectrum. The solution to this problem is to rebuild the rectifier portion of the power supplies.

to je tuta da se popravi :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

38 minutes ago, ninja said:

... i odkrio da je jedan od esl:ova malo problematican. To njemu treba vremena da se ugrije pa da pocne raditi normalno, na pocetku je bas tih a posle 2h proradi normalno :(

. . .

Pod 1. - proveriti EHT jedinicu tog panela.

http://www.quadesl.org/index.php/fixit/eht-unit

Pre tog pod 1. - da li su ti nonstop ukljuceni paneli u struju ili ih iskljucujes kada ne slusas muziku ?

Btw, ne videh ovo od @Zen Mod-a. :thumbsup:

To bi bilo za pod 1.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za popravku u Sve ne znam. 

Nisu uključeni cijelo vrijeme, mala mi je kući sama posle škole i bojim se da joj svašta ne padne na pamet, a iza se nalaze oni mali, aktivni, sa kojima ona pojačava zvuk na TVu tako da se muva redovno oko njih. 

A Doc, rado bih ja pregledao cijele da imam koga. Vidjet ću sa tipom sto mi gleda Marantza ako zna oko ovoga. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svodi se na to da treba izvaditi kutijicu , istopiti vosak , zameniti nekoliko dioda koje kostaju 2E ukupno i ima ih u svakoj trafici Duhana , zaliti ponovo voskom

ima tutorijala na netu  , moze svako da uradi ko zna koja je koja strana lemilice

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, ninja said:

. . .

Nisu uključeni cijelo vrijeme,  . . .

A Doc, rado bih ja pregledao cijele da imam koga. Vidjet ću sa tipom sto mi gleda Marantza ako zna oko ovoga. 

E to i jeste potencijalni problem.

Quad ESL-i su koncipirani da stalno budu ukljuceni u el. mrezu. To je i bio jedan od razloga zasto ih nisam uzeo jos dalekih 90-tih godina XX veka, jer su ovde u Srb bile restrikcije struje uz cesta iskljucenja po grupama.

Ocigledno je da su diode u EHT sekciji u problemu. Govorim ti ovo iz licnog iskustva koje sam imao pre reparacije mojih 57-ica.

Stalno mi je zvuk "vukao"na desno, te sam to tada uspesno resavao sa onim klizecim pot-om na Quad 33 preamp-u.

Generalno, ESL-e iskljucujes samo kada ides na godisnji odmor ( nisi vise dana u kuci/stanu ) i u slucaju najave nekog veceg nevremena gde bi se moglo ocekivati da dodje do prekida stuje ili kolebanja napona u mrezi.

 

Imas 2 varijante za te EHT.  

1. kako savetuje @Zen Mod - znacajno jeftinije resenje

2. kupovina 2 x EHT gotovih blokova - znacajno skuplje, ali reparativno resenje u full-u ( ne savetujem pre prethodnog detaljnog pregleda svih panelnih sekcija, jer je moguce da su i one negde u problemu, pa bi instaliranjre novih propisnih EHT modula moglo samo pogorsati njihovo vec naceto lose stanje ).

https://www.ebay.com/itm/Quad-ESL-ESL57-EHT-Power-Supply-Board-/201668732731

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mda

ja bih zamenio i te kondove , pored dioda

al opet se svodi na trosak od 10-ak E za materijal

ono - i da se kupi sa jebaja , veci problem (kao da ninja moze da ima problem) je da to neko i zameni

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Zen Mod said:

mda

. . .

Najveci veci problem kod @ninja-e je svakodnevno ukljucivanje i iskljucivanje ESL-a.

Rekoh, oni nisu tako koncipirani.

Potrebno im je vise dana, cak i par nedelja da budu stalno u el. mrezi da dodju u idealno radno stanje za uzivanje u muzici. Ovo govorim za stanje pre reparacije ( kako je to sada kod njegovog para ).

Sada, kada je to uradjeno kod mene u Soltanus-u ( ja recimo Zoliju nisam verovao da je tako, ali zaista i jeste ) sve u full-u, potrebno je svega nekoliko sati da dodju u idealno radno stanje. Hajde, za nas fetisiste da kazemo da dodatno "opgore" jedan dan i noc i to je TO.

To se uostalom odlicno i cuje onih prvih par sati kada "krkljaju". :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moz da bude kod ninjana da je u pitanju prvenstveno coating issues , a mozda i voltage multiplier (diodni/cap blok)

u svakom slucaju zamena iznutrica voltage multipliera je daleko laksa ztvar za uraditi , pa se mozda i posreci

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ću da vidim posle sta i kako. Za vikende ih ostavim uključene i tada rade, zbog toga sam i mislio da je do ampa. 

Napravit ću i test tako da ih ostavim uključene 2 sedmice pa da vidim. Ne primjećujem razliku u balansu kada su zagrijani. 

Sad sam na aerodromu, idem u centar preseravanja :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...