Welcome to diyAudio.rs

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

jororaitchev

Few my DIY projects

98 posts in this topic
13 minutes ago, Dacho said:

Nebih se bas slozio sa ovim. Dokazano je mnogo puta da se do kvalitetnog zvuka ne dolazi samo metodom upotrebe mrtvog materijala za izradu zvucnih kutija. Nekada to zna biti kontraproduktivno pogotovo sa upotrebom medijapana. On zna nekada unistiti svu zivost glazbe.

Масивно дрво; буква, храст или егзотични, нису врло погодни за колоне. Има сопствени звук, који је минус, а због његове недоследности се не препоручује, посебно за предњи бик са великим отворима.

20 hours ago, jororaitchev said:

Масивно дрво; буква, храст или егзотични, нису врло погодни за колоне. Има сопствени звук, који је минус, а због његове недоследности се не препоручује, посебно за предњи бик са великим отворима.

Eh , zar se svi ne slažemo da stalci imaju funkciju da nam tzv  "bookself" zvučnike dovedu na pravilnu poziciju za slušanje ( po visini , širini i dubini ) . Al eto ti vraga netko je primijetio da oni mogu "odvojit , ili spojit zvučnike sa podlogom . Po mom skromnom mišljenju sam slušatelj bi prema osobnim afinitetima , a  i tipu stalaka trebao odabrati opciju . Al kako u tzv audiofilskom svijetu ništa nije kako "je" ovo je klasični primjer kako je sve relativno i kolko ljudi tolko ćudi . Suma  sumaru - nema je ! :)

13 hours ago, black coffe said:

Eh , zar se svi ne slažemo da stalci imaju funkciju da nam tzv  "bookself" zvučnike dovedu na pravilnu poziciju za slušanje ( po visini , širini i dubini ) . Al eto ti vraga netko je primijetio da oni mogu "odvojit , ili spojit zvučnike sa podlogom . Po mom skromnom mišljenju sam slušatelj bi prema osobnim afinitetima , a  i tipu stalaka trebao odabrati opciju . Al kako u tzv audiofilskom svijetu ništa nije kako "je" ovo je klasični primjer kako je sve relativno i kolko ljudi tolko ćudi . Suma  sumaru - nema je ! :)

Bookshelfi se turaju u vitrinu, jelte (bookshelf) a ne na stalci

black coffe and zek like this

1 hour ago, sir Oliver said:

Prvonastali bookshelfi su se turali na police (bookshelf), a onda se neko dosetio da može dobro da se zaradi i izmislio da moraju na stalke.:rolleyes:

sir Oliver and D i g i t a L like this

turis bookshelf zvucnjak na stalak , turis po metra knjiga na bookshelf zvucnjak

em zvuci bolje , em je istinito

A najboljije da soba za slušanje bude sva u policama sa knjigama. Ne onima na metar nego random. Em najbolje disperguju zvučne talase , em gazdi daju intelektualni oreol.

Dodje neko da čuje hifu, vidi onolke knjige pa pomisli " Al je ovaj neki načitan!!!"

10 hours ago, sir Oliver said:

Ak se ne varam stavio sam navodnike ? , a da sam stavio monitori opet bi bilo priče . Ali mislim da je razumio koga se dotikavle ! :) Mislim da je bitnije što je ispod napisano nego sam izraz koji sam upotrebio . Na kraju vlasnik je dobio što je htio i zadovoljan je , a nama prepušta zeku sa terminologijom :) .