Jump to content

Musical Fidelity F16


remam

Preporučeni Komentari

Pozdrav drustvo,

Imam mogucnost da dodjem u posed ove muzikalne kombinacije Musical Fidelity F16/F25,pa mi recite Vasa iskustva i zapazanja ako je neko slusao kako ovo zvuci,a hocu da ih uparim sa onim mojim Dynaudio trosistemcima 30W54,D54,D21...?

Navodno snagas ima prekidac za A klasu koja se nalazi pozadi uredjaja i tako ima cisith 50W RMS po kanalu na 8 ohm,a ovako u drugom polozaju 200W RMS u AB klasi na 8 ohm takodje?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 12
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

23 hours ago, sax.hifi said:

nije problem sto Musical Fidelity imaju puno belog dima.

problem je sto taj beli dim lako izadje.

:)

a cistih 50w u A klasi - nisam bas ubedjen.

Pa i ja sam malo skeptican,za cistih 50W u A klasi trebalo bi da to bude puno ozbilnije,8 tranzistora po kanalu..Plus sto ima taj prekidac pozadi za odabir klase (sustinski nije odabir klase rada,vec najverovatnije izbor namotaja sekundara,sto ce reci za A klasu manji napon deblje zice)!!

7 hours ago, Dacho said:

Imao sam tu kombinaciju prije puno godina....dobro je to radilo i moja topla preporuka ako je za pristojne novce.

2,2Ke !!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, remam said:

Pa i ja sam malo skeptican,za cistih 50W u A klasi trebalo bi da to bude puno ozbilnije,8 tranzistora po kanalu..Plus sto ima taj prekidac pozadi za odabir klase (sustinski nije odabir klase rada,vec najverovatnije izbor namotaja sekundara,sto ce reci za A klasu manji napon deblje zice)!!

2,2Ke !!!!

Rekao bih više da je 1.2 normalna cijena...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 hours ago, John Coltrane said:

Ček kolega pa zar ti nemaš 2 komada Citronic PPX-900?

Da li mi je utisak varljiv al Citronic po iznutricama tu negde sa F16, osim hladnjaci, na Citronika možeš da meteš ultra tih fan :laugh1tooht: i to je to

Imam,dva kom ovi PPX-900,jeste da kazem tu je negde,naravno jesu hladnjaci manji poprilicno,mada ima fan (koji i nije bucan i pali se preko 60 c) sto ce reci za kucne uslove ne radi stalno,probao i ne zvuci lose,lateralci i sve to,ali mi F16 deluje da je drugacija topologija,ako nista verovatno ima mnogo veci bias nego Citronic,sad ne znam sta je pametno...??!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, chakija said:

...pre toga ischupati/preskociti NE5532 na ulazu. Tek onda poludi amp :)

Iscupati ove operativce (kod mene su u oba 4558 kao i na semi,ne NE5532),a sta staviti na mesto njih,neki LME49...?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...